Ako mu to naznačiť?

Príspevok v téme: Ako mu to naznačiť?
49Kiks

Ahojte ,som s priateľom 2,5 roka,od začiatku vieme ze chceme byt spolu do konca života.ja mam 29 a on 33 .sem tam sme sa rozprávali o budúcnosti hlavne on niekedy pred polrokom ze ide kupovať prsteň ,jeden mii dokonca aj zmizol aby vedel veľkosť.no ale ja stale cakam a on nic,minule som sa o tom začala baviť ze uz by som aj chcela babo ,rodinu ,proste ze uz ma to nebavi raz uňho ,u mna sme rozletany ,prácu mame stabilnú ,bývať tiež vieme kde by sme chceli,,,len proste on nejako sa o tom nechce baviť ,povie mi len ze teraz nema náladu ,ze nabudúce sa o tom budeme rozprávať ,....no a stale nic.vztah nám funguje super ,vsetko je v najlepšom poriadku,len by som sa uz chela pohnúť niekam vpred ,predsa uz mame aj roky,neviem za čím on čaká ,....viete mi to niekto povedat?raz som si spravila z neho srandu a napisala mu ci si ma chce vziať?odpoved znela ze zlatik ja by som sa ta mal to opýtať ,,,,odpísala som mi ze ano a on srandicky ta berú????proste nechapem za čím čaká ????

liberta25

ked to nevie, ze kedy sa chce zenit a mat deti, tak ako sa ma vyjadrit? no chcela by som vas vidiet v takej situacii, aku odpoved by ste dali. asi jedinu, ze v sobotu..

lienocka2808

liberta divis sa, ze to ON este zvlada? myslim si, ze Kiks mu jasne dava najavo co dalej chce urobit z ich vztahom. myslim si, ze v ich veku by mal pomyslat aspon nad spolocnym byvanim. A taktiez si myslim, ze ak sa on nechce este viazat, nech to teda otvorene kiks povie a nie, ze sa o tom nechce bavit. Proste nebyt sebec a nech nemrha cas niekomu inému a hlavne zene pred 30tkou, lebo on moze mat deti hocikedy ona uz nie...

DontWorry

To vsetko sa da aj bez zasnubneho prstena, staci sa dohodnut na svadbe. Zena pripravena byt môze, chlap nie to je pravda, ale vediet povedat co od zivota vlastne chce a ako dlho este chce byt neviazany..to snad je celkom ohladuplne voci tej zene. Kolko je takych chlapov, ktori chodit so zenou vedia, ale ked pride na lamanie chleba, tak zrazu vycuvaju z toho, nepovedia za cely vztah nic...a zene idu zbytocne roky, ktore mohla stravit inak a mozno po boku niekoho ineho. Ako to je pekne brat na chlapa ohlad a netlacit nanho, ale fer by bolo keby aj chlapi brali ohlad na zeny a mali nejaky nazor...to je chyba väcsiny parov ked spolu nekomunikuju poriadne a zrazu zisti zena alebo chlap ze ta druha strana napr. netuzi mat nikdy deti/svadbu..a takych 5 rokov vztahu v keli.

liberta25

chlap sa vyjadri, ked sa bude vediet vyjadrit. tebe jasne povedal, ze s tebou do zivota a buducnosti rata. svadbu mozno odklada z financnych alebo inych dovodov, mozno sa este na to neciti. nechapem, preco si zeny myslia, ze ked su ony pripravene, tak muz musi byt tiez v tom okamihu. a nema to nic spolocne s tym, ze by s tebou nechcel byt. a mozno setri na prsten. a ty len donho hustis a hustis. no fakt ho obdivujem, ze to este zvlada.

