Intermittend Fasting - odpovedam

Príspevok v téme: Intermittend Fasting - odpovedam
redka

Ahoj "odpovedam"! Zmienila si sa v niektorych temach, ze praktizujes IF. Chcela by som sa dozvediet viac priamo od niekoho, kto uz tym prechadza. Citam si clanky na nete, ale niekde narazam na odpovede, ktore mi nejako nezapadaju. Napriklad niekde sa pise, ze pocas 16 hod postu mozeme jest 3-5 porcii ovocia ci zeleniny. Je to potom este post? Napis mi prosim ta ako to prebieha u teba, ake intervaly postu a jedenia mas, co a kedy jes. Dakujem!

odpovedam

Ahoj opat :-)
No ked mam volno. Cize 3-4x do tyzdna. Ked sa da, aj 5x, ale to sa vacsinou neda :-) s tym, ze za cely tyzden (cize v ramci tych 3-4 dni) odcvicim cele telo.

odpovedam

aj ja mam ten isty protein. niekedy aj miesam napr. do vlociek, krupicnej kase, pudingu, sem tam aj do tvarohu. To je uz na tebe :-) su aj recepty na kolaciky s proteinom, fakt to mozes kombinovat podla fantazie. Co sa tyka sacharidov, najlepsie je ich skoncentrovat do velkej davky ihned po cviceni - aby si mala dostatocnu inzulinovu odozvu. Ludia, co jedia sacharidy castejsie v malych davkach mozu mat inzulinovu rezistenciu (co je neziaduce). Pri IF ma vela ludi sacharidy len v jednom jedle po treningu. nezabudaj hlavne na ovocie, je to skvely sacharid :-) to uz si skusaj na sebe. ja som napr. podla tabuliek mala mat istu gramaz sacharidov, ale musela som ich znizit. Cize odskusaj podla svojho ciela (priberanie/chudnutie) ci to ide a ak nie, tak podla toho potom pridavaj/uberaj sacharidy.

redka

a este mi napadla otazka... prijimas protein aj inaksim sposobom ako rozmiesany vo vode ci mlieku? do niecoho ho nemiesas? nevim napadlo mi do tvarohu alebo jogurtu....

redka

skusam si spocitat belkoviny co som dnes zjedla.. tak priblizne 103 g.. aj ked u masa neviem kolko presne lebo neviem kolko vazilo tak som to dala odhadom... ostatne presne vypocitane... ale asi malo sacharidov... kedze som zas vysadila pecivo a prilohy nacas...

odpovedam

vyskusala som vselijake, teraz mam tiez nu3tion. v poho ho vypijem aj bez prichute. srvatkovy koncentrat je najkvalitnejsi, najlepsie vstrebatelny (napr. oproti sojovemu ci inemu rastlinnemu proteinu). Mozes aj hydrolyzat, ale ten je cenovo drahsi. Ak ostanes pri srvatkovom koncentrate, tak nemas co "pokazit" :-)

odpovedam

No je to studium na dlho, aj ja stale prichadzam na nove veci a od niektorych upustam. ale zapamataj si len tolko, ze nalacno vzdy bcaa pred a po treningu. inak za cely den maj cca 1.8g proteinov na 1 kg hmotnosti (ak budes mat o daco menej, nevadi. viac proteinov jest je zbytocne, ale nechod pod hodnotu 0.8g na 1kg).