5 tibeťanov

Niva

Ahoj, Anonymka!
Vôbec nie si beznádejný prípad!
Každé telo chce byť od prírody zdravé. Aj Tvoje. Len to chce všetko čas a aktívnu účasť.
Keď sa telu nedarí udržať dobrú homeostázu (vnútornú harmóniu na fyziologickej úrovni), ochorie. Je to zároveň signál pre jeho majiteľa, že treba niečo zmeniť.
Na tento čas asi netreba „riešiť“ Tvoju váhu. Skôr sa zameraj na celkové posilnenie svojej imunity, k ideálnej váhe sa môžeš prepracovať neskôr J

1. Hlieny
- časté ochorenia dýchacích ciest poukazujú na zvýšenú prítomnosť hlienov v Tvojom organizme
- preto skús vynechať alebo dosť obmedziť pasterizované mlieko a výrobky z neho, bielu múku a výrobky z nej, škroby (zemiaky, biela ryža, knedle, iba pomenej), biely cukor a výrobky z neho (čokoláda, keksy, ....) - zahlieňujú organizmus, v hlienoch sa potom dobre darí mikróbom
- zaraď jednoduché ale účinné prostriedky na rozpustenie hlienov, ktoré sú v hustejšom stave a hlbšie usadené –
- niekoľkokrát v týždni krájanie cibule a vdychovanie jej „výparov (toto rob opatrne, konzultuj pre istotu s lekárom kvôli astme, - ale cibuľa môže byť pre Teba dobrá, má okrem iného aj antibakteriálne zložky), potom, ako si „poplačeš“, dobre umyť oči vlažnou vodou a dobre vyčistiť nos, cibuľa výborne prečisťuje aj očné kanáliky, kde býva hlienov dosť usadených
- urob si šúľky do nosa a nanes na ne eukalyptovú masť, nechaj pôsobiť 10-15 minút., 1 x denne stačí
- dobré môže byť pitie čajov- pulmoral, materina dúška, mäta, toto striedať
- neočakávané výborne účinky má ČISTÁ HORÚCA VODA + med + citrón
- tekutiny piť na prázdny žalúdok
- zaraď naparovanie, aj keď nie si chorá – do vody daj pulmoral, mätu a šalviu
- po týchto procedúrach nechoď hneď von, sliznice sú prehriate a prekrvené, treba zostať aspoň 2 hodiny doma, naparovanie len večer
- nekombinuj veľa spôsobov za deň (jeden deň nepouži cibuľu a eukalyptovú masť)
- techniky nepoužívaj dlhodobo, aby si nepredráždila sliznice, napr. 2 týždne a daj si 1 týždeň pauzu a potom 1-2 týždne a pauzu 2-4 týždne alebo si uprav časy podľa toho, ako sa budeš cítiť, v zásade by sa Ti malo uľaviť
- ak si chorá, tieto techniky používaj s rozvahou
- ak Ti z tohto niečo nerobí dobre, vynechaj to

2. Imunita
- zaradiť každý deň SUROVÚ zeleninu a ovocie do svojho jedálnička a šťavy z nich doma pripravené
- ovocie a zelenina v surovom stave obsahuje veľa vitamínov, enzýmov a minerálnych látok, ktoré sú veľmi dobre vstrebateľné
- tieto potraviny sú samozrejme najlepšie z domácich zdrojov, pokús sa také zdroje nájsť
- ovocie jesť vždy sólo, bez inej potraviny, inak v žalúdku kvasí
- prestať s fajčením, ak je aktuálne, určite to pomôže
- ak sa jedáva mäso, treba sa pokúsiť s ním jesť veľa zeleniny a minimálne alebo vôbec žiadne zemiaky, ryžu, knedle, chlieb, v opačnom prípade telo vydáva veľa energie na trávenie (preto sa nám napr. drieme po sýtom, mäsitom obede). Tú energiu telo potrebuje použiť inde.
- prestať piť kávu, sýtené minerálky, džúsy z obchodu, kolu. Toto sú tekutiny, ktoré zanášajú organizmus a neprispievajú k dobrému zloženiu lymfy (lymfa je tekutina v lymfatickom systéme, ktorá má veľký význam pre imunitu - odvádza splodiny metabolizmu od buniek do vylučovacieho systému a podieľa sa na transporte vitálnych látok do buniek)
- piť bylinné čaje najlepšie z domácich zdrojov alebo domáceho pôvodu (Slovensko) - šípky, mäta, lipa,... striedať
- piť čistú vodu, odstátu pol dňa, vyprchá z nej chlór alebo piť minimálne mineralizované Lucku pre deti a nesýtenú Bonaqu
- šťavy aj tekutiny piť na prázdny žalúdok, alebo cca 2 hod. po jedle , najneskôr pol hodinu pred jedlom.

Popremýšľaj o týchto doporučeniach a ak sa rozhodneš aspoň pre niektoré z nich, zavádzaj ich postupne, ich zavedenie zo dňa na deň stojí dosť veľa síl.
V zásade je dobré minimálne chodiť na prechádzky, pokiaľ možno zrýchlená chôdza v rámci svojich možností, dýchacie cvičenia sú tiež účinné, aby sa krv dobre prekysličila. Toto ale prekonzultuj s lekárom kvôli astme.

Držím Ti palce.

anonym_877

Niva: od narodenia mam myopaticky syndrom (ochorenie svalov), som astmaticka, som casto chora (zapaly priedusiek a pluc, anginy...), mam zly zrak (-7 dioptrie) - chcem sa nechat v buducnosti operovat, lekarka mi odporucala, ze az po porode). takze to je zhruba charakteristika. som beznadejny pripad??? ja proste schudnut chcem (nemusim), nemozem sa proste na seba pozerat do zrkadla.

Niva

Preppáč, ale môžeš trochu viac konkretizovať Tvoje problémy? Možno by sa našiel rozumný kompromis pre Teba...

anonym_877

ibaze je tu jeden problem. ja moc nemozem behat ani cvicit aerobik, lebo mam zdravotne problemy, ktore mi to nepovoluju. plavat som sa skusala naucit, ale takmer to asi 5x skoncilo mojim "utopenim". ale dik za radu

Niva

Päť Tibeťanov je energetické cvičenie, ktoré harmonizuje čakry (energetické dráhy v tele) a tým celý organizmus.
Treba ho cvičiť dlhšiu dobu, aspoň 1 rok, aby skutočne cvičenie pomohlo. Je však dosť napojené na duchovnú stránku „veci“, bez nej je to „kĺzanie po povrchu.“.
Ako samotné cvičenie však pomôže, najmä oživí a revitalizuje šľachy, kĺby a svalstvo.
Na chudnutie ako špeciálne sa nejako zvlášť nehodí.
Ak aj nejaký známy schudol, predpokladám, že mu v tom pomohli aj iné veci, ako píšem v nasledujúcej vete.
S Tvojom prípade zrejme by bolo vhodné viac sa venovať aeróbnym aktivitám (beh, plávanie, aerobik...) a prehodnotiť spôsob stravovania.