Otazka na tie co netuzia po detoch

Príspevok v téme: Otazka na tie co netuzia po detoch
mother

Zdravim slecny a damy. Mam 46 rokov a 24 rocneho syna ktory mne a môjmu manzelovi predstavil pred cca styrmi mesiacmi svoju priatelku. Ona bude mat o par tyzdnov 26 rokov. Kedze sa uz pozname nejaku tu dobu tak sa rozpravame aj o roznych temach. Jednou z nich bola aj tema buducnost, pripadna svadba a deti. Dost ma zaskocil jej nazor na temu rodicovstvo a deti. Vraj ona deti mat nechce. Ako toto ma dorazilo. Povedala mi ze môjho syna miluje ale deti mat nechce lebo nechce. Ja som len nadhodila temu ze ake satocky mame pre pripadne ich deti odlozene co este nosili moji synovia a dcera. Ona sa proste ohradila ze ake deti? Ja nechcem mat deti pani...
Ako to co ma byt? My pochádzame z katolíckej rodiny aj ona. A zrazu takyto nazor? Ved kazda zena sa na tento svet narodila a Boh jej dal zivot aby opat po rokoch az vyzreje v zenu privadzala na svet potomstvo a stala sa matkou a manzelkou. A ona z veriacej rodiny si dovoli povedat takuto vetu? Myslela som si ze si robi srandu lebo je to take vtipne a vesele dievca a tak som sa po case spytala aj syna mimo nej ako to myslela a ci planuje mat deticky. On mi povedal nech jej dam pokoj ze sa nemam do toho starat a ze to je ich vec. Ze on nieje ani proti detom ale ani nejako ze za. Ze mat deti nieje nieco co ludia musia mat. Ako toto co ma byt? Ved sme ho vychovavali v laske. Viedli sme ho prikladom a vzorom ze dvaja dospeli ludia sa casom vezmu a splodia nove zivoty a budu zit v duchu katolíckej rodiny a oni sa buria proti tomuto? Moje dve deti syn a dcera sa detom a rodicovstvu nebrania a on?
Prosim vas ak ste tu taketo slecny a damy ktore nechcete a nemate deti napiste mi preco?
Ved podla mna kazda zena tuzi stat sa matkou ako kazdy muz tuzi stat sa otcom. Ved je to nasa povinnost mat deti ako aj zvieratka maju svoje mladatka. Ved deti su vonkajsim prejavom lasky dvoch ludi nie? Mat deti je nase poslanie ktore nam dal boh. Co vas slecny a damy vedie k takemu to radikalnemu rozhodnutiu zapudit v sebe matersky cit a nenaplnit funkciu svojej maternice a vajecnikov ktore sa kazdy mesiac snazia vytvorit zaklad a to vajicko na potencialny dalsi zivot.Nedovolit svojim prsiam aby sa v nich tvorilo cez toto krasne obdobie mlieko a napajalo novy zivot.
Co vas k tomu vedie ze ste rozhodnute nenaplnit svoje poslanie od Boha stat sa matkou. Je ine ak ma zena zdra. problemy a nemoze ich mat alebo sa jej nedari donosit plod ale ak je zdrava tak preco odmieta svoje bozie poslanie?
Co ma vsak zaskocilo je ze so synom sa chce vziat casom ale deti nie. Ked sa jej pytam preco nechces deti tak lebo. Lebo je to jej telo a jej rozhodnutie. Ak sa jej spytam a co moj syn tak povie ze ved sa ho spytajte na nazor. Inak spolu dobre vychadzame, vie varit, je sikovna, pracovita, vesela a sympaticka ale tymto rozhodnutim ma sklamala. Ja sama pochadzam z rodiny kde sme bol styria surodenci. Mam uz aj vnucata ale nebranim sa dalsim. Tesila som sa ze aj tento syn mi privedie radost do rodiny svojimi detmi. A zrazu Boh vrati rozum a lasku a nech ich privedie na spravnu cestu ktoru je naplnenie manzelskej lasky a tym su deti. Verim ze sa umudria a deti mat budu.
Poznaju sa uz dva roky. Nechapem jedno a preto vas prosim o vysvetlenie preco sa niektore zeny rozhodnu deti nemat? Co ich k tomu vedie? Co vas k tomu prividedlo ze deti mat nechcete?
Dakujem

Prezyvka055

mother -> ked som koncil strednu tak sme to s byvalou priatelkou robili skoro kazdy tyzden(castejsie sa nedalo) u mna alebo u nej doma bez kondomu tak sme fungovali asi 2 roky. ono sex sa nerovna automaticky otehotnenie a ked nedojte k ejakulacii do posvy riziko je minimalne az skoro ziadne. Bolo obdobie kedy sme pouzivali pharmatex gel ale je to dost na nic pretoze sa potom neda robit oral tak sme sa na to vykaslali. Nie na sex, na ten gel.

Takze kondom vobec nemusite najst.

Inak so sucastnou priatelkou tiez nepouzivame kondomy jedine vtedy ak si davame este druhe kolecko trebars polhodinku po prvom. Predsa len ta sanca otehotnenie by pri tom druhom kolecku omnoho vyssia kedze v mocovej rure by mohli ostat este zive spermie.

ozzyosbourn

bjl dobré :-D Palec hore aké máš nápady človeče. Sa smejem
mother nedá nijako ak je váš syn šikovný a dáva bacha aby ste nič nezistili.
kondómy môže a nemusí používať lebo ak tá slečna užíva antiku tak kondómy sú zbytočné. Neistíte to nijak ak ich neprichytíte na vlastné oči. Lenže keď to robia niekde mimo vášho bytu tak nemáte šancu.
ako tu písali sexovať sa dá kadetade v aute, v práci, v prírode, v hoteli, proste všade kde sa tí dvaja ocitnú sami mimo iných očí. Syn je už dospelý tak ho nechajte žiť. Ak si zbabre život bude to jeho problém, nesie zodpovednosť už sám za seba.

stryco.

Nikto nevie ci to spolu robia alebo nie. Ale ak by aj, tak si asi daju pri Vas sakra dobry pozor, aby ste nemali ani len tusenie. Lebo by im okrem deti pribudla dalsia vec, ktoru by im niekto "nenapadne" tlacil do hlavy.

bjl

A co mamicka urobite, ked mu tie kondomy najdete? Radsej nic nehladajte, lebo som si isty, ze v tej chvili by sa Vam zrutil svet...

Prave preto, ze Vas syn vie aka ste, si da sakra pozor, aby ste nic nenasli...

Pripadne je tu este nejaka moznost - dopatrat sa k menu gynekologa Vasej nevesty a nejakou lstou (sak Vy uz viete ako na to) zistit, ci je nevesta panna..
Alebo nasadit nejakeho spiona medzi jej kamosky - to jedine ma momentalne napada...

Sak hadam viaceri prispeju svojimi typmi...

bjl

ochcanek - jasne, ze viem o com kamasutra je ... bola to ironia - v zmysle, ze ked nevesta pochopi ako sa deti robia (lebo rozkos je toho sucastou) - tak po nich zatuzi, kedze mother tu nahodila absurditu s nejakou taktikou na vyvolanie pocitov materstva. Samozrejme som pocital s tym, ze nevesta a syn neziju pohlavnym zivotom ako tu mamicka zarucene tvrdi - chcel som iba poradit...irony off...

Nechapem preco zeny ako matka nedokazu pochopit, ze dieta nie je ich majetok a nemozu im ovladat zivot - toboz uz nie v dospelosti.
Ze ona mu dala iba dar - dar zit - je dospely, nech si zije tak on uzna za vhodne a nech si ponesie zodpovednost za svoje rozhodnutia...
Ale to sa tete uz do hlavicky nezmesti..

mother

A este nieco. Od tejto chvile uz nebudem pisomne reagovat na vase nazory len citat nech to uz dopadne akokolvek. Nechcem prist tu zbatocne do konfliktu ked sa uz blizsie tie jarne sviatky.
Dakujem

mother

Dakujem Vam za rady. Cenim si ze sa takto starate o moje dusevne zdravie. Mam s vami pochopenie ze ste neveriaci a nepresadzujete rodicovske spolunazivanie a patrite skor do kategorie singl ludia co vedu lezerny zivot bez zavazkov.
Mam otazku ak mi tu tvrdite ze uz spolu pohlavne ziju ako sa to da zistit? Kondomy som mu v izbe nenasla ani vo vreckach pri prani tak ako? Ako mozem zistit ze mi nieco taji?

ochcanek

bjl a ty myslis ze kamasutra je o plodeni deti? Ved kamasutra je viac o prezivani rozkose a ukojeni a nie na plodenie.
mother dobre vam tu pisu. Dnes mladi nechodia len za tym ucelom plodit potomstvo ale byt spolu. Ked sa dvaja maju radi neznamena to ze musia automaticky mat deti. Poznam kopu takych dvojic co chodia a dokonca aj ziju spolu niekolko rokov a deti nemaju lebo nechcu. Preco by aj. Ved ked uz pridu deti tak sa vsetko zmeni o 180°. Vsetko. Dieta narusi zauzivany kolobeh dvojice. Zmeni sa psychika, zmenisa vztah.
mother a aj to je pravda co napisal bjl, mixta a cokopiko. Sex sa da praktizovat aj pri nadmernej kontrole rodicov a prisnej vychove. Ak si dvaja najdu vhodne miesto a cas tak sa to da a pred vami sa mozes syncek aj jeho priatelka tvarit ako neposkvrneni katolici. Staci nato tych pat minut a nerusene miesto.
PS: aj ja som to tak robil s frajerkou a mati nemala o tom ani paru ;) Tiez som sa tvaril ako konzervatne vychovany syn pred nimi.

stryco.

Mila pani, ja Vam tu odpoved teda dam. A som si isty, ze Vam ju uz dala aj priatelka Vasho syna, ci Vas syn. Ta odpoved je nechcem dieta lebo ho nechcem. Je uplne jedno preco ho nechce, ci uz je to preto, ze dnes musia muzi aj zeny pracovat naozaj viac nez dost, ze na to nie su peniaze, nemaju cas, nemaju tuzbu po detoch,... Naco Vam bude vlastne odpoved. Uplne postaci, ked budete respektovat rozhodnutie kazdeho cloveka a nepliest sa im do zivota. Ta akoze nenapadna taktika je urcite viac nez dost napadna. Aby to neskoncilo tym, ze budete vidiet syna a jeho priatelku stale menej a menej lebo im budete tak liezt na nervy, ze s Vami stratia trpezlivost.

5554

Ja si nemyslim ze je tato tema vymyslena ale proste je to ich zivot, musite to respektovat. Za to ze vy ste chceli deti nemusi vas syn alebo nevesta chciet. Hlavne je ze sa obaja miluju. Ja si sice myslim ze si to pocase rozmyslia, neviem. Ale kazdopadne to nechajte na nich. Mimochodom, keby mam partnera, tiez by som nechcela deti.