Mat, ci nemat dieta?

Príspevok v téme: Mat, ci nemat dieta?
babaatko

Chcela by som nadviazat na temu mather o maternici. V poslednej dobe sa casto zamyslam, nad tym ci mat dieta. Partnera mam a aj byvanie. Ale, podla mna mat dieta je velmi drahe. Nakolko ja keby mam dieta nechcela by som, aby trpelo nedostatkom. Museli by sme predat 2 izbovy byt a kupit 3 izbovy. Tie stresy po narodeni baba, stale plac, nevyspanie sa, prebalovanie plienok. A to tehotenstvo, velke brucho, priberanie, vysiace prsia z kojenia atd. Peniaze do oblecenia, hraciek, 24 hodinova starostlivost. Ved staci chvilkova nepozornost, a moze byt uraz. A potom obdobie vzdoru, puberta atd. Deti mam rada, ale stoji toto za to? Momentalne si zijeme spolu cez 3 roky s drahym, v objati kukame po praci filmy, cez vikendy vstaneme z postele, ked sa nam chce, doma vzdy klud, prijemna atmosfera, ziaden rev, pistanie atd. Ked sa rozhodneme schulime sa k sebe a pospime si, vypneme telku a klud. A mame obaja cez 30. Napiste mi prosim, ci naozaj stoji za tie nervy, peniaze, nevyspanie atd. dieta? Opakujem deti milujem,.su krasne, a ten ich usmev, na 2-3 hodiny sa velmi rada postaram. Viem, ze vlastne je ovela viac, clovek ho miluje, ale aj tak...

Kýčera

Prečo mám pocit,že aj toto je sonda? Zakladateľka témy sa ani raz nevyjadrila k príspevkom,chystá nový článok?

katka...

Ano stoji to za to. Prave to je zmyslom zivota, pre niekoho zit. Pre dieta, dat zivot niekomu. Zivot nie su len radosti a robenie si co chceme. Ale su hlavne starosti. Poznam par co zili tiez stastne len dvaja do styridsiatky, nic im nechybalo a potom si postupne zacali liezt na nervy, uz chceli aj dieta, ale uz bolo neskoro. Rozisli sa po 2O rokoch. Ona ostala sama bezdetna, on si nasiel mladsiu a caka s nou uz druhe dieta. Tak pokial nemas naozaj nejaky odpor k detom a nejake materinske pudy mas, tak si to este rozmysli. Aby si neskor tiez nelutovala.

wiener777

babaatko

u mňa sa to zmenilo, ja som do 25 bol presvedčený že deti nikdy mat nechcem, 25-30 som si už nebol istý a po 30 som si istý že ich určite chcem aj napriek tomu že nie som žiaden "milionár" ale bežný človek, mne bezdetní ludia v dôchodkovom veku pripadajú ako ubožiaci a ja tak určite skončiť nechcem, ja v detoch vidím nový zmysel života pretože ten starý čo som mal už pominul, ale 100 ludí, 100 názorov

Prezyvka055

question2 to je skor otazka na moju priatelku ako na mna. Ja by som povedal nech si ho nechame. To by bol moj nazor a takto by som jej to prezentoval. No finalne rozhodnutie by bolo na nej. Nie preto ze by som sa chcel zbavit zodpovednosti za rozhodnutie ale vo dvojici neexistuje nieco ako rozhodovanie hlasovanim. Trebars ja by som povedal ano a ona nie a co potom, proste to tak nejde.

Akceptoval by som jej volbu a prisposobil sa podla toho.

A ak by potrebovala pomoct s rozhodovanim urcite by som jej pomohol, sam by som si musel vypracovat nejaky plan ze ako dalej. Urcite by sme dali hlavy dokopy a uvazovali. Nenavadzal by som ju ani na jednu ani na druhu moznost. Pretoze aj ked by to bol moj syn/dcera este stale je to jej telo.

Inak takato situacia je velmi nepravdepodobna. Ale aj vo vede prideme niekedy na veci co nepredpokladame... a potom zistime ze to bola chyba merania :D, ale nie teraz uz srandujem. Ale asi tolko k tomu.

A ja sa uz porucam, lebo som presedel pol dna za pc, priatelka prisla domov z prace a zajtra cestujeme za mojimi rodicmi tak budem mat usi pre nich a pre ich problemy tak tu asi nebudem ale potom tu urcite niekedy nahliadnem ked budem mat cas :D aj nieco napisem, urcite nieco na nejaku temu co znovu zdvyhne nejake vasne a ludi zo stolicky :D

ahojte zatial, veselu velku noc pre toho kto to uznava :D (ja nie ale je volno ked uz nic :D)

vebe

pepepepe, tesim sa ze si sem ako muz tak pekne napisal o matí dietata. Jednak uznanie z mojej strany a jednak presne ako pises, kto nezazije pocit ze sa mu narodi dieta, za ktore je od prveho dna zodpovedny, ktore vidi ako rastie, dozrieva az dospieva, tak nema predstavu o co sa ukratil, ak sa rozhodol ho nemat. Nase deti nam umoznia tak skutocne dospiet a o tom som hlboko presvedcena. Vsetko to co s nimi zazijeme, co s nimi musime riesit, to nas posunie do uplne ineho levelu. Cloveka to neuci riesit neriesitlene, najst riesenia vlastne vzdy a na vsetko. Ta unava, kruhy pod ocami, nejake to kilo navyse, no a? Clovek na to po case uplne zabudne, pamata si len to mile a krasne. Radsej ovisnute prsia ako navzdy bez deti. Teraz vo veku 46 rokov si skutocne neviem predstavit ze by som ich nemala

