Problem s candidou

Príspevok v téme: Problem s candidou
janci.p

Zdravim. Asi pred 4 mesiacmi mi nasli v tele rozsirenu candidu. Dal som si stvormesacnu kuru oreganove kvapky + probiotika a vylucil som cukor..po tejto dobe som bol na kontrole, ale nazabralo, su stale masivne rozsirene. Dr. mi predpisala Femgin, dve tbl, jednu som uzil, druhu po tyzdni. Extremna unava od rana do vecera, 7 dni v tyzdni, teda nic moc. Neviem, co mozem jest, co nie, neviem, u akeho odbornika sa mam informovat, moja dr. s tym skusenosti nema. Mal tieto plesne niekto? Ako na ne? Dakujem za tipy, uz som zufaly.

Kýčera

Candida albinas je druh kvasinkovej huby,kt.sa bežne nachádza a je prirodzenou súčasťou zdravej ľudskej bakteriálnej flóry,najviac sa jej vyskytuje v čreve,ústnej dutine,...Takže úplne sa jej zbaviť a vymiesť ju z organizmu sa NEDÁ.Problém nastáva,ak máš na ňu alergiu,ak sa naruší rovnováha v črevnej flóre-alergie,ATB,nezdravé stravovanie,...Často je spolutvorcom ďalších ochorení-astma,alergie,gastritída,...môže preniknúť črevnou stenou,vniknúť do ciev a dostať sa do ktorejkoľvek časti tela a tam spôsobovať rôzne problémy.Hynúce tvoria toxíny,kt. zaťažujú organizmus a Ty cítiš bolesti,únavu,...a darí sa im v prekyslenom prostredí.Pri dodržiavaní protikvasinkovej diéty-t.z. vylúčením zložiek stravy,kt. podporujú ich množenie,môžeš aj schudnúť.Na začiatok sa odporúča prísna 7-10 dňová diéta,niektorí aj 2-3 týždňová,neskôr 3-6 mesiacov,záleží na Tvojich pocitoch.Takže v 1.fáze žiaden cukor/sladiť môžeš čistou stéviou,melasou/,ani umelé sladidlá;výživové doplnky,lieky a potraviny s obsahom droždia/počas celej diéty/;výrobky z bielej múky;kysnuté pečivo,chlieb/môžeš extrudované-ryžové chlebíčky/;ovocie/môžeš citrón,grep/;ocot;mliečne výrobky/neskôr si môžeš pridať cmar a čistý biely jogurt/;kvasené potraviny;ztužené rafinované oleje a tuky+obmedzenie nasýtených živočíšnych tukov/počas celej diéty/;...Pomáha konzumácia chudého mäsa,zeleniny/mrkva,zemiaky nie/,vajcia,ryža natural,pšeno,pohánka,čili,škorica,oregano,šalvia,klinčeky-žuť,aspoň 3 cesnaky denne-narež/pretlač a nechaj na vzduchu 10-15 pôsobiť,aby sa aktivoval alicín,čaj Lapacho,maté,bylinkový,zelený a hlavne aspoň 2l vody.Protikvasinková diéta: 1.všetky druhy cukrov,aj umelé sladidlá/niektorí uvádzajú vynechať len SORBIT,XYLIT/,med,fruktózu; 2.sladkosti,cukrovinky,koláče,sušienky,sušené ovocie,pud.prášok,výr. z instant.kakaa; 3.sladké ovocie-BANÁNY,hrozno,mandarínky,broskyne,...kompóty,konzerv. ovocie,šťavy,džemy; 4.zelenina konzer.,mrkva,zemiaky/obmedzene/,kečup,omáčky-sójová;... 5.marinované pokrmy,umelé prísady,synt.zložky,..."E-čká"; 6.biela múka a výrobky z nej-chlieb,pečivo,/nekysnuté celozrnné výroby/cestoviny,lúpaná ryža,obilné klíčky;... 7.alkohol,káva,čaj ovocný,čierny,instatný,pivo,limo,coca-cola,sirupy,ocot,džúsy; 8.mliečne výrobky/čisté biele jogurty-ovčí,kozí,cmar s bifido/,ale zrejúcim a plesnivým syrom sa aj po diéte VYHÝBAJ!Začni si čistiť najskôr črevá,potom pečeň,doplň probiotiká bez laktózy a prebiotiká,...Snáď Ti to trošku pomôže a nestratíš sa v tom a ani tento môj príspevok,hoci 2 predchádzajúce mi zmizli,ale sľúbila som Ti pomoc,tak svoj sľub plním.

Kýčera

Janci.p.-sú to kvapky Citrovital,dostaneš v lekárni.Ale daj si ich až po doužívaní svojich liekov,neskôr môžeš užívať aj priebežne.Candida sa nachádza najmä v črevách,a tam ju máš aj masívne rozšírenú.Začni ich čistiť-klyzma,Glauberova soľ,čaje,...Vždy si kontroluj mliečne výrobky,zvyknú sa tam objavovať.Vyhýbaj sa konzumácii SYROM S PLESŇOU.Ovocie,zeleninu,džemy,... napadnuté plesňou vyhadzuj.Candida albicans sa objavuje aj v chlebe,pečive-preto ich baľ do bavlnenj utierky a jedz vždy čerstvé.

janci.p

Dakujem za informacie. Neviem, kde konkretne ju mam rozsirenu, ale zo vzoriek stolice mi zistili masivne rozsirenu candidu. Snazim sa nejest, co nemozem, ale urcite jem nieco, co by som nemal a neviem o tom. Cital som, ze je dobry aj vytazok z grepovych jadierok, ktore obsahuju nejaku zlozku, co candide nechuti. Je vela antimikotik. Buduci mesiac idem k imunologovi, tak uvidim, aku mam imunitu a podobne. Chcem sa toho zbavit, zivot s nou je o nicom..

briman

Súhlasím s Kýčerou. Neprestaň s protikvasinkovou diétou, hlavne nesmieš žiadne cukry, ale ani pečivá koláče, sladké ovocie. Snaž sa piť veľa čistej vody, popíjaj celý deň a konzumuj veľa cibule a cesnaku. Veľmi dôležité sú kvalitné probiotiká. Vyskúšaj Super acidophilus plus 6 alebo aj 10 miliárd, pozri mojezdravie.sk ich produkty. Skús Super acidophilus s tabletami cesnak s petržlenom, dobré je aj lkvb6 na vyčistenie čreva. Myslí na to, že očista od plesní je dlhodobejší proces. Trpezlivosť prinesie výsledok, ktorý stojí za to.

Kýčera

Kto Ti poradil tú kúru?A vieš aj,konkrétne na ktorom mieste ju máš rozšírenú?Tým ako sa cítiš Ti telo dáva na známosť,že liečba zaberá,candida sa masívne vylučuje,tak buď v kľude,nezúfaj,vydrž to.Pomôž telu aj Ty,a to tým,že budeš piť veľa tekutín,dbaj aj na viacdenné vyprázdňovanie,detoxikuj-sauna,...Okrem tých liekov musíš SÚČASNE dodržiavať aj tieto pravidlá:2.protikvasinkovú diétu,3.užívať probio+prebiotiká,4.posiľovať IS+ pečeň,5.úplne vylúčiť cukor/ten sa nachádza aj v jogurtoch,...takže všetko pred vložením do úst preštuduj/,alkohol,kávu,džúsy,6. na určitý čaj aj kvasnice,...Nájdi si podobné témy,do kt. som prispievala aj ja,alebo sa poraď aj dr. Googlom.