Polygamia vo vzťahu

Príspevok v téme: Polygamia vo vzťahu
MrNeznami

Dobrý deň,

Vždy som bol človek, ktorý mal rád slobodu, voľné myšlienky a priamosť. Od skorej puberty som mal blízky vzťah k ženám. Miloval som spoločnosť žien a celý môj svet sa točil okolo ich. Už ako chalan v dospievajúcom veku som prežil viacero vzťahov a ďaleko som prevyšoval skúsenosťami svojich rovesníkov s ktorými som si ani nerozumel. Mal som veľmi málo mužských kamarátov.
Neskôr som zistil, že ma neskutočne baví ovládať a dobíjať si ženy. Nie preto žeby som mal nejaké komplexy, ani preto žeby som bol kurevník. A ani preto aby som si niečo dokázal. Jednoducho ma bavilo získavať si pozornosť žien a dobíjať ich.
Musím podotknúť že sa snažím byť charakterným a nesebeckým človekom a žiadnej žene som vedome nijako neublížil, ani som žiadnu nikdy nepodviedol.
Tak sa stalo, že som si raz získal srdce jednej slečny a šialene sme sa do seba zamilovali. Teraz je tomu už cez 10 rokov čo sme spolu. Žijeme v manželstve a počas tohto obdobia sme si mnohým preskákali a zažili sme množstvo jednorázových alebo viacrázových dobrodružstiev aj s inými osobami: Pármi, ženami, mužmi...
Pre nás to malo svoje čaro, obaja sme mali radi slobodu, pôžitkárstvo a plnenie tých najtajnejších fantázií.
Neskôr sme však od toho upustili pretože tie vzťahy nemali žiadnu hodnotu a okrem umelej rozkoše nám to už viac nedávalo.
Obaja sme sa zhodli na tom žeby najoptimálnejšou možnosťou bolo vziať do vzťahu ešte jednu ženu.
Nerobili sme to preto žeby sme sa vo vzťahu nudili, ani preto žeby sme boli so sebou nejako sexuálne alebo po inej stránke nespokojný. Naopak náš vzťah je na veľmi vysokej úrovni. Vždy sme k sebe otvorený, priamy, neklameme si. Hovoríme o svojich túžbach a predstavách.
Robili sme to preto lebo sme to obaja chceli, obaja sme s tým súhlasili a na všetkom sa dohodli.
Prečo práve ženu?
Muži boli jednoducho slizkí, otravní a dotieraví a mojej žene sa to hnusilo. Navyše moja žena je bisexuálka a čo sa týka mňa tak nebolo o čom...

Nakoniec sme po dlhom čase spoznali mladé dievča, ktoré nás zaujalo oboch. Veľmi mi pripomínalo moju ženu a aj ony dve si rozumeli. Keďže sympatie boli silné na všetkých stranách, bola to len otázka času, kedy sa niečo zomelie. Nechceli sme ju však nijako zneužiť ani používať ako objekt sexuálnych túžob. Chceli sme rozvinúť seriózny vážny vzťah a pustiť sa do niečoho sakra nebezpečného pre všetky tri strany, ale hlavne nebezpečného pre naše manželstvo.
Stanovili sme si štruktúru vzťahu a navrhli ho mladému dievčaťu. So všetkým dobrovoľne súhlasila a tak stalo že sme sa dostali do polygamikého vzťahu.

Priebeh:
Samozrejme že sa vyskytlo mnoho komplikácii a ťažkostí už na samom začiatku. Ale všetci traja sme vždy mali snahu preto niečo spraviť. Po pol roku sme to dopracovali k dokonalosti a prežívali sme naozaj šťastné obdobie plné zážitkov a vzrušenia. Neskôr do toho prišli aj city a pomerne silné. Nikdy v živote som nevidel ženskú lásku. Žiarlivosť o moju pozornosť sa taktiež medzi ženami časom stratila a takto sme si spolu nažívali všetci traja šťastne. Bohužiaľ nič také u nás legálne nie je, časom si to všimli mnohí naši známi, dokonca rodiny že spoločne trávime ozaj veľa času. Začali si domýšľať a neskôr sme sa stali terčom útokov.
Dokonca aj tieto problémy sme prekonali.

