Ziarlim alebo co to?

Príspevok v téme: Ziarlim alebo co to?
...SIMA...

Mam maly problem... maly.. no skor vecsi ... mam len 16 (ja viem som len dieta) ale mam za sebou uz 2 rocny vztah s uzasnym clovekom ktoremu na mne velmi zalezi.. a vcera sme sa pohadali a rozisli....velmi ma to mrzi a viem ze chcem aby sme sa udobrili verim aj ze sa mi to podari... totiz rozisla som sa ja s nim...

ale chcela by som vediet koho to bola podla vas chyba ..aj ked sa hovori ze chyba je v oboch ... ale predsa....

stalo sa to asi tak pred mesiacom .... Danko sa zacal bavit s Patkou... to je nasa kamaratka .. viem ze su len kamarati (ale raz pri otvorenej debate som zisti,a ze si ju predstavoval nahu pri masturbcii (verim ze je to normalne ... je pekna a vzrusuje ho....) to asi kazdeho chalana ... ved v myslienkach to nieje zle a stalo sa to len raz.... dokonca mi to ovedla asi ml vycitky svedomia... ale tym sa to zacalo.. zacala som strasne na nu zarlit.. (predtm ziarlil on velmi ale cez post sa zmenil... prestl tak moc... ) mala som kamarata .. chodila som s nim von a Dankovi to velmi prekazalo..... hadavali sme sa kolli tomu az som s nim prestala chodit von.. ziarlil na neho a snazil sa mi odopierat kamaratstvo... velmi sme sa hadavali a teraz sa to obratilo ... viac sa zblizil s Patkou (ja viem ze su to len kamarati!) ale prekaza mi to hlavne po tom co viem ze sa mu paci (ale iba krasou nicim inym) sak kolko ludi sa paci mne hadam polka mojej tridy .. to nic neznamena! ale predvcerom sme sa pohadali ... konkretne koli tomu ze sa so mnou cez telefon zacal akosi rychlo lucit a ja som sa ho spytala preco a vraj prisla(bol v buse) patka... Mala som za sebou tazky den a vyletela som na neho ze ju uprednostnuje ... naolko viem ze to doteraz bola vina ... toto uz neviem:

vecer sme spolu volali a ja som bola stale nahnevana a povedala mu (proste som na nu ziarlila aj ked bez dovodne) ze nebudem po boku muza ktory sa tak moc venuje kamaratke, ze sa nou ma prestat stykat... (prakticky som mu odopierala kaaratov tak ako on mne kedysi.. ale nie ako pomstu... nahoda ze sa to otocilo!) a on m povedal ROZHODLA SI SA! (akoze v zysle ze sa kamaratov nevzda ... zacala som po nom zjapat ze sluboval ze sa vzda aj źivota a zrusila mu.. na druhy den mi volal ze sa vzda aj zivota aj jej vsetkeho..... ale ja som mu povedlaa ze uz je neskoro (chudacik moc mi plakal do telefonu bolo m to ocivdne luto ... ale neviem co ho popadlo hento mi povedat) nespoznavala so ho.. ale ked mi voll na druhy den a plakal uz to bola moja citlivka co ma miluje .... ale nahnevana zo vcerajsika som mu povedala ze je neskoro lutovat ... doteraz ho drzim v tom ze je koniec ze to pokaslal tym ze zavahal pri vybere medzi mnou a kamaratkou... v sobotu chcem prist prekvapit ho a objat a povedal laska neboj vsetko bude dobre... VIEM ZE TO BOLA HLAVNE MOJA CHYBA ale chcela by som vediet ci bola aj jeho chyba alebo to bolo vsetko len koli mojmu prehnanemu reagovaniu a urazlivosti ... prosim povedzte nch si mozem zobrat ponaucenie dakujem :)

...SIMA...

a hlavne si vazim ze nemate blbe pripomienky na moj vek.. viete nie kazdy musi byt v tom istom veku na takej istej mentalnej urovni.. niektori maju 20 a su to len nedozrete detska 21. storocia a niekto moze mat hoc aj 12 a moze mat rozumu a skusenosti jak dvaja sokopy.... totiz keby ten vek nenapisem vela z vas by mohlo posudzovat moje komentare trosku inym sposobom :) hlavne som zastanca toho ze nie kazdy sme rovnaky.. niekto moze mat aj 40 a pritom 20 tnik moze mat rozumu aj za neho... totiz vychovavaju nas rodia a zivot... chudoba... problemy v rodine a ine zle veci v detstve mozu zapricinit tvoj nepriazdnivy vyvoj ale aj rychlejsi a vyspelejsi rast... je to na osobnosti.. ale poznaci ho to! ... co moze vyrasz z dietata co ma vsetko a rodina ho rozmazluje?? :) malokedy niekto zrely :) myslim ze hlavne preto si beriem veci tak vazne .. lebo co iny povazuju za detske veci su pre mna problemami ktore riesim ako dospely clovek omnoho vaznejsie a nie detskym sposobom jedno sem druhe tam.. naucila som sa to pri sledovani mojej mami ... ta mala vzdy vela problemov... (ale ozajstnych... hypoteka... nezamestnanost... agresivny opilec na krku) a zvladala to spickovo... az na to ze to vsetko riesila so mnou.. vlaste uz ako malou na prvom stupni .. (namela cas na priatelou) vsetko hovorila mne a mna to dlhodobo poznacilo.. (ale nielen v zlom ale i v dobrom ... ) myslim ze som dalej ako niektore ine deti v mojom veku minimalne som rozumnejsia ako polovicka mojej triedy :)Vek nemusi ukazvat tvoju vyspelost!!!

