Rýchly rast chĺpkov u ženy - môže ísť o testosterón?

Príspevok v téme: Rýchly rast chĺpkov u ženy - môže ísť o testosterón?
zienka_malic

Posledného pol roka mám radikálny problém s chĺpkami - rastú mi enormne rýchlo a som z toho zúfala. Na večer si oholím podpazušie a je hladké a na druhý deň už mám dlhšie chĺpky. V priebehu pár dní mám chĺpky dĺžky ostrihaného ženského nechta. Robia mi to chĺpky všade - pod bruškom, pazušie, nohy a aj vlasy - behom mesiaca sú schopné narásť na dĺžku viac ako pol malíčka... Môžem mať zvýšenú hladinu testosterónu?
Ak áno, čo s tým? Ďakujem !

Kokos_ka

Lilushka ja mám tú čo nemá nadstavec na tvár ,ale je aj taká čo môžeš používať na tvár. Teraz som to "blikanie " dosť flákala takže som skoro ako na začiatku :/ nevadi dobehnem:D bola som rovnako tragicky ako ty na tom,preto viem ako sa cítiš ,ale za mňa - Lumeu by som si určite kúpila znova ,takže skus do toho investovať-alebo sú aj lacnejšie tieto "osviecovadla :D " ale tie som neskúšala tak neviem.držím palec

Lilushka

Neviem kolko cm za mesiac je este normalne,aj tak je to u kazdeho individualne. Poznam aj dievcata,zeny, co skoro vobec nemaju chlpky,iba uplne jemne. Ale mne ide hlavne o to, ze tie chlpyy mam na miestach, kde by som ich mat ako zena nemala-stehna,cele brucho nie len pasik v strede,ruky mam chlpatejsie ako niektore baby nohy...a to nehovorim o brade,krku,hornej pere...A co sa tyka jemnejsich chlpkov,mam ich po celom chrbte aj na prsiach a ano, vidno to a dost. Mam za sebou tolko vysetreni ale vraj som absolutne zdrava,hormony,stitna zlaza atd.Takze podla toho by toto moje ochlpenie malo byt normalne.Az na to, ze mi je obcas z toho do placu:(

RNG

Centimeter za mesiac je normalny rast chlpov. Moze byt aj viac. Novsie sa pouziva miesto holenia a cukrovych past "odpalovanie" chlpov , co je menej skodlive ako laser, kde postupne sa svetlom zaroven potlaci funkcia vlasovych cibuliek, pozri na
nonohair.pro
Je to bezbolestne je to pre domace pouzitie.

Lilushka

Kokos_ka a kde vsade si si ty odstranovala s nou chlpky? Moze sa pouzivat aj na tvar aj na telo vsak? Ja som uz z mojich chlpov zufala:( na tvari,krku,bruchu,ruky, cele nohy aj stehna...proste vsade,je to hrozne. Vysetrenia mam vsetky ok, vraj je to IBA esteticky problem. Asi to tiez poznate, ze ked sa oholim, dalsi den uz mi chlpy rastu zase a vsade som pichlava ako jezko:D epilator uz ani nepouzivam, kedze mam strasne hrube chlpy vzdy mi osyali po nom krvave bodky az chrasty s tyzden som sa aj tak nemohla nikomu tak ukazat.A po tom mi uz zase zacali rast chlpky,ktore bolo vidiet ale vytrhat sa este nedali takze vysledok bol uplne onicom. Teraz je leto a ja len cele dni travim v kupelni aby som mohla vyjst na ulicu v kratasoch,aj to sa necitim moc dobre lebo aj ked sa oholim cierne bodky mi vidno stale.a co sa tyka podpazusia,to je moja nocna mora.oholim dohladka ale ked zodvihnem ruku vidno mi bodky a ked da na to clovek pozrie z dialky, vyzetam akoby som sa neoholila.fakt "uzasne". Ak by mi lumea pomohla byt bez chlpov aspov dva tyzdne vkuse,bol by to pre mna asi splneny sen: D