Zničil nás až šťastný koniec:
My, aj mladá sme veľmi dobre vedeli že jej nemôžeme ponúknuť plnohodnotný vzťah. Nemohla s nami žiť a taktiež nám musela občas nechať priestor iba pre seba. Malo to taktiež ťažké, najmä vo chvíľach keď bola sama, chýbali sme jej, ale ja a žena sme potrebovali priestor iba pre seba. Neskôr spoznala chalana a náš vplyv sa začal vytrácať. Cítili sme to všetci a tak sme sa rozhodli ukončiť to, aby mohla ísť svojou cestou.
Museli sme to urobiť pre jej a aj pre naše dobro aj keď nám to všetkým trom lámalo srdcia.
Čo čert nechcel v krátkom čase sa objavila ďalšia mladá slečna vhodná na takúto štruktúru vzťahu. Moja žena však pochopiteľne ostala otrasená a zlomená.
Ja som sa z toho dostal oveľa rýchlejšie a vidina nového zaujímavého vzťahu ma hnala dopredu. Musím však akceptovať rozhodnutie mojej ženy, že už nechce viac rozbehnúť takéto niečo. Chce už toho nechať, mať deti, založiť si rodinu a zmeniť priority života.

Nastal konflikt záujmov, sme v mŕtvom bode kde ani jeden teraz nie je šťastný. Niežeby som nechcel rodinu, chcem, ale ešte nie. Ona sa už zamerala iba na mňa. Je precitlivelá a vytráca sa z nej dravosť. Navzájom sa teraz brzdíme v tom čo chceme.
Najväčší problém je v tom, že ja mám v povahe byť predátorom. Ona o tom vie, vedela to aj pred svadbou čo sa vo mne skrýva a taktiež vie, že časom by som začal pokúšať a zvádzať nové ženy. Polygamická forma bola pre mňa stabilná: nehrozila nám nevera, cítil som sa spokojný a nič viac som ku šťastiu nepotreboval... a aj ona si naplnila bisexuálnu stránku osobnosti.
Teraz nevidím jasne do budúcna, neviem čo sa stane ďalej, tak ako som vždy vedel.

Dôvod prečo som vyrozprával svoj príbeh je jednoduchý. Chcel som sa vyrozprávať a počuť konštruktívny názor nezainteresovanej osoby, ktorá ma nepozná a zároveň dokáže pochopiť.

Poprosím konzervatívne osoby a osoby, ktoré som textom nejako urazil, taktiež osoby ktoré ma nedokážu pochopiť a neakceptujú názory a pravdy iných ľudí, aby sa k téme nevyjadrovali...

MrNeznami

Libreta ďakujem za plnohodnotný príspevok k téme...
Súhlasím a som si istý že aj dieťa zmení celkový charakter vzťahu.
Akurát sa nepovažujem za vzorný príklad pre dieťa kvôli svojim názorom, ktoré samozrejme nemôžem pred ním prezentovať...
ale rozhodne mu viem poskytnúť domov, vzdelanie a hlavne svoju lásku, ochranu a starostlivosť tak ako svojej žene...

liberta25

ja ti tak akurat mozem napisat, co by som robila na tvojom mieste. nechala na nejaky cas bokom tuzbu po dalsej osobe vo vztahu, prestala rozmyslat sposobom, ze ak tu nebude niekto treti, budem navzdy nestastny a nenaplneny. zacala vazne o sebe premyslat a uvedomovat si urcite suvislosti a popritom zacala aj na sebe pracovat. dokazat najst odpovede na otazky: preco potrebujem aj priazen dalsej osoby? preco mi nestaci len ta jedna? ako sa citim, co vo mne vyvolava citova a sexualna monogamia? je mnoho dalsich veci, na ktore by si mal prist. asi sa povazujes za dostatocne zreleho a sebavedomeho, ale prave detailne spracovanie a uvedomenie si svojej osoby a tvojho pocinania ti moze priniest nove poznatky o sebe, o ktorych asi ani nechces vediet.

