Može odborník zmeniť moj život?

Príspevok v téme: Može odborník zmeniť moj život?
Tridvajedna

V nedávnej televíznej relácii o Lube Albertovej rozni ľudia hovorili že celkom zmenila ich život. Ja surne potrebujem pomoc od niekoho zmeniť moj život lebo som už uplne zufalá. Myslíte že sa to naozaj dá? Že existuje taký odborník čo človeku naozaj može život celkom zmeniť? Ako je to možné? Ako to urobí? Veď z človeka sa nedá spraviť niekto iný.

gamm

neda. suhlasim s Marsmeloun. o tom to je a to by som rad podciarkol.
___________________________
a k tomu ze nam vraj nekaki lekari vtlkaju do hlav aki mame byt a ze vraj snad dokonali. predpokladam ze delete ma na mysli nejake psychogicke poradenstvo.
tak pre vysvetlenie. psycholog pomaha odstranovat problem, nekaze cloveku ako ma zit. clovek za nim pride lebo sa trapi a chce pricinu svojho trapenia odstranit alebo tu pricinu aspon zmiernit a psycholog mu s tym moze pomoct. a vonkoncom sa nepokusa o dokonalost. dokonaly nemoze byt nikto. a zaroven, a to by som tiez rad podciarkol, psycholog moze pomoct cloveku pochopit ci pricinu pre ktoru sa trapi je nutne odstranovat, respektive liecit, alebo je to len prejav nejakej jedinecnosti toho cloveka s ktorou sa da zit len ju musi prijat za svoju (vid introverzia versus socialna fobia). a tu by som sa trosku zastavil - prejavy a prezivania ktore su sucastou normalnej psychickej vybavy, ako napriklad strach, sa mozu chorobne vystupnovat a byt neprimerane situacii. je normalne bat sa vysky pri pohlade z utesu, ale nie je normalne bat sa pri pohlade na zem zo stolicky na ktorej povedzme stojim (ak hovorime napriklad o fobickych prejavoch). takto to vyzera LEN ako vystupnovane prejavy normalnej psychiky a tyka sa to vacsiny nepsychotickych poruch. avsak dolezite je aj to ci to cloveka v zivote nejak obmedzuje a trapi (vid spominana fobia) alebo s tym vie zit (co asi nie ked zufaly fobik vyhlada odbornika). naproti tomu u psychotickych poruch sa vyskytuju priznaky ktore sucastou normalnej psychiky vobec nie su. napriklad halucinacie a bludy (vid napr. schizofrenia).
je sice pravda ze medzi zdravym a chorobou su sede zony, ktore robia diagnostiku niekedy nejednoznacnu, lenze vacsina dusevnych poruch ma svoje diagnosticke kriteria, ktore ak su v maximalnej miere splnene, nedavaju dovod k nejasnostiam.
takze velku cast dusevnych poruch sa da urcit jednoznacne a u casti to moze byt problem. pri tych druhych vsak moze byt pomocne kriterium to ci ma clovek narusene normalne fungovanie v praci, rodine, volnom case, ci ho to nejak vyrazne obmedzuje v zivote, trapi sa kvoli tomu. a tam teda moze pomoct prave aj ten psycholog dajme tomu aj s identifikovanim problemu, respektive s rozlisenim medzi poruchou a jedinecnou zaujimavou crtou s ktorou sa da zit.

Delete

Marsmeloun - veľmi pekne si to zhrnula :)

A k téme: nie nemôže ti v tom nikto pomôcť no ako sa hovorí ,,každému na svete jedného dňa vyjde slnko, len čas je odlišný,,

Možno nájdeš niekoho kto v tebe bude vidieť len to čo si ty najviac praješ, niekoho pri kom sa nebudeš báť povedať čo si myslíš, niekoho kto ťa chytí za ruku a ty budeš vedieť, že je dobre.

Možno nepíšem dobre ale žiadny lekár ťa nemôže vyliečiť z niečoho, čo sa volá život. Vtĺkajú nám do hlavy aby sme boli takí, či onakí ale existuje niečo dokonalé? Tá nedokonalosť z nás robí zaujímavých a jedinečných. Vždy konáš správne a všetko na svete má určité pravidlá. kde je napísané, že sa potrebuješ zmeniť, či zmeniť svoj život? Ćo ak žiješ tak ako chceš sama len tvoje okolie žije iným spôsobom? Čo ak existuje niekto kto ťa práve takúto aká si potrebuje a hľadá. Čo sa stne ak sa zmeníš.alebo ak zmeníš svoj život?

hanka9

Tridvajedna pises: „Ja surne potrebujem pomoc od niekoho zmeniť moj život lebo som už uplne zufalá". P.s- Konkretne v com a preco chces zmenit svoj zivot ?

Marsmeloun

môže niekto za teba schudnuť ? môže niekto za teba začať cvičiť ? môže niekto za teba začať mysliet pozitívne ? NIE .... je to na tebe .. odborník ti môže pomôcť, ukázať, naviesť na správnu cestu .,... ale bez tvojej spolupráce sa nič nezmení ... vela ludí si toto myslí .. a preto sú potom často sklamaný..