Lilushka

Kokos_ka a kde vsade si si ty odstranovala s nou chlpky? Moze sa pouzivat aj na tvar aj na telo vsak? Ja som uz z mojich chlpov zufala:( na tvari,krku,bruchu,ruky, cele nohy aj stehna...proste vsade,je to hrozne. Vysetrenia mam vsetky ok, vraj je to IBA esteticky problem. Asi to tiez poznate, ze ked sa oholim, dalsi den uz mi chlpy rastu zase a vsade som pichlava ako jezko:D epilator uz ani nepouzivam, kedze mam strasne hrube chlpy vzdy mi osyali po nom krvave bodky az chrasty s tyzden som sa aj tak nemohla nikomu tak ukazat.A po tom mi uz zase zacali rast chlpky,ktore bolo vidiet ale vytrhat sa este nedali takze vysledok bol uplne onicom. Teraz je leto a ja len cele dni travim v kupelni aby som mohla vyjst na ulicu v kratasoch,aj to sa necitim moc dobre lebo aj ked sa oholim cierne bodky mi vidno stale.a co sa tyka podpazusia,to je moja nocna mora.oholim dohladka ale ked zodvihnem ruku vidno mi bodky a ked da na to clovek pozrie z dialky, vyzetam akoby som sa neoholila.fakt "uzasne". Ak by mi lumea pomohla byt bez chlpov aspov dva tyzdne vkuse,bol by to pre mna asi splneny sen: D

Kokos_ka

Babulky, tá lumea ma vyšla nejakých 214e?nepamatam si to už presne no okolo tých 200, je to veeela peňazi, hlavne pre študentku..dlllho som šetrila ,veelmi dlho, ale myslím že sa oplatilo,napríklad už teraz mám len také mapky kde mi rastú , samozrejme že dokonale to nieje a možno ani nikdy nebude ale stačí mi že vidim aspoň nejaký výsledok, veď si popozerajte na nete aj recenzie na tu lumeu ,je to hlavne na tmave chlpky,chlpy alebo chlpiska:D...ak mate ešte nejake otazočky tak sa pýtajte:)

soffiaD

Anezka. RUKY mam bez problemov aj ja, ja mam tiez proste bikiny a pod pupkom ,to je des... to musím depilovat..jedine depilácia je ucina ale to je zas nevýhoda ked to dorasta musís cakat týžden aby sa to dalo vytrhat !!! a za ten týžden sa asi ani sex ani nic nedá lebo sa prepadneš od hanby že si ako chlap... nad perou nemam ani ja, keby som mala peniaze na lasérové odtranenie tak idem hned :((((( lebo mam z toho tiež komplex ked idem do plaviek že ak to riešim žiletkou hned sa vyhádžem

Anezka

soffiaD...to sme teda dopadli :( ja našťastie nemám problém s chlpkami napr. na rukách alebo nad perou dokonca ani na stehnách, čo nechápem, ale od kolien dole a v oblasti bikín to je strašne :( hanbím sa aj pred frajerom, i keď jemu to nevadí, ale cez leto do plaviek napr. to nehrozí :( stále vyhádzane aj na nohách aj v bikini oblasti, a keď oholím tak na druhý deň v podstate môžem zase lebo chlpky už vidno aj cítiť, ale keďže mam neskutočne citlivú pokožku tak holiť možem tak najskor až po troch dnoch, lebo by som si to rozdráždila asi na maximum, ale cez leto sa to proste nedá:( len dlhe nohavice musím nosiť :( .. nebaví ma to už fakt ...

soffiaD

kokoska - Ta Lumea funguje aj na chlpky take ciernejšie ako su v oblasti bikín a na zadnej strane stehien ? ci to je len na nohy?... ????

ANEZKA ..chapem ta aj ja mam taký problém ako ty. A bola som aj u gynekologa a nic aj na endo a nic nemam so stitnou

Anezka

Kokos_ka a koľko ta to IPL vyšlo ? .. ja by som bola fakt rada, keby existovali niečo, pričom si aspoň 2 týždne nemusím nič robiť s nohami a aj napriek tomu budu hladké, pretože ja už ani neviem čo je to mať hladké nohy bez vyrážok alebo zapálených chlpkov a to mám len 20 rokov a som neskutočne zufala a smutná z toho :( ...