MrNeznami

daniuska

Nevadil by mi ani muž, aj keď som hetero a ten muž by ma v podstate nezaujímal...

A ak by si čítala lepšie zistila by si, že muž vadil mojej žene, nie mne... Preberali sme aj takú alternatívu

Inak s tým nemám problém a bolo by to odo mňa pokrytecké ak by mi vadil muž.

Navyše moja žena sa milovala aj s inými mužmi predo mnou a páčilo sa mi to

MrNeznami

Je škoda že v tom vidíte len sexuálny podtón. Keď sa tak ale po sebe čítam z kontextu to tak môže vyplívať.
Aby som upresnil svoje aktuálne pocity a emócie: Tú druhú ženu chcem do vzťahu, nie na sex. Ozaj s ňou nemusím mať sexuálny styk. Aj som sa tak dohodol s oboma stranami... Stačí mi to, že som si ju získal a páči sa jej predstava byť s nami. Žena ju akurát k sebe nechce pustiť bližšie a bráni sa ďalším citom - drží si od nej odstup a dáva jej to patrične najavo.

Áno dal som manželský sľub a ver mi, že žena je pre mňa na prvom mieste vždy bola a aj bude..., som naozaj ochotný zničiť aj sám seba a zabudnúť na svoje utopické predstavy, ale aký to bude mať dopad na mňa neviem zaručiť.
Teraz neuvažujem sebecky... Pretože ak nie som šťastný ja, nie je ani ona. Sme silne prepojení...
A rozísť sa určite nechceme, to nie je žiadne riešenie problému hneď zutekať preč. Navyše som si istý že už by som nenašiel takú úžasnú osobu ako je ona. A viem že aj ona k životu potrebuje mňa - zničilo by nás to oboch

MultiLevel

Ano, pan neznamy, je skutocne obdivuhodne, ze ste k sebe taki otvoreni a priami...ale co z toho, ked ste vdaka rozdielnym zaujmom a tuzbam na mrtvom bode? Tym chcem povedat, ze aj ked sa ohanas nejakou otvorenostou, tak je to super, ale tvoj problem to aj tak neriesi :) Lebo hovorit si otvorene o tom mozete kolko chcete, ale pokial sa jeden neprisposobi tomu druhemu, tak..... :) Sli ste do vztahu s tym, ze ste vedeli co mozete jeden od druheho cakat. Ale ako vidis, vplyvom toho, co ste zazili tvoja zena uz nema o cosi take zaujem. Ak sa v tom nadalej nezhodujete, tak si radsej otvorene povedzte, ze to zmysel nema a chodte od seba. Ja som clovek, ktory sa nerozchadza pri prvom probleme, takze ti to nepisem preto, lebo by som take cosi robila, ale preto, ze toto su tak citlive veci, ktore musia byt vo vztahu v rovnovahe, inak sato rozpadne......
Vidim to tak, ze ak v sebe jeden z vas potlaci kvoli tomu druhemu cokolvek, tak jeden z vas bude velmi nestastny...a taky zvazok zmysel skutocne nema

daniuska

ved v pohode, ak chces mat viac zien a takto ti to vyhovuje a tym zenam to nebude vadit, kludne si zij aj v mnohozenstve. A napadlo ma, keby tvoja zena, chcela okrem teba este jedneho muza, cize by ste zili dve zeny a dvaja muzi, aj toto byti vyhovovalo, resp. dvaja muzi a jedna zena, povedal si, ze nie, ze muzi su v takomto pripade ziarlilvi a na obtiaz :D nie je to tak, ze predstava dvoch muzov ti nevonia, lebo sa nechces o partnerku delit, ale predstava dvoch zien ti vyhovuje, lebo sa mozes kazdy den ondiet s inou? A ako to mas v takomto pripade s laskou, milujes obe rovnako silne, alebo mas favoritku a ta druha je len na sex...