question2

Prezyvka005 mám otázku a keď by sa vám tebe a tvojej priateľke stalo žeby otehotnela lebo však vieš môže sa stať, keď Boh dá aj motyka vystrelí proste otehotnela by kondóm by praskol alebo antika zlyhá z nejakého dôvodu čo sa aj stáva. Zistili by ste že je tehotná napr. v 2 mesiaci. Čo by si urobil? Volil by si interupciu? Ak by si zistil že tvoja jediná silná spermia bola tak bojovná že sa jej podarilo predrať tou dlhou cestou a oplodniť vajíčko tvojej priateľky vo vaječníku, bola tak silná a vytrvalá že splynula s vajkom tvojej priateľky až sa z toho počal nový začínajúci život v jej brušku, čo by si urobil? V jej tele by rástol už 2 mesiace malý púčik, napríklad tvoj budúci syn alebo dcéra, čo by si robil, ako by si konal? Poslal by si ju zabiť to dieťa v sebe?
Ber to ako hypotetickú otázku. Len chcem vedieť tvoj názor lebo ako som ťa tak zbežne čítal tak stále si trváš natom že deti nie a nie mať. Neberiem ti to. Každý má právo rozhodovať sa ako to cíti.
Ďakujem
Ináč, vyzeraš byť muž na úrovni, zčítaný a s prehľadom okolo seba. Tvoja priateľka je asi veľmi šťastná že ťa má.

Prezyvka055

qajina mne je to v podstate jedno ako ti to prijde, nezalezi na tom ani mne a nemalo by ani tebe lebo neni dovod aby ti na tom zalezalo.

s tym ze takych ludi nie je plno nesuhlasim, poznam plno slovakov ktori trebars pracuju v dubline v amazone, v ibm, googli, dhl it, sanofi aventis, bayern ag, abbott laboratories, pfizer, eisai, microsofte, red hate

sa mi este nestalo ze by som niekde na sluzobke nestretol slovaka alebo cecha a ked fakt uz nie tak to bolo raritne ze bol na dovodlenke ale bol tam aspon poliak :D

a to vsetko na poziciach kde su zarobky okolo 80-120 000 dolarov rocne. to je normalny plat ked sa bavime o peniazoch.

A proste plno ludi je z tadial je v roznych inych sferach .

To len na slovensku je standart ze sa za klasickeho priemerneho cloveka berie robotnik za pasom za 500eur. Pritom to je podpriemer vo svete.

Moja praca vobec nie je nieco specialne, je takisto zaujimava ako rozne ine reasearch and development zariadenia.

A aj ked beries napriklad automobilky mas tam pracu kde ide o vyskum co ja viem paliv alebo motorov a roznych suciastok, vsetko su to adekvatne pozicie tej mojej.

To len na svk je prezentovany monkey biznis pre cvicene opice za par supov za standart.

Necitim sa nijako vynimocne a ani moja praca nie je. Je vynimocna a zabavna pre mna. Ale na takej istej urovni ako veci co popisujem vyssie.

qajina

prezyvka :D
ja už dávno nemám ilúzie. lieky na rakovinu? nechcem sa tu vyjadrovať, aby som sa niekoho, nedajbože, nedotkla, ale často v tom má veľkú rolu psychický stav a ono ani tak netreba hľadať liek na ňu, ako skôr spôsob, ako sa jej zbaviť pomocou vecí, ktoré už poznáme, lenže na to treba spojiť poznatky o fungovaní ľudského tela, výžive, vplyve prostredia a všetkých vecí, ktoré tvoria jeden obrovský komplex faktorov. asi sám vieš, že farmaceutický priemysel je najmä na peniaze.

nie, nechcem tvoju pracovnú zmluvu, ale nemôžeš sa čudovať, že mi to príde ako výplod fantázie, lebo veľa ľudí, ktorí sú na tom ako ty, po svete nechodí. súhlasíš či nie? nie je to problém, je to len názor. už som sa vyjadrila, že za každý takýto môj príspevok môžeš byť na seba pyšný, ak si myslím, že je to scifi a skutočne nie je. pre teba plus :)

však jasné, že si tu všetci môžeme vymýšľať. tiež myslím, že stačí vyjadriť názor bez dokazovania. ďakujem za ponuku, ale stretnúť sa fakt nechcem. už som sa stretla s pár ľuďmi z tohto fóra, čo sa opisovali úžasne a boli to tí poslední lúzri, ktorým iné ako fórum neostáva, lebo si nemajú s kým pokecať. a to neznamená, že sú tu všetci takí. ani ty nie si podľa mňa a ani nikto z tejto témy. proste nikto nevie. nechcem urážať. potom by som aj ja mohla byť lúzer atď, blá, blá... :D