...SIMA...

Ked ja si to uvedomujem... ze sa malo smejem aj vsetko toto ... dokonca mi aj Danielova mama vravi ze nemam brat veci tak vazne.. pokusala som sa to niekolko krat zmenit ale nejde mi to vzdy pride debilina ktora ma potrapi aj ked je to len banalita :) vzdy nieco male a potom pride niekto napr spoluziaci ktory to akoby vyuziju ze som zranitelna aublizia mi... a potom je to zacarovany kruh... viem ze aj ludia okolo mna to maju so mnou tazke hlavne daniel kedze som taka aka som ... taka precitlivela na vsetko nieco ako pesimisa skeptik a citlivka v jednom :D ale snazim sa len mam pocit ze v poslednej dobe je toho akosi vela toto nebola hlavna vec toto bola viac menej taka ceresnicka na torte( ze sme sa pohadali) uz som to nevydrzala.... ale budem sa snazit zmenit sa v zaujme vsetkych okolo a hlavne vo vlastnom (zdravie atd..) zaujme :) dakujem za rady a dakujem ze ste mi normalne radili a nemali blbe komentare a pod. :) dakujem :) vazim si kazdej rady a vsetky vyskusam.. Boh mi pomahaj aby som zvladla byt normalna :D hlavne byt v pohode :)

Prezyvka055

...SIMA... nie je tvoje ale aj jeho.
U niekoho je to vekom a skusenostami u niekoho je ta emocna stranka silnejsia po cely zivot.
Ale ak chces dobru radu do zivota a bude sa ti hodit vzdy nauc sa ich potlacat a snaz sa vystupovat vzdy nad vecou. A to neplati len o vztahoch ale vseobecne.
Kludne si to trenuj na drobnostiach, ked ta niekto vytoci napriklad doma, rodicia alebo brat, reaguj uplne asertivne, daj im pocitit ze ich hnev alebo krik nijako neovplyvni tvoju naladu ani ta nevyhecuje zvysit hlas.
Mne sa to v zivote velmi zislo a som rad ze viem svoje emocie ovladat :). Nezabudaj emocny clovek = clovek zranitelny.

...SIMA...

fero 3: presne toto mam namysli nemam dovod ho natahovat ale chcem aby sme sa v sobotu udobrili neobycajnym sposobom... a nadeje mu davam az si myslim ze uz nie sme rozidenny akoby sa to dalo automaticky doporiadku... s patou neskonci... ta ma totiz takisto uz 2 rocny stastny vztah ... su len kamarati ale ma ju v hlave (je pekna) le to nie je hriech.... len ja si to nedokazem vsugerovat ... tie jeho naznaky .. adokazy lasky ako mam ja nema ziadna ina... basne .. kvety ... laskave slova( je uplny romantik a je do mna az po usi) ale zarazilo ma ze zavahal ... my sme sa asi len pohadali .. nerozisli.. ale nevedela som ako reagovat pretoze doteraz sme taky velky problem nemali :) ... je to skvely clovek.... ktori ma neuveritelne miluje a dokazuje mi to neuveritelnymi sposobmi.... a mna mrzi ze som taka precitlivela na Patu ... je to moja vina... chudacik :( ale aspoon to uz viem Dakujem! :) teraz to mozem ist napravit :) a tolko na nu neziarlit .. ved aj ja mam v hlave inych obcs a jeho milujem neuveritelne!(nesmiem byt sebecka!! a urazliva!) :) pozname sa od mojch 13 :) boli sme dlho aj kamarati... je to skvely chlapec (take moje modre z neba) DAKUJEM! za rady za vsetko :)

fero 3

ahoj,no to si zacala pekne skoro,este si si mala uzivat kamaratstvo,1 lasky su naj,ale vecsinou koncia ale nikdy sa nezabudaju,vo vztahu ma panovat akasi harmonia,ziarlenie je normalne,hlavne ked je preco,nikoho by nepotesilo ked partner da prednost inej,hlavne ked sa mu paci,on chcel aby si sa zriekla kamarata ,tak by sa mal zrieknut kamaratky,co pozadujem od priatelky mam robit automaticky aj ja,ale to neznamena ze si v prave,v laske ma byt odpustanie,ko trucovqat patri do vztahu aspon uvidis ako sa zachova,pozor moze skoncit s petou,aj to patri k zivotu,ak mu zalezi na tebe bude ty vyvolavat,kludne ho potrucuj,podpichni ,tebe to urobi radost,ale daj mu tam trocha svetielka nadeje aby bojoval a udobroval ta,tak ho ponatahuj aj to patri k vztahu a udobrovanie byva krasne

redka

preco takto necestne taktizujes? preco ho chces natahovat do soboty... aby si napokon nebola velmi prekvapena ty nie on (napriklad ho nacapes s Patkou ruka v ruke)... a este pozor na taketo zahravanie...niektore citlivejsie povahy vo vasom veku riesia taketo veci aj dost radikalne... poniektori skocia pod vlak ci si podrezu zily ci skocia z okna... a ty ho chces len ponatahovat chvilku... super...