Ako zmenit situaciu, je mi na nic

Príspevok v téme: Ako zmenit situaciu, je mi na nic
takCoStym

Ahoj, neviem kde mam momentalne napisat , lebo to co teraz napisem je do znacnej miery zrejme nerealne ale predsa, ide o moje dusevne zdravie uz.... ide o to , ze zijem v totalne rozvratenej rodine, teda otec je alkoholik a mama totalne zrutena osobnost, vela krat sa planoval rozvod a odchod mamy a mna, ale viete ako to chodi, spolocne pozicky a predaj domu... k nicomu nedoslo a tp uz dlhu dobu.avsak ja uz mam pocit ze mi preskoci ak tu dalej ostanem , a matka chce odist ale nic pre to nerobi aj ked ju nutim ja , stale nic..ale fakt sa to uz neda znasat...preto sa pytak ci je podla vas nerealne najst si v 18 r popri strednej skole najst si pracu a splacat nejaku garzonku??? Prosim normalne nazory :/

Simaatd.

Ahoj. presne toto poznam... akurat ze nasi su rozvedeny a mama (a ja ) zijeme s takym idiotom mama uz dlhsiu slubovala ze odideme .... ano odisli sme ... odisli sme byvat k nam. ale odisiel s nami... stale sa to nezmeni .. tyzden co tyzden sa hadavaju a stale ho mama neposlala k vode... mama len place pretrpi uzije si 4 dni co su v pohode potom sa 3 dni hadaju... minimalne posledne tri tyzdne to tak je! a to len preto lebo jej dava pracu! !!! neviem sa dockat az budem byvat sama.... alebo proste prec od nich! a najhorsie je ze sa mi vobec nedari...... hlavne posledne dni ... vsetko sa kazi :(

liecitel

utekom nic nevyriesis a je dost pravdepodobne ze podobne,,problemy,,budes riesit so svojim partnerom,susedom alebo sefom...nemusis reagovat na to,viem ze aj toto ti pride absurdne ale tak to chodi

Eva-Benny

Ahoj.
Na základe Tvojich reakcií som vycítila, že to zvládaš veľmi dobre a s rozumom.
Ak si vydržala do teraz, vydrž do skončenia štúdia a potom si nájdi prácu a osamostatni sa... hoci už si samostatnejšia ako sa javí.
Viem, že máš rada oboch a obom by si chcela pomôcť, ale to sa nedá... ak by chceli svoj vzťah riešiť, urobili by to. Máš pred sebou svoj život! A ver mi, že budeš mať čo robiť aby si ho zvládla... po tom čo si doma prežívala.
Možno je to kruté, ale ani jednému nepomôžeš ak sám nebude chcieť a uviazať si na krk v Tvojom veku nestabilnú matku či otca? Iba Ťa to povedie ich cestou... kde časom zoslabneš a stratíš svoj skutočný cieľ.
Sú to dospelí ľudia, ktorý žijú tak ako chcú. Niekedy sa zdá, že sa nedobrovoľne ocitáme v istých situáciách, ale (ruku na srdce) nie je to tak... vždy máme možnosť sa rozhodnúť kam, s kým a akou cestou...
Nestrať vlastnú silu a chuť žiť len preto lebo si budeš nahovárať, že inak to nejde.
Drž sa dievča.

takCoStym

Liecitel - nic proti , ale toto je dost absurdny nazor ... myslis , ze sa nesnazim rodicov pochopit?? Nech su akykolvek, stale su to rodicia a som medzi nimi akoby rozdelena; na jednej strane chcem dobre mame na druhej otcovi ... ale toto sa v ziadnom pripade neda chapat ako dar.... oni uz stastni nbudu , teda aspon nie spolu a trapia tak celu rodinu ... to je o niecom inom ako o chapani situacie; tomuto sa uz totizto neda prisposobovat . Myslim ; ze keby matka nebola tak zrutena a necinna osobnost z otca, tak by sme uz boli davno prec. Ale ked sme pri tych dovodoch, otec nezacal pit pre ziadny dovod v manzelstve, priznal sa, ze pije uz od 17 ky ... takze tak ..skusim teda riesit radsej to co som si zaumienila s tou pracou :) ano napisem sem ako to dopadlo .

