Vestkyna mi povedala hrozne veci

Príspevok v téme: Vestkyna mi povedala hrozne veci
lesnavila1

Je tu niekto komu povedala vestkyna zle veci? Mne povedala ze som bola prekliata vlastnou matkou este v bruchu a ze si nesiem zlu karmu z minuleho zivota. Moja aura je poskodena a su na mne nalepene cudzie negativne entity, nemam pozerat ludom do oci lebo vela z nich na mna prenasa negativnu energiu a tieto nanosy spolu s prekliatim sposobuju uzkosti a depresie. To tak v skratke. Uplne ma to rozhodilo. Dostala som od nej par rad aky caj si mam kupit, co mam odriekat a podobne ale na druhy den som radsej sla k jednej pani na ocistenie aury ta pani nie je vestkyna ale pracuje s anjelmi co mi je blizsie a aj ona povedala ze sa takym veci boji. K vestkyni uz radsej nechcem nikdy ist. Verite na tieto veci?

majus1463

nech si slohuje,ale aj zamysli..mna len zaraza clovek,ktory oznaci druhych zlymi a seba bohorovne zaradi k dobrym.

Kýčera

Aj ja som tu "slohovala",ale ak ma téma zaujme,rada si prečítam aj iné slohy.Aj keď mám viac rôčkov ako vy ostatní,som zvedavá,rada čítam životné príbehy a učím sa aj od mladších.Na mnohých sa zabavím, absorbujem nové poznatky,rozšírim si obzor,nájdem riešenia a niektoré mi poskytnú tému na zamyslenie.A ak by náhodou poletovala okolo mojej hlavy "akási nespokojnosť",pomyslím si na tých,kt. sú oveľa horšie na tom ako ja a hľadám riešenia-čo som JA SCHOPNÁ a OCHOTNÁ SPRAVIŤ PRE TO,aby som danú sitáciu vyriešila."Slohy LMariky" ma zaujímajú,sú úprimné a poučné aj pre nás všetkých-aby sme sa vyvarovali takých chýb,aké spravila ona.A kto nerobí "chyby"?Sú ľudia,kt. sa učia z chýb druhých,niektorí až z vlastných,ale nájdu sa aj takí,kt.v živote prešli všeličím,no NEPOUČILI SA.

MultiLevel

Marika, sorry, ale za podpisanie nejakych papierov si mozes akurat tak sama. Neviem ako teba doma ucili, ale mna tak, ze pokial nieco podpisujem, musim si danu vec niekolko raz precitat aby som vedela CO podpisujem. Dalej, vies o tom, ze ked niekto od teba cosi chce, zastavi ta trebars na ulici a ponuka ti to, tak to nikdy nebude v poriadku? Ked clovek cosi chce a potrebuje, najde si to aj sam, neporebujes aby si ta niekto vyhladal a dal ti cosi podpisovat......svoje problemy si si sposobila sama, ale to ti vestica asi zabudla povedat....

majus1463

marika l,cize ti dvaja hlupi ,zli ,lenivi vypocitavci a neviem este co-mohli za to ze sa tebe takej dobrej,obetavej dusi smola lepila na paty.to oni ta donutili byvat s nimi,to oni mohli za to,ze ty taka mudra si popodpisovala nejake papiere a platis za to dodnes-lebo za vsetko mozu ti druhi..svata prostoto,citas sa vobec??