liberta25

zas sa nerobme, ze v tomto state a nasej spolocnosti promiskuita neexistuje. vsetci vieme, kolko muzov svoje zeny podvadza, akurat tie o tom nevedia, alebo, este castejsi pripad, vidiet nechcu, lebo sa boja, ze ostanu same. rozdiel je len v tom, ze tu sa to dialo so suhlasom vsetkych zucastnenych osob. v tomto smere ta za nenormalneho nepovazujem.
co ale povazujem za nestastne a nenormalne je, ze si dal manzelsky slub. to u mna znamena, ze by laska k zene mala prevysit hocijake tuzby, lenze u teba zjavne ma zatial vacsiu vahu sexualny chtic. no, plakat nad rozliatym mliekom, je uz neskoro. naozaj sa budes musiet rozhodnut a bud si povies, staci, uz som si svoje uzil, zena je pre mna viac alebo ta tvoja sexualna tuzba prevalcuje. a rataj s tym, ze hoci nemusis, ale mozes skoncit zle.

MrNeznami

áno súhlasím zavaril som si. Len sa nemám s kým o tom porozprávať. Keby som pred priateľmi vybalil čo prežívam dostal, mohol by som sa dostať ešte do väčších problémov - stratili by sme diskrétnosť.

Áno som mladý a áno ovládajú ma aj túžby, ale rozhodne sa nepovažujem za nezrelého jedinca len kvôli tomu že ešte nechcem mať v 28 rokoch dieťa a založiť si rodinu.
Naopak považujem za zrelé že sme k sebe tak otvorený, vieme nájsť kompromisy a vychádzať spolu tak, aby boli všetci štastní...
Alebo je lepšie klamať že ma nepriťahujú iné ženy a hrať sa na verného poslušného manželíka a potom za chrbtom podvádzať svoju nič netušiacu žienku ako to robí prevažná väčšina mužov a žien v manželstve?
V mojom okolí je kopec manželských párov a taktiež aj rozvedených -musím sa pýtať prečo?

S radosťou uvediem výhody polygamie:
-Ak mám rád operu a žena nie, stále je tu druhá, ktorá mi môže robiť spoločnosť.
-Vyšší príjem v domácnosti.
-Viac rúk.
-Lepšia efektivita práce a chod domácnosti.
-Nehrozí nevera (v mojom prípade)
-Pestrosť
-Ženy môžu mať k sebe naozaj blízko a môžu sa lepšie pochopiť a podporiť v rôznych situáciách.

MultiLevel

Pan neznamy....skutocne nerozumiem naco ty uz len potrebujes nazor na svoj zivot, to ako ho vedies/chces viest, popripade na to, co si o polygamii myslia ini, celkom neznami ludia. Nerozumiem tomu :) Navyse, toto pisala podla mna zena a nie muz. A je to jak opajcnute z tych nechutnych zenskych casopisov :D Okej, dajme tomu, ze je to skutocne.......
To, ze mas so zenou urcite problemy, vdaka tomu, co ty chces a ona nie, sa da lahko riesit. Bud sa jeden prisposobi tomu druhemu, alebo nastane koniec vztahu. Nic medzitym nie je, pretoze je to len o prisposobeni sa, bud z tvojej strany alebo z jej, bud jeden potlaci to co je pre neho celkom prirodzene, alebo budete vytvarat neustale konflitky medzi sebou a rozpadne sa to tak ci tak.
Ak chces zit v polygamii, musis mat pri sebe osobu, ktora chce presne to iste. Mas ju? Zjavne nie....Tym, ze ste uz cosi take prezili, zistila, ze to pre nu zrejme nie je dobre...potlacis v sebe tuzbu po takom zivote, len kvoli nej? Urobi to skor ona len kvoli tebe? Ak si na tieto otazky odpovies "nie", vedz, ze skor ci neskor sa to rozpadne... :)