takCoStym

123jojo - krizove centrum? Fakt??! .... ano urcite budem chodit do skoly z nejakeho centra; ubytovne pre deti z rozvrtenych rodin atd. To radsej ostanem tu... samozrejme ze mam priatelov a vsetci o mojej situacii vedia, dokonca mi ponukli pomoc, ale predsa len mam svoju hrdost a bolo by mi hlupe ist bez financii niekde ku kamaratke s rodicmi a teraz tie naklady... taktiez chcem oslobodit matku a to by takymto stylom neslo.
..no s tym psychologom, skorej by som pristala aby sla mamka, ja sa na to necitim, teda ano byva mi zle ale to by v takejto situacii bolo myslim kazddmu, ved keby vidite co sa u nas robi , ach jaj...mamka vravi ze ja ju drzim a dodavam jej sil, no snazim sa ju presvedcit stale, nedam jej s tym pokoj ale akosi to nezabera, to by najskor musela ona chciet ... chcela by som to aspon skusit s tym bytom..mozno aj ona by potom zacala naozaj konat ...

liecitel

a este aby som odpovedal na tvoju otazku ohladom tej prace popri skole...jasne ze sa to da ak tomu veris a nebudes mat zbytocne obmedzujuce presvecenie

liecitel

to ci je nieco realne ci nerealne zavysi len od toho ci tomu veris a o com si presvecena...ale aj ked pises ze je to nerealne vyriesit tak v hlbke duse veris ze sa to da vyriesit kedze si aspon napisala do fora...a moj niejaky ten normalny nazor pre teba by bol v tom zmysle aby si sa posnazila pochopit situaciu ale nehladat ziadne logicke vysvetlenie...napr.oco len tak z nicoho nic pre zabavu nezacal pit,matka si len tak nahodne nevybrala takeho partnera do zivota a to ze sa nervovo ruti je vysledok toho ze situaciu riesi len z jedneho uhla pohladu (na zaklade niejakeho presvecenia z dectva napr.)a ma minimalne rovnaky problem sama so sebou ako oco s alkoholom a odvazim sa napisat ze aj ty v urcitych oblastiach zivota (nemusi to byt len doma v rodine) mas mas nevyriesene resp.potlacas urcite emocie a pocity a mozno ze sa aj v urcitych momentoch spravas ako rodicia len si to neuvedomujes...takze moja rada by bola ako som na zaciatku napisal hlavne pochopit ciny druhych (s laskou a nikoho nesudit a neobvinovat) alebo by bolo este lepsie pochopit samu seba a tak budes vediet pochopit a riesit take problemy-a jedna z moznosti ako to docielit je sa neustale vzdelavat-citat,pocuvat prednasky,rozpravat s ludmi co sa pohybuju v oblasti zaoberajucimi sa takymito problemami atd...a este take iny pohlad na vec:skus to vsetko co sa deje brat ako dar.tym ze prezivas to co prezivas a musis riesit take zlozite situacie tak tym ze to dokazes vyriesit alebo ked len pochopit ze preco sa to deje a ze v tom neje ziadna nahoda... vies si predstavit aku ti to doda odvahu,zvysi sa ti sebavedomie,zoceli ta to,budes vediet pochopit a vcitit sa do situacie a myslenia inych ludi (kazda tretia rodina na svk riesi podobne veci)..takze ja by ta tak motivoval lebo sam som si presiel,,peklom,,ale teraz ked sa na to pozeram spetne tak by som nic nemenil na tom co bolo aj keby som mal moznost vratit cas lebo koneckoncom to bolo to najlepsie co sa mi mohlo stat aby ma to posunulo tam kde som teraz...tak vela stastia prajem a daj vediet ako to dopadlo :)

michal 22

musis mamu postavit pred otazku, bud ty alebo on, nech si vyberie, musis aj ked mozno len naooko hladat si tu pracu a ten byt, mozno sa konecne rozhybe a nenechavaj ju v tom samu, ked je zlomena treba ju podporit... a ked k psychologovi, tak nech ide aj ona, pretoze to je kluc k tvojmu/vasmu problemu...

123jojo

Je to nereálne, ak je to vážne nájdi si nejaké krízové centrum v okolí, alebo sa porozprávaj s niekým nestranným, ak nemáś priateľov navštív psychológa nie je to žiadna hanba.