49Kiks

DontWorry
Ja som sa to pokusala už pytat aj ked bol vikend,ked sme len lezali a kecali,potom po sexe že ci to niekam nechceme posunut dalej,cez sms,cez tel rozhovorom po veceroch.....proste tak asi kazdey 1,5 mesiaca,,,,fakt sa nevnucujem ani proste ho s tym neotravujem kazdy druhy den....a odpoved ...božeeee teraz nieee inokedy,prosim !!! stale len to iste dookola,jeho mama sa ma to už pytala moja taky tak...a on nic,proste ziaden komentar k tomu....mam pocit že sa nechce viazat a že si chce uživat mladenecky slobodny zivot asi do 40,a to som už mu aj povedala že este pockam kratku dobu a ja sa rozhodnem ci ma to vyznam a ci nie...s nim !lebo už mi to fakt lezie na nervy ,dookola to iste,vikend vonku po veceroch unho doma alebo u mna...proste ako 15 rocny pubertiaci

DontWorry

Ja si myslim, ze mozno treba zvolit len iny moment na preberanie takej temy. Ked ti pride chlap z roboty unaveny tak tazko bude chciet riesit svadbu. Radsej si najdi chvilu ked je naozaj spokojny a nic ho nerozptyluje. Na jednej strane je pekne cakat, aby to sam spravil, ale na strane druhej si priznajme - chlapom to malokedy dôjde. Môj dedo mi sam povedal, ze keby babka neprisla sama za nim, ze sa chce uz vydat a podme daco robit s nasim vztahom, tak asi by nebol zenaty dodnes a to su spolu manzelia uz 48 rokov, maju deti a vnucata. Musis byt priamejsia a vyjadrit vlastne pocity...a co ze na chlapa sa nesmie tlacit? A stale na nich brat ohlad. A ty mas len cakat kym ti nebude 35, svadba nikde, dieta nikde...
Takze tak by som to zhrnula. Najst si den kedy sa s nim vazne o tom porozpravas a na zaklade odpovede a reakcie si zariadis zivot. A odpoved "neviem" alebo "nemam cas" by som nebrala do uvahy uz.

49Kiks

v najlepšich rokoch to ano......ale už sa chcem niekam pohnut ,babatko ,rodina a pod.proste prisiel ten vek ked už to chcem a podla mna on tiež nieje najmladsi na taketo rozhodnutia....ja som mu aj vravela ked to nechce nech mi to povie ,ale mna už nebavi sa tahat dalsi rok a stale o tom istom...milujem ho aj on mna,ale niekedy mam pocit že on sa nepotrebuje viazat na stalo,mam už pocit že akoby este premyslal či som ta prava a pod,a pritom kolkokrat mi sam vravieval ze budeme spolu a tu budeme byvat a pod.mam pocit akoby sa teraz zlakol ked mi už toto vsetko nataral, a už sa o tom ani nechce bavit .....

Saskaaa

cim viac na to budes tlacit, tym neskor to pride..daj veciam volny priebeh, nechaj ho dychat a ked to budes najmenej cakat, pride to..a nerob zo seba staru korculu..si v najlepsich rokoch :)

49Kiks

A ako mu to mam ešte naznačit??? nevnucujem sa ani nic,ale ked sa opat s nim budem chciet porozpravat zasa mi povie ze nema naladu alebo pod.žE POTOM !!! čo mam ešte spravit?pohrozit mu že nech sa nakopne konecne lebo inac skoncim s nim??? lebo mna nebavi do 40 rokov chodit a nikam sa neposuvat

vebe

Moja vlastna skusenost a aj svojim pozorovanim som zistila, ze ono vzdy je to zena, co je iniciatorka a posuva veci vo vztahu dalej. Nic v zlom, ale je to tak.Nic v zlom, ale je to tak a chce to istu diplomaciu. To nieje natlak alebo nutenie muza do niecoho, je to proste len iniciaitiva. Zapamataj si, ze muzi sa zvycanje sami nikdy este necitia na velmi vazny vztah, na manzelstvo alebo na dieta. To by si sa nedockala keby si cakala, ze kedy sa on na to bude citit. Moja vlastna skusenost je taka, ze ked na to prislo tak sa ukazalo ze bol zrely aj na vazny vztah, aj na manzelstvo a aj na dieta. Bol z neho vyborny otec a sam z toho bol prekvapeny. Spatane doteraz uznava, ze sam od seba by si nikdy nepripustil ze uz je na to zrely.Mal 30 ked sme sa zobrali a 32 ked sa narodilo 1. dieta. Teraz ma 55 a nevie si predstavit, ze by rodinu a nase dve deti nemal