Sacharidové vlny

odpovedam

95% veci, co siri fitness priemysel a na nom odchovani fitnessaci nie su tak celkom koser. Venujem sa tomu uz dost dlho a stale nachadzam nove a nove polopravdy, hluposti a nepodlozene tvrdenia. Mnohi cykluju sacharidy, ale v konecnom dosledku to nema taky vplyv, ako sa tvrdi.

Ak chces, mozes cyklit. To je len na tebe. Nikto nemoze nikomu kecat do jeho stravovania, mozeme ti len poradit. Kazdemi vyhovuje a funguje nieco ine. ja som na IF (intermittent fasting) a vyhovuje mi to maximalne. Nie je pravda, ze musis jest nejako striktne pravidelne. Ide o to, aby si zjedla tolko, kolko potrebujes. Cas si urcis sama. Ja napr. teraz nemam ranajky.

Chapem spravne, ze chces nabrat svalovu hmotu? Alebo potrebujes budovat hmotu a zaroven palit tuk? Ak mi napises svoj vek, vysku, vahu a kolko x do tyzdna budes cvicit, viem ti vyratat tvoju dennu potrebu zivin.

pelinka

Aha... :-( no kilogram sacharidu -to urcite nie. Ale ak je to neefektivne, preco su na tom napr. fitnesaci? Celkom sa mi to stravovanie pacilo... Ale teraz... :-( :-( :-(

REDBATICA

no... zas paleo nie je uplne bez sacharidov... ved aj zelenina a ovocie nieco obsahuje... mozes jest napriklad aj quinou a podobne... su rozne poddruhy paleo... sladke paleo aj mliecne paleo atd...

odpovedam

Ide o to, ze ziadnu hladinu inzulinu ti to nevyrovna. akykolvek sacharid si das, drazdi to pankreas. Ak sa chces vyhnut inzulinovej intolerancii, tak sa odporuca dat si radsej vela sacharidov naraz a menej casto - napr. rano a potom vecer. Aby v zvysnych castiach dna telo palilo ako energiu tuk. Ale cyklenie samo o sebe nema vyznam. Vzdy ide o to, kolko kalorii z akej ziviny zjes za cely den. Nezalezi ani na case. Ide o to, co vyhovuje tebe. Ak chces fakt nieco, co vyrovnava hladinu inzulinu, tak to moze byt ketoza (tam ciastocne spada aj paleo) - lenze nie je vhodna dlhodobo, pretoze poskodzuje hormony a v tele hromadi nebezpecnu kyselinu ketonovu. Druhou moznostou je intermittent fasting - prerusovane hladovanie - kedy 16 hodin z dna nejes a 8 hodin jes vsetko, co tvoje telo potrebuje. cyklenie sacharidov ti nijako neublizi, ale aby to malo efekt, musela by si robit rozdiely v gramazi neskutocne obrovske, ale to by sa potom opat minulo ucinku. Kilogram sacharidu do seba asi nedas.