Naozaj chcem zomriet

Príspevok v téme: Naozaj chcem zomriet
deadGirl

Mam rada moju rodinu a je mi luto ze im to musim spravit..ale ja uz naozaj nevladzem...Uz to trva prilis dlho , nenavidim sa, nenavidim svoj zivot, nic sa s tym neda spravit..jediny clovek ktoreho som milovala ma opustil, jedine stvorenia ktore ma lubili zomreli na ceste..uz nevidim ziaden zmysel a ziadne vychodisko..nenaviidm zivot a nenaVIDIM LUDI...nikdy im nebudem verit , chcem zomriet anic necitit..naozaj nic..ja uz nemozem..

misenka2

Deadgirl nechces si prosim so mnou pisat? Dala by som ti mail... Ty mas aspon rodicov ale ja nemam nikoho... Precitaj si moj posledny prispevok a posud ci mne sa ma chciet zit :((( www.zdravie.sk

anjelik *

Byť empatický neznamená prebrať scestné myšlienky toho druhého. Byť empatický znamená vcítiť sa do toho druhého, ale nenabehnúť na jeho choré predstavy. A to, čo slečna produkuje, je reálny a chorý hnus a humus. Obviňuje svet, priateľa, dožaduje sa ľútosti a pochopenia, ale sama nechápe nič, vidí iba seba a sebou tvorenú sebaľútosť a slabosť a bolesť. Každý, kto poradil, ju nechápe, lebo nezažíva to, čo ona, neleží doma v posteli, ale naopak, za cenu obetovania vlastnej sily, snaží sa ju prebudiť. Ale tým, že nepíše to isté, že áno, najlepšie sa je zabiť, vykazuje známky neempatie a nesúcitu. Jej rodičia si dovolia chodiť do práce, priateľ si dovolil ju opustiť, pretože nemal dosť síl ju ťahať zo sračiek. Ako odmenu im treba ukázať, že oni môžu za všetko, Liberta napíše, že ju treba stĺcť a tiež je zlá. :o)) Omg, zbohom, zdravý rozum.
Zomrieť neznamená vyhrať, zomrieť znamená prehrať. Dostaneš znovu šancu. Len si nepochopila jedno, tvoja jediná šanca nedostať sa znovu a do ešte väčších sračiek, je riešiť tieto a naučiť sa postaviť proti takýmto stavom svoju vlastnú silu. To, čo ti tu písali. Silu pochopenia, že len ty sama môžeš za svoj stav, že len ty sama ho vieš zmeniť. Že každý ti rád pomôže, ale boj bojuješ len a len ty sama. A silu si musíš v sebe nájsť sama a keď nie je, tak ju stvoriť. Ale to sa nedeje ani osočovaním, ani vyplakávaním a rozhodne nie zabíjaním sa. Byť slabá je normálne, ale normálne nie je chcieť v takom stave zostať. :o)
To si vážne myslíš, že tí ľudia ti píšu len preto, že sa práve nudia a nemajú čo robiť? Nie, píšu preto, že možno zažili niečo také, čo ty popisuješ a našli svoju cestu a keďže vedia, ako veľmi to bolí, trápiť sa, tak ti chcú ponúknuť, práve z toho vyššieho, ľudské možnosti chápania presahujúceho princípu, pomoc. Tak im nepľuj do ksichtu a láskavo im to oplať tým, že rozšíriš rady tých, čo to zvládli. Tak pomôžeš životu a postavíš sa tomu zlému. To je tvoja povinnosť. Tak vnesieš do osudu tohoto sveta zápis, ktorého hodnotu oceníš až v ďalekej budúcnosti. Že jedna malá, nenápadná, na dne ležiaca troska sa zdvihla a dala to. Nikto to už nečakal, ale bolo veľa tých, čo v ňu verili. ;o)

Janno82

liberta25, ako nehnevaj sa, ale tento tvoj príspevok nebol zrovna dvakrát ľudský či empatický. Nevravím, že v jeho obsahu nie je pravda, ale dá sa to povedať aj inak. Ako to, že niekto v Afrike trpí viac ako ja, alebo je jeho utrpenie iného charakteru(napr. hlad), tak to neznamená, že to moje utrpenie má nejakú menšiu či väčšiu hodnotu. Je to vždy problém a trápenie ako také. Prešla si si ty niečím podobným, máš s tým skúsenosť, aby si to mohla takto ,,sucho" hodnotiť? Možno by nebolo zlé sa trochu zamyslieť nad tým, než sem človek ,,hodí" nejaký chladný a pragmatický príspevok.

