Partnerka mala viac milencov

Príspevok v téme: Partnerka mala viac milencov
Letec

Riešim pre mňa vážny problém, spoznal som sa s jednym dievčaťom na firemnej akcii, dobre sa s ňou rozprávalo a zistili sme, že bývame od seba na pár krokov. Skusili sme isť na rande po ňom na dalšie a zistili sme, že by sme mohli byť tymi pravimi pre seba. Pri jednom rozhovore som sa od nej dozvedel, že žila od mladosti burlivym sexualnym životom a mala rada jednorazovky ale aj stalych partnerov, samozrejme gumu neznasala. Mna to dosť zarazilo a hoci ju mam rad lebo si s nou rozumiem ale akosi mam blok co sa tyka sexu s nou a neviem ako jej to vysvetlit alebo co mam robit ona by rada so mnou intimne zila ale mne sa intimne akoby zprotivila.

sansara

Mam brata co si vzal za zenu taku, o ktorej sa hovorilo ze ma rada muzov, rada roztahuje nohy, aj si zvykla vypit. Brat bol pravy opak, mal dovtedy ledva dve znamosti. Ale ohladne nej bol slepy, hluchy, nechcel nic vidiet - pocut. Vzali sa, su spolu ale on je tak pod papucou az mi je ho luto. Prve dieta je ich. To je aj vidiet, ze je cely brat. Ale druhe dieta je kopia jej vtedajsieho sefa s ktorym vtedy jeho zena robila. Ci su stastni? Neviem. Su spolu, tak asi ano. Susedia hovoria, ze ona po nom krici, huka. Brat sa stale nahana - pracuje, aby zabezpecil rodinu. Aj doma: vari perie upratuje on. A ona beha po hlapoch stale. Neviem - ak to ma raz niekto v sebe, ze je promiskuitny, tak sa taky clovek tazko zmeni

peppy

Necitala som vsetky nazory ale prekvapilo ma, ze kolko ludi sa tu navaza do zakladatela a obhajuje tu slecnu. Ak mam pravdu povedat, mne osobne by to tiez prekazalo, keby viem, ze partner mal predomnou xy jednorazoviek, a este k tomu bez ochrany?! To kde sme? Na to sa mam prilis rada aby som sa vystavila riziku dakej pohlavnej choroby. A tak isto ide o ten princip. Ked rada striedala chlapov, a nevadilo jej roztahovat nohy aj bez ochrany, kde je napisane, ze to nebude robit aj neskor?
Ano. Mate pravdu, ze kazdy mame daku svoju minulost, a nemala by sa riesit. Ale tato minulost moze dost negativne ovplyvynit aj buducnost.
A tak isto neviem, ci zakladatel chce prezivat to, ze hocikde sa objavi s tou babou v spolocnosti, tam je vysoka sanca, ze stretnu niekoho, kto ju uz opichal, ked to musim tak sprosto napisat.

magda0159

Letec ako nehnevaj sa, ty odsudis svoju partnerku lebo pred tebou viedla sexualny zivot? To uz je len co za hlupost pre boha ziveho? Bola mlada, slobodna, co je teba do toho co robila? Ak sa k tebe sprava slusne, dobre, vidis v nej potencionalneho partnera a nechas ju ist kvoli TOMUTO? Zazila som cokolvek, ale toto este nie. My sme si s priatelom taktiez povedali kolko sme mali partnerov, prislo nam to normalne a zijeme v pritomnosti, miluje ma, ja jeho, co mna po tom co robil ked bol sam a slobodny ????? Prepac ale tvoj postoj je chory a zakomplexovan.