LMarika

Este dodam, ze za cely rok, co som s nimi byvala, Richard odrobil iba nejaky tyzden, vsetko ostatne presedel s vyvalenymi sunkami a s notebookom na bruchu na marodke, az kym nemal na den, na hodinu a na minutu presne vyratane, ze uz ma toho "odrobeneho" tolko, aby mohol dostavat podporu. Ja som si vtedy pracu nasla o mesiac neskorsie ako oni dvaja, cize by mi bolo byvalo treba odrobit este mesiac, aby som mohla dostavat podporu aj ja a keby ti dvaja boli skutocni kamarati, boli by este mesiac byvali so mnou, ale oni hladeli len na seba a osud inych im bol lahostajny. Inych ludi potreboali len vtedy, ked sa vyskytla prilezitost zneuzit ich dobrotu. Oni sami ale pre ineho cloveka nikdy nic len tak nezistne neurobili, nikdy nikomu nepomohli, dokonca ma po meste ohoavarali, aka som sprosta, ze preco som nezostala o mesiac dlhsie tam byvat, hoci aj sama a bola by som mala narok na podporu aj ja. Lenze po prve, ja som chcela pracovat a nie zneuzivat socialny system Rakuskej republiky a po druhe, nebola by som mala z coho vyplatit milostiveho pana z kaucie, plus zaplatit si cely najom pre seba. Preto som odisla a do dvoch tyzdnov po odchode som uz mala inu pracu a ine byvanie, z coho logicky vyplyva, ze ja veru ziadna chuderka neschopna si nieco najst nie som, nikdy som nebola a ani nikdy nebudem. Neviem, co je s nimi a neviem ani to, ci este ziju, alebo ci uz spachali samovrazdu, ale uprimne povedane, je mi to jedno. Vestkyna mi sice povedala zle, ale zle o nich a nie o mne a dala mi radu, co so sebou, aby sa mi zacalo lepsie darit v oblasti financii a za tuto radu som jej vdacna.

