Mat, ci nemat dieta?

Príspevok v téme: Mat, ci nemat dieta?
babaatko

Chcela by som nadviazat na temu mather o maternici. V poslednej dobe sa casto zamyslam, nad tym ci mat dieta. Partnera mam a aj byvanie. Ale, podla mna mat dieta je velmi drahe. Nakolko ja keby mam dieta nechcela by som, aby trpelo nedostatkom. Museli by sme predat 2 izbovy byt a kupit 3 izbovy. Tie stresy po narodeni baba, stale plac, nevyspanie sa, prebalovanie plienok. A to tehotenstvo, velke brucho, priberanie, vysiace prsia z kojenia atd. Peniaze do oblecenia, hraciek, 24 hodinova starostlivost. Ved staci chvilkova nepozornost, a moze byt uraz. A potom obdobie vzdoru, puberta atd. Deti mam rada, ale stoji toto za to? Momentalne si zijeme spolu cez 3 roky s drahym, v objati kukame po praci filmy, cez vikendy vstaneme z postele, ked sa nam chce, doma vzdy klud, prijemna atmosfera, ziaden rev, pistanie atd. Ked sa rozhodneme schulime sa k sebe a pospime si, vypneme telku a klud. A mame obaja cez 30. Napiste mi prosim, ci naozaj stoji za tie nervy, peniaze, nevyspanie atd. dieta? Opakujem deti milujem,.su krasne, a ten ich usmev, na 2-3 hodiny sa velmi rada postaram. Viem, ze vlastne je ovela viac, clovek ho miluje, ale aj tak...

gamm

ked sa nechces zbavit tohto bezstarostneho pohodlneho slobodneho bezdetneho uzivania tak dieta nemaj. ak ale tuzis po dietati tak rataj aj so starostami, unavou, obetou a odriekanim. lebo aj to obnasa starostlivost o dieta. miliony matiek cele tisice rokov co je clovek clovekom to museli absolvovat ked chceli dieta. aj tvoji rodicia. je to radost aj starost a ako si to zariadite s muzom je na vas. ak nie ste finacne pripraveny najprv sa zabezpecte ale vedz ze dieta nemusi vyrastat v milionarskej rodine aby malo zabezpecene zakladne potreby a aby bolo spokojne. velmi zalezi ako mu ovplyvnis uvazovanie o svete, o hodnotach, zivote. a dieta sa velmi formuje odpozeravanim. zi pekne a dieta sa k tebe prida

sewie

Klaudia 33, dala si krasny priklad toho ze kazdysi zodoveda za vychovu svojho dietata sam, ze to ze "vacsina" robi jedno alebo druhe, neznamena ze to musis robit aj ty...takze belania, to ze mas na okolo "posadnute mamicky" neznamena ze ty takou musis byt, alebo ze sa s nimi musis bavit!...ved dieta nie je o prisposobovani sa trendom alebo ostatnym ludom, dieta ma mat clovek preto ze skutocne po nom tuzi a ako ho bude vychovavat je v jeho rukach!...

klaudia33

a pravda je aj to, ze si riesia komplexy, to co oni v detstve nemali, nedosiahli, teraz silou mocou musi dosiahnut ich dieta, ci chce, alebo nie. Minule ma znamej skolkarka zarazila, ze ona bude doktorka, mama jej to povedala...Verim, ze aj hej, lebo to dieta je uplne naprogramovane , vzorne, vzdy chce byt prve a vynikat medzi inymi uz od mala...

klaudia33

Bellamia, velky suhlas, presne toto sme doma riesili, lebo teraz je to velky trend vytazit uz skolkara kazdodennymi kruzkami a pride mi to cele na dve veci. Jednak, ze potrebuju po praci dieta niekam upratat, aby sa mu nemuseli tolko venovat a dalsie, aby sa mohli vychvalovat. Vikend stravia nakupovanim a kavickovanim ... Deti su od rana do vecera v kolotoci a nemaju sa kedy ani hrat, cisto vojensky rezim..Ja mam doma skolkarku a po skolke robime, co ona chce, co dovoli pocasie, chodime radi do prirody so psikom, zbierame bylinky, hriby, chodime pozerat kone, cez vikend nejaky vylet.Ked bude vacsia, sama sa rozhodne , co ju bavi a aky kruzok by rada navstevovala, nestojim o to, aby z nej vyrastal "genius", ale normalne spokojne dieta:D

Kýčera

Joleen-pred počatím sa tiež odporúča detox obidvoch partnerov,aby sa dieťatko narodilo čo najzdravšie.Porozmýšľaj o tom.

Moireal

bellamia, suhlas. Je to grc. Ludia stale medzi sebou sutazia. Najprv talent, krasa, uspech,oblubenost a potom deti a to, ktora je najlepsia gazdinka....

bellamia

Ja nechcem mat dieta z toho dovodu lebo dnes je to o sutazeni. Ako vidim dnes sa rodicia predbiehaju v tom koho dieta ake kurzy navstevuje, ake volnocasove aktivity vykonava, co dosiahlo, kde sutazilo, co vyhralo, co dokaze atd. Ked chodim s neterkou na detske ihriska a kluby ci ponu obcas doskolky nic nepocujem od tych matiek len ako sa jedna pred druhou hlupo vychvaluju co ich syn ci dcera dokaze a kde bola. To iste o traveni taborov a dovoleniek. Vytahuje sa jedna pred druhou ako by slo o sport.
"moja minule vyhrala sutaz v prednasani basniciek"
"moja bola na sutazi v tancovani a vyhrala druhe miesto"
"mi ideme s... na futbalovu pripravku na zapis a bude z neho futbalista lebo vie davat goly"
"my sme svojho prihlasili na tenisovy kruzok"
"nas ... ide dnes na sutaz v plavani"
"my sme nasu zapisali do tabora v ... na dva tyzdne lebo tak velmi chcela ist chudatko"
"nas syncek bol s nami lyzovat v tatrach a viete aky je sikovny"
a bla bla bla bla bla
Takze ja nemienim sa s matkami rozpravat a predbiehat v tom com je moje ci ich decko lepsie a co vsetko kvazi vie. Liecia si tym len svoje komplexy a mindraky z detstva a nadvihuju si svoje podupane sebavedomie cez deti.