Ako mám zmeniť osobnosť? Vkuse riešim depku!

Príspevok v téme: Ako mám zmeniť osobnosť? Vkuse riešim depku!
pacient123

ahojte mám 18sť rokov a v kuse riešim to ako sa mám zle ale neviem sa zbaviť tej debky ,migreny a uzkosti su vo mne akoby vyrité ,,,ako to zmeniť ? mam akne a socialnu fobiu ktora je už na ustupe a to je hlavny faktor toho všetkeho ,,,no ja ked sa kuknem von tak tam nič