Intermittend Fasting - odpovedam

Príspevok v téme: Intermittend Fasting - odpovedam
redka

Ahoj "odpovedam"! Zmienila si sa v niektorych temach, ze praktizujes IF. Chcela by som sa dozvediet viac priamo od niekoho, kto uz tym prechadza. Citam si clanky na nete, ale niekde narazam na odpovede, ktore mi nejako nezapadaju. Napriklad niekde sa pise, ze pocas 16 hod postu mozeme jest 3-5 porcii ovocia ci zeleniny. Je to potom este post? Napis mi prosim ta ako to prebieha u teba, ake intervaly postu a jedenia mas, co a kedy jes. Dakujem!

odpovedam

najlepsie su tekute, ale su aj najdrahsie. mas este tabletove alebo praskove. ja osobne preferujem praskove. momentalne mam od nu3tion. najdes aj ochutene, pretoze si musis zvyknut na hnusnu horko-rybaciu chut. cize uz si sama zvaz, ake vyberies. ja nemam problem s neochutenymi doplnkami. davaj si vsak pozor, ak budes na IF, aby tie s prichutou neobsahovali cukor, ak budes v case fastingu.

odpovedam

v case fastingu si kavu aj caj dat mozes, len nesmu mat kalorie (cize bez medu, citronu, cukru. kokos. oleja :-)), jedine teda nahradne sladidlo. ale uz sa ma pocasie zlepsit, takze pridu aj nove impulzy. ja sa tesim konecne vonku na sprinty.

redka

nemam problem nejest doobeda... aj dlhsie som chcela potiahnut ale strasnu zimu sme mali v praci a ked musis sediet na zadku a cumiet do papierov 8 hodin... kocka ladu zo mna bola :D jasne ze sa sem tam ides prejst uvaris si caj, ale aj tak kosaa.... ale ked uz bude normalna teplota, tak nebude vobec problem.... ani teraz vlastne nebol... chcem si nastavit feeding okno od 11 do 18 max 19 hod.... len ked je kosa tak telo si pyta nieco teple :D este som zabudla na kavu s kokosovym olejom... to bolo medzi tymi dvoma polievkami :D ....

odpovedam

nabehni na to, kedy chces. alebo si zvykaj postupne. pre mna ten nabeh bol uplne v poho. pripadne si to nechaj na den, ked nepojdes do prace. tie cisla su strasiak pre vacsinu ludi, ale zautomatizujes sa v tom po case. preto si pisem potraviny a ich zlozenie + kalorie. napr. dneska som mala chut na krupicu - tak som si ju uvarila s tym, ze som si dala uz predtym navazene hodnoty, ktore uz boli spisane. cize len som opisala cisla. mala som v tom mlieko, krupicu, kokosovy olej, kokos, arasidove maslo, kakao a cukor. cize len som to dala dokopy.

Tak si to skus zapisovat. na internete mas vela stranok s nutricnymi hodnotami. na inych balenych potravinach mas tieto hodnoty tiez uvedene. trva mi to tak max. 5 minut. ale pre svoj ciel musis nieco urobit, cize to pisanie a ratanie bude ta menej prijemna cast :-) drzim palce

redka

ok... takze najskor si treba vypocitat prijem.... jezis ja tie cisla tak nemusim.... toto ma od toho docela odradza... preto som nikdy nesla na stravovanie typu "pocitam si kalorie"... no nic idem studovat... dnes som jedla az o jedenastej.... chcela som dat jednodnovy post, ale v robote sme mali po tych 4 dnoch co sa nekurilo taku zimu, ze som si nakoniec dala polievku co som si doniesla... zeleninovu s vlockami... potom doma zasa polievku a potom prazenicu zo 4 vajec s porom a hlavkovym salatom... a este asi dve 1,5-2 lyzice arasidoveho masla s lyzickou medu a sezamovymi semienkami.... hmmm... na veceru budu asi kuracie prsia so zeleninou...

odpovedam

redka, presne tak. mam presne stanoveny prijem zivin na moj ciel. pri IF podla mna nie je mozne drzat si delenu stravu. Po treningu treba dat do menu vsetko - bielkoviny, sacharidy i tuk. Pred treningom len tuk+bielkoviny. To je cele. Ale, samozrejme, prisposob to sebe. A neboj, rozumiet ti :-)

redka

ked tak pozeram na zlozenie tych chodov tak je asi jedno, ako kombinujes stravu ci? mas tam aj orechy aj ovocie aj zivocisnu bielkovinu... taky mix... ja som zvykla v duchu delenej stravy... mama na to kaslat?

vypocitala si si asi nejaky prijem, pri ktorom si udrzis vahu, nebudes nicit svaly a nebudes chudnut a do tych cisel (celkovy prijem a v ramci neho B,T,S) sa musis v ramci tych dvoch chodov vmestit... spravne tomu rozumiem?

pardon dnes mam velmi velky problem s vyjadrovanim... citim sa ako keby mi kleslo za noc IQ :D :D :D