Nabozenske zakazy

Príspevok v téme: Nabozenske zakazy
engel

Zdravím...chcem sa s vami podeliť s jednou veci. Moja matka je silná katolíčka a neustále mi zakazuje rôzne veci, hlavne berie mp3 a viac mi ho nedá...už som si kúpila snáď 5 a nemám peniaze na to neustále kupovať nové...čo mám robiť? Počúvam rock, ska, punk a metal a tvrdí že cez to na mňa hovoria diabli a podobné hlúposti...chcem žiť ako normalne decko, ktore si pocuva co chce...okrem toho o dalsich nezmyselnych zakazoch radsej nevravim...je to podla vas normalne? Co by ste robili na mojom mieste?

liecitel

ahoj.ja by som v tom ziadnu logiku nehladal a ani by som tie jej reacie a zakazy velmi nedaval do suvyslosti s tym ze je silna katolicka (aj ked ma ta ,,viera,, velky-zvatsa negativny vpliv na ludske spravanie)...mozes sa na to pozriet z ineho (ludskeho) uhla pohladu.Mamka pravdepodobne trpi pocitom menejcennosti,bezmocnosti,je presvecena ze nikto ju nema rad,ze nemoze nic rozhodovat,poucat,citi sa nepotrebna,nepochopena,(kto vie aky ma vztah s manzelom ak vobec este ho ma,a aky vztah ma k svojmu zamestnavatelovi ak ma vobec pracu atd,..je dost pravdepodobne ze po vetsinu svojho casu sa citi utlacana,menejcenna,prehladnuta,kazdy od nej nieco chce a prikazuje jej -sef,manzel,deti..tym jej odoberaju energiu a ona si to potrebuje vykompenzovat tym ze tebe robi to co robi (nevedome) isto ta ma rada a chce ti dobre len si to neuvedomuje ze to ma prave opacny charakter...a aj ked spomenie ze to co robi je preto lebo je to niejake to katolicke prikazanie a ze sa to vraj nema robit tak to netreba brat velmi do uvahy lebo to by robila tak ci tak aj keby nebola veriaca kym by nemala v sebe vyriesenu tu ludsku stranku-pohnutky,emocie,pocity,myslienky.zmysel zivota,vztah samej k sebe atd..

wreck

engel, s touto diagnozou sa neda bojovat. mas dve moznosti. bud si das lepsi pozor na prehravac alebo skusis vysvetlit, ze tam mas hudbu, ktora oslavuje boha. skutocne taka existuje, aj ked nie je gospelova. poobzeraj sa na youtube po skupine the benjamin gate. uz sa rozpadli, ale svojho casu mali nadherne veci. texty si mozes prelozit cez google language tools a mozes to skusit prebrat s mamou.

vyhra je neista, ale mozno by sa dala dosiahnut aspon akceptacia. pomedzi to si, samozrejme, mozes nadalej pocuvat svoje oblubene veci.

odpovedam

michal22. ja som na metale/rocku vyrastala, textom rozumiem. ale akosi tam nepocut ziadne narazky na boha, propagaciu satanizmu atd. Vedel si, ze existuje aj krestansky metal? Len by to chcelo sa trosku rozhladiet a pochopit, ze posolstvo hudby nie je o zanri a nehadzat vsetko do jedneho vreca, hejze? ;-)

michal 22

plne suhlasim s hudba... len si preloz tie texty a som zvedavy, ci to budes pocuvat aj nadalej, ak hej, tak ti asi niet pomoci a s cirkvou to nema nic, staci zdravy rozum...

odpovedam

hudba, a popularne spevacky ako rihanna, beyonce, britney a spol., co spievaju o sexe, sexualnych praktikach a neviazanom spravani su nabozensky korektna hudba? :-) brat zvykol pocuvat hip hop a tie vulgarne texty, no nemala som slov. takze - odporuc vhodny zaner ;-)

anjelik *

No, dovolím si oponovať k tomu, aké pocity by mala metalová hudba vyvolávať v človeku. :o))
Akákoľvek hudba je výpoveďou, výpoveďou o dobe a o tých, ktorí ju tvorili. Aj metal má v sebe skrytú výpoveď ľudí, ktorí sú potláčaní spoločnosťou, nepochopení, rebelujúci, agresívni a závislí, nanávidiaci náboženstvo a zatlačení až úplne na dno, a aby im z toho úplne nepreplo, tak sa prejavia. Hudbou, ktorá je drsná, hlučná, spevom, ktorý často ani spevom nie je. Napriek tomu ja v nej nachádzam nezvyčajné kúzlo, rezonuje s mojou dušou. A pritom nie som ani závislá, ani depresívna, ani agresívna a ani zlá. Ja v tej hudbe totiž nachádzam život, to je pre mňa smerodatné. Nenachádzam v nej žiadne diabolské posolstvá, iba rytmus, lahodiaci mojim ušiam. Ak niekto prirodzene inklinuje k dobru, láske a mieru, pokoju a nežnosti, nedokáže ho zmeniť žiadna hudba. :o) Akékoľvek slová zostávajú len slovami, pokiaľ ich my neoživíme svojimi činmi. A tak sa dá rovnako dobre cítiť, ak človek počúva o skapatých vranách na hroboch alebo o spievajúcich anjelských chóroch.:o)))

hudba

Engel
rock punk a metal su styly ktore preferuju agresivne naladeni ludia a su casto oblubene hud. styly aj satanistov. Ak si das prelozit texty mnohych zahranicnych piesni metalovych alebo rockovych tzv. tvrdy rock tak su to dost skarede texty ktore casto zavrzhuju Boha a propaguju zlo, agresiu, nasilie. Navyse ludia pocuvajuci tieto styly casto podliehaju navykovym latkam. Samotny styl hudby, melodia, texty naladuju cloveka ktory ich pocuva do negativnych myslienok a psychickeho stavu. Mnoho ludi maju chut spachat samovrazdu. Cize si zober navykove latky, negativne naladenie a agresivita.