LMarika

Mne raz vestkyna povedala, ze ak uz nechcem, aby sa mi lepila smola na paty vo financnej oblasti (viackrat som bola osklbana o peniaze poistovacimi agentkami, ktore tvrdili, ze podpisujem nieco ine, ako v skutocnosti podpisujem a raz mi prislo zo zdravotnej poistovne zaplatit 4000 €, lebo 7 rokov predtym, ked som v zahranici pracovala nacierno, ma nasli odpadnutu a skoncila som v nemocnici na pozorovani, doteraz sa so splacanim tohto dlhu trapim...) a ked chcem, aby sa mi splnili vsetky moje plany a ciele, tak mam bezpodmienecne vymazat zo svojho zivota dvoch zavistlivych, zloprajnych a velmi zlych ludi - Milku a Risa, ktori so mnou byvali v podnajme. Nastahovala som sa k nim v juni 2013. Mala som vtedy vybavenu robotu do hotela za chyznu kamsi pri Salzburg s ubytkom a stravou zadara, ale Milka neustale do mna dobiedzala, nech tam nejdem a nech radsej idem byvat k nim. Bola lakoma, za par drobnych by si dala aj dieru do kolena vyvrtat, ale to som ja vtedy nevedela, myslela som si, ze bude lepsie ist byvat ku kamaratke, ktoru poznam, ako ist do kolektivu medzi celkom cudzich, ktori mozno ani po nemecky nevedia a s ktorymi sa nebudem moct rozpravat. Nezabudla zdoraznit, ze to bol Riskov napad, aby som k nim isla byvat, vraj sa Risko na mna velmi tesi a chce ma spoznat. Tak som teda odmietla pracu v hoteli tesne pred nastupom a nastahovala som sa k nim, nasla som si pracu predavacky. Bola to chyba, ktoru dodnes lutujem. Milka neustale ohovarala Risa predo mnou a pred Risom zase ohovarala mna. Vraj som chcuderka nestastna a utrapena, ktorej treba velkoryso pomoct, lebo inak zostanem do konca zivota doma u materi a vraj by som si sama nikdy nevedela najst pracu a vraj kto ma prichyli, ak nie oni? Riso nevedel, ze mam vybavenu robotu do hotela a ked som k nim prisla byvat, videla som na nom, ze nie je z toho nadseny, ze sa k nim ako k paru nastahovala do garsonky tretia osoba. Ved ktory chlap by bol z toho nadseny? No urcite ani jeden. Milke islo iba o to, aby menej platila za podnajom. Preto ma tam dotiahla. Pri nastahovani sa do bytu bolo treba zaplatit kauciu. To bol poplatok za nastahovanie sa. Spravodlivo sa to malo delit medzi troch, ale delilo sa len medzi dvoch, cize medzi Risa a mna. Preco? Richard, ktory bol tucny, lenivy, skaredy a sprosty, velmi dobre vedel, ze takeho ako je on by veru ziadna baba nechcela, tak sa tesil, ze vobec nasiel chuderku, ktora mu pi. otrca a z vdacnosti zato on pre nu toto vybavil, aby tu kauciu nemusela platit a velavravne vyhlasil, ze vsak Milka uz z bytu odchadza. Milka na zaciatku juna blabotala cosi o tom, ze od januara nastupuje za chyznu do hotela kamsi do Alp. Cize tam vlastne byvala sedem mesiacov bez zaplatenia kaucie, ale nechala som to tak, lebo som vedela, ze uz som v pasci a nemam peniaze na odchod oditial. Milka na zaciatku januara naozaj odisla a kedze mne sa zdalo blbe zostat byvat v garsonke s cudzim chlapom, tak som naznacila cosi, ze asi aj ja odidem do nejakeho hotela teraz, ked je sanca zohnat si sezonnu pracu na zimu. Riso spustil citove vydieranie typu, ze on kazdemu len pomaha a nanho sa kazdy vykasle... Nechapala som. Akoze na jednej strane podporoval Milku, aby odisla, no na druhej strane sa snazil celkom cudziu babu si u seba v garsonke drzat ako kliest a nepustit ju. Tak som teda zostala, ale s tym planom, ze akonahle sa Milka vrati po skonceni zimnej sezony, ja odchadzam, je mi jedno, kam a je mi jedno, ci s peniazmi, ci bez nich, ale odchadzam. Po skonceni zimnej sezony v hoteli sa Milka a Riso pobrali za majitelkou bytu vypytat od nej Meldezettel, cize tlacivo na opatovne prihlasenie Milky na nasu adresu. Na druhy den majitelke zavolali, ze z bytu odchadzaju. Vestkyna mi povedala, ze na mna do telefonu nakydali, nehorazne klamstva a intrigy porozpravali, ktorymi zdovodnili svoj odchod z bytu. Islo im len o to, aby mohli byt prihlaseni na tej adrese, lebo si vyratali, ze uz maju odrobeny dostatocny pocet mesiacov, aby mohli poberat podporu v nezamestnanosti z Rakuska a na poberanie podpory bolo treba, aby bol clovek prihlaseny na nejakej rakuskej adrese. Majitelka bytu mi potvrdila, co na mna nakydali a samozrejme im neverila ani slovo, lebo ak by to vsetko bola pravda, to zle, co o mne narozpravali, nevydrzali by so mnou byvat rok. Teda Riso rok a Milka sedem mesiacov. A pani majitelka vedela aj to, ze vypytat si Meldezettel a na druhy den oznamit odchod z bytu je nanajvys podozrive, tak hned vedela, odkial vietor fuka. Nakoniec im dovolila, aby tam zostali prihlaseni za nejaky poplatok. Tak sa nam teda rozpadla partia a kazdy z nas si isiel svojou vlastnou cestou. Nech si ti dvaja hlupacikovia a chudacikovia nemyslia, ze s nimi este niekedy budem byvat. To teda nebudem ani nahodou! Vestkyna mi o Milke povedala, ze ona mi nikdy nebola dobrou kamaratkou a ozvala sa len vtedy, ked mohla nejakym sposobom zneuzit moju dobrotu, ked nieco odo mna potrebovala. Spatne som si uvedomila, ze je to naozaj tak. POradila mi zmenit telefonne cislo a definitivne ju vymazat zo svojho zivota, akokolvek, hoci aj klamstvom. Tak som ju teda oklamala, ze som sa odstahovala kamsi na opacny koniec Slovenska, ze som zrusila e-mailovu schranku a ze nevidim dovod, aby sme si aj nadalej volali a pisali, kedze sme tak velmi daleko od seba. Kde naozaj som a co naozaj robim, ona nevie a ani nikdy vediet nebude. Ked mohla oklamat ona mna milionkrat, mozem aj ja ju, hoci iba raz. Ale ked uz oklamat, tak poriadne, nech jej vratim, co som jej dlzna. Vestkyna mi este zdoraznila, ze sa tym dvom nemam miessat do vztahu a mam ich nechat, nech su spolu. Na otazku preco povedala len: Dobri s dobrymi, zli so zlymi. Pravdovravni s pravdovravnymi a klamari a intrigani s klamarmi a intriganmi. Psychicky silni a zdravi s psychicky silnymi a zdravymi a psychicky labilni a slabi a psychicky labilnymi a slabymi. Milka trpela tazkou formou sebaposkodzovania, nad zachodovou misou si vlasy trhala a na samovrazdu pritom casto myslela. Riso sa v minulosti pokusil o samovrazdu. Som si ista, ze ti dvaja patria k sebe. Vestkyna mi povedala aj to, nech uz nikdy viac nejdem s nou byvat, lebo ak jej bolo sudene samovrazdu spachat, nech to radsej urobi v pritomnosti zleho cloveka, cize Risa a nie v pritomnosti dobreho cloveka, cize mna. Uvedomila som si, ze vestkyna povedala pravdu a za tuto cennu radu som jej aj vdacna. Dokonca som o psychicky tazko narusenej Milke napisala aj vtipnu basnicku, ale ona o tom nevie :) A pravda je, ze odkedy som tych dvoch vymazala zo svojho zivota, zacalo sa mi trochu lepsie darit. A hlavne som sa naucila riadit sa vlastnym rozumom, robit vlastne roznodnutia a nenechat sa manipulovat inymi. Ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju. Ja som sa uz ale vdaka mojim zivotnym skusenostiam, aj vdaka tejto, stala voci peknemu spevu imunnou a pri hladani si prace a rozhodovani sa, co so zivotom, sa riadim uz iba svojim vlastnym rozumom a vlastnymi rozhodnutiami. Ist este niekedy s niekym byvat? NIKDY VIAC!!!