ElenaGilbert

obličkaa - je pravda, že som si neprečítala všetky komentáre, ale to len z toho, že už pri piatom som z toho dostala depresiu. Ostatné som narýchlo prebehla a nemyslí si, že niekde jej niekto ľudsky pomohol.

obličkaa

p. ElenaGilbert, asi ste nečítali pozorne všetky naše príspevky, ináč by ste pochopili, že sme ju chceli:
1.pochopiť
2.povzbudiť
3.zastaviť

dúfam, že hovorím za všetkých prispievateľov

ElenaGilbert

No po týchto vašich "povzbudzujúcich" komentároch by som sa ani nečudovala, keby sa zabila. Však týmto príspevkom chcela na seba upozorniť a povzbudiť, či zastaviť.

liberta25

dievca, ja byt tvoja matka, strieskam ta ako hada. bud rada, ze si sa nenarodila niekde v Afrike, kde deti nemaju co do ust ako je tyzden dlhy. napriek tomu ich "zivotu" taketo stupidne myslienky nemaju a snazia sa prezit ako sa da. ty sa mas asi moc dobre a mas prilis vela casu, ked dokazes uvazovat o tykychto hovadinach. tak miesto sebalutovania si daj dokopy CV a zacni ho rozposielat.

MultiLevel

Deadgirl, samozrejme, ze existuje kadeco, co mozes vyuzit.....mozes vyhladat psychologa, vyskusaj urcite regresnu terapiu (najlepsi terapeut je v Martine), vyskusaj urcite skupinove cvicenia. Ak sa pytas na konkretny priklad skupinovej terapie, tak o nicom neviem, co by som ti teraz poradila, ale mozes googlit cely den! Ja to za teba neurobim, ved mas zdrave ruky. Popripade ludia, ktori sa venuju terapiam by ti vedeli odporucit a nasmerovat ta na niekoho. Na 100% existuje nieco take, na co sa pytas, akurat si to musis vyhladat sama :)

obličkaa

wow - Multilevel a emalea, pozrite, možno sa nám ju podarilo "zobudiť" k aktivite alebo aj k motivácii žiť: píše-----akoby som chcela aby zili s pocitom viny ..to jedine ma este drzi od toho aby som sa zabila,-----noooo, aj to je možno dôvod, aby si žila ďalej, ako nemá výčitka, prečo nie?

deadGirl

emalea- myslim ze clovek v tazkej depresii a po odkopnuti clovekom ktoreho lubi nema velmi chut ist na rande ..tak akurat by sme sa asi dohodli na spolocnej samovrazde :D hm cierny humor..uz mi trochu preskakuje z nedostatku spanku a jedla..taka ta moja trpitelska uloha..akoby mi robilo istym sposobom dobre ked nic nejem, nespim a len placem..akoby som tym ludom ktori ma opustili chcel aukazat aha co ste zo mna spravili, akoby som chcela aby zili s pocitom viny ..to jedine ma este drzi od toho aby som sa zabila, vlastne zabijat sa takym pomalym sposobom..aj tak rozmyslam vela krat ze preco nezacnem drogovat alebo pit ved to ma zabije skor ci neskor a aspon si uzijem ten zivot ked uz nic..v nejakych halucinaciach ale aspon nieco..asi najradsej by som isla na nejake skupinove liecenie s ludmi s podobnym problemom , niekde do lesa na chatu alebo neviem..neviete ci sa da nieco take vybavit a ako sa to riesi?