ahink

...mam uz celkom dost rokov. No ked sa mam priznat, nemam za sebou tolko kolko neraz ine. Nie preto, zeby o mna nebol zaujem. Ale proste som zila inak..studovala som, pracovala, mala vela povinnosti, snazila sa cestovat.
Takze prvy bozk..prve milovanie prisli dost neskoro, naozaj dost. Nelutujem. Mala som aj prisnejsiu vychovu a priznavam, skor ma vychovaval a mal na "krku" moj starsi brat. Takze vyrastala som hlavne s nim a s jeho kamaratmi priatelmi. Muzsky sposob zivota, ich svet, uvazovanie zmyslanie zaujmy atd mi boli vzdy blizsie prehladnejsie nez ten zensky svet. Vsetko ma svoje za i proti. Mna totiz ten muzsky svet bral uz ako jednu z nich a neraz som si vypocula videla zazila vselico. Mozno aj to ma pripravilo o iste iluzie sny, romanticke predstavy atd aj ked romanticka som. No tie reci, komentare, tie osvedcene finty atd co pouzivali aby dosiahli svoje a este sa na tom super zabavali.. Mozeme zit v 21st ale ono akosi stale plati ze muz kt.mal plno zien je frajer kanec atd a opacne zena zas k.. Emancipacia, hormonalna antikoncepcia, doba v ktorej zijeme dava vela moznosti volnosti slobody atd po vsetkych strankach. Som dost sex.zalozena ale ak mam byt uprimna tak radsej si uzivam sama ci s pomockami atd..nez prepadnut pudom kvoli chvilkovym uspokojeniam a mat nalepku lahkej ci tak. No ked mam lasku menim sa na nymfomanku))) ale inak zijem skor celibatom.. Stalo sa mi tiez nieco podobne co tebe. Este nie sme plnohodnotny par so vsetkym moznym i nemoznym atd..no tiez ma zarazila jeho sex.minulost v porovnani so mnou. On zil akoby nadoraz. Prve co ma napadlo bola predstava ze je zazrak ze este nema aids ci neviem ake pohl.choroby) No nastastie nema. Jeho sposob zivota ako zil (teraz uz nie, teraz je z neho niekto uplne iny. Padol na dno. Zivot ho prefackal. Dospel. Zmudrel. Zostatol. Atd)..dost sa zmenil. A dost mu aj zivot vzal. Vsetko si pyta svoju dan. Nic tento zivot nedava len tak. Isto si nerobim iluzie. Ale sme k sebe ferovi. Cestni. Beriem ho aky je. Viem preco k nemu citim a co citim. Mozno keby to bolo opacne (on zena a ja muz) by sa rozhodovala inak. Lebo vernost oddanost laska dovera atd ci tolerancia pre mna vela znamenaju. A nie su to len slova. Ale sposob ako som vzdy zila zijem s aj zit chcem. Neodsudzujem ludi. Kazdy ma nieco za sebou. Ale mame rozum, volu atd a aj to by nas malo odlisovat od zvieratok. Pudovosti. Potrebam. Ak je ina, zmenila sa, naozaj zmenila..daj jej sancu ak ju mas rad, lubis ju, rozumiete si. No ak to prekonat prekusnut nevies, a nie si si isty ze sa fakt zmenila, radsej chod od nej. Je to len na Tebe. Nie je tazke milovat dokonalost. No kto je dokonaly? A clovek uz vobec nie..
PS. Kazdy kto si niecim podobnym presiel..ma nejaky problem. Psych., fyz., alebo nieco z detstva dospievania atd. A hlavne ak takto zila zena. Lebo to nie je prirodzeny normalny jav. Muzi vedia odlisit city lasku od sexu. Ale ak takto zila zena - nieco za tym je..

stryco.

je to velmi individualne. mne FWB nevadi, nevadi mi to, ze clovek uspokojuje svoje sex. potreby, ak to robi primeranym sposobom (primeranost kazdy hodnoti inak, takze mne primeranym), v primeranom pocte.

kazdopadne minulost nezmenis, ak ti vadi len minulost a dievca sa uz sprava inak, osobnostne a inak sa k sebe hodite, je naozaj na zvazenie, ci to aspon predsa len neskusit. ale ak ta to trapi, nedokazes to prekusnut, tak nestracaj cas, ani ten jej, ani ten svoj.

dixit

liberta, ja žiadnu sexuálnu potrebu k "náhodným okoloidúcim", resp. k niekomu, s kým nemám vzťah, neľúbim ho a nedôverujem mu, nepociťujem. neodsudzujem ľudí, ktorí to majú inak, plus si tiež myslím, že je fajn, že slečna bola úprimná. a súhlasím s tým, čo napísal stryco. preto, v hypotetickom prípade, že by som riešila takúto situáciu a mohla by som si byť istá, že je to len minulosť, možno by som to prekusla, ale ak by to bol dlhodobý postoj - že jednorázovky sú "normálne" (a aj ďalšie veci typu FWB), brala by som to ako vážnu názorovú nezhodu. podobne, ako je pre teba vážny nedostatok, keď muž nemá VŠ :-)

MultiLevel

Skus si ujasnit, CO konkretne ti vadi. Ja by som asi najviac premyslala o pohlavnych chorobach. Clovek, ktory sa nechrani je moznym prenasatelom pohl.chorob. Ale v takom pripade treba ist na testy, to by snad nemal byt problem.
Ak ti vadi ti, ze ma bohatsie skusenosti, bohuzial, s tym sa musis zmierit a nerobit si z toho tazku hlavu. Kazdy ide do vztahu s vacsimi, ci mensimi skusenostami, ale najhorsie, co clovek moze urobit je, ze bude riesit, ci je lepsi ako ten pred tym. Osobne si nemyslim, ze vacsi pocet partnerov - rovna sa automaticky skvely sex, bohata fantazia, dokonalost a podobne...Su zeny, ktore mozu vystriedat vela partnerov a aj tak budu v posteli ako ohrebla. A to iste plati aj o muzoch. No a uplne najposlednejsie co by si mal robit je, ze sa zacnes porovnavat s ostatnymi chlapmi v jej posteli...a premyslat, aki boli oni a aky si ty. Ak ta toto trapi, tak na sex s nou rovno zabudni...
A posledna vec, ak ti vadi jej osobnost, zmyslanie, dovody preco spavala s kadekym, tak to je tiez nieco ine a tiez dost vazny dovod na to, aby ste sa dokopy nedali. Netvrdim, ze vzdy, ale vo vela pripadoch je striedanie partnerov tiche "volanie o pomoc". V mnohych pripadoch ide o zranenych ludi, ktori maju nizke sebavedomie a dobijaju si ho tymto sposobom, ktory samozrejme neprinasa skutocne uspokojenie a preto to robia znova a znova. Opakujem, nie je to pravidlo. Ale pokial zena nema iste zabrany a nema problem svoje telo takto "pouzivat", zrejme nebude s nou vsetko ok. Je ine, ak niekto prezije vztahy rozne, kde clovek tak isto vystrieda viacero partnerov a je rozdiel, ak niekomu ide len o bezduchy sex s hoc kym :)
Uvedom si preto, co konkretne ti vadi a potom mozes premyslat o dalsich krokoch, co sa tyka vztahu s nou

stryco.

necital som prispevky...neviem presne co ti vadi. ze ma viac skusenosti ako ty, ze pre nu nebudes dost dobry, ze jej pristup k sexu bol v podstate nezodpovedny a islo len bohapuste uzivanie?

podla mna si tiez treba uvedomit jednu vec a to ako zije teraz, aky ma teraz pristup k zivotu, ci je toto jej spravanie uz skutocne minulostou a ma burlive, nezodpovedne obdobie za sebou a uz aspon ako tak dospela. v mladosti mnoho ludi povyvadza hluposti: drogy, sex,...clovek sa ale meni, dospieva, vyvija sa. kazdy sa moze pomylit a nevies asi cele pozadie toho jej spravania, ci tam nebol nejaky impulz, ktory u nej viedol k takymto cinom. uz to moze mat za sebou a mozno to aj trochu lutuje, len k tebe chcela byt uprimna. neries ani tak co bolo (pokial to je naozaj uz iba minulost), skor ries to co je.

liberta25

dixit, ja som zena. nikdy som nemala rada vztahy. muzi boli prilis ziarlivi, majetnicki, proste mi nedavali ani dychat. tak som vzdy radsej volila slobodu. ti, co ma ziskali, museli mat fakt trpezlivost. milovala som obdobia single, ale nebola som mniska. vsak po sexe tuzi kazdy normalny clovek. a tak som nejaky ten pocet nazbierala aj ja. ale to bolo. to sa proste neda porovnavat. a najvacsia hlupost je, vobec sa na to pytat. ale odsudzovat ludi, lebo maju sexualnu potrebu, ale dokazu byt natolko uprimni, ze nezavadzaju druhych.. to by sa malo tiez cenit.