lesnavila1

Mimochodom sudit si zacala prva ty lebo zlahcujes moju zivotnu situaciu a myslis si ze ked je vacsich traum na svete nez je moja tak vlastne ani nemam pravo byt nestastna z toho co sa mi stalo to je sudenie.

lesnavila1

Kycera aka vlna kritika? Ona mi povedala ako sa veci maju, poradila mi caj, v ktorom by som sa mala umyvat, poradila mi kamen, ktory by som mala nosit a par odriekani, ja som na druhy den pri hladani toho kamena narazila na jednu pani ktora robi ocistenie cez anjelov tak som si to dala spravit. Preco by citlivy clovek nemohol ist k vestkyni? Ty mi hovoris to co ja uz davno viem, ze mam odpustit a stat sa silnou zenou, ale o to sa ja snazim cely zivot a verim ze silna som kedze som este nespachala samovrazdu na ktoru som ver mi neraz pomyslela. Tebe by neprislo zle keby ti niekto povedal ze ta vlastna matka prekliala? Skus sa do toho vzit.

lesnavila1

Ja som sa viac krat pocas zivota pokusila nadviazat s nou normalny vztah ale vzdy to skoncilo hrozne bola to chyba pred rokom som prerusila vsetky kontakty s nou sa jednoducho neda a ja verim tomu ze ma prekliala lebo ma doslova neznasa odkedy som sa narodila a robi mi len zle je to dlhy pribeh proste niekto si povie ze odpustte si navzajom ale co robit ked je to nemozne? Aj keby som sa ja pokusila tak ONA proste nevydrzi spravat sa normalne neurazat ma neponizovat atd. proste to nejde ja jej mozem jedine odpustit na dialku ale uz ju nechcem v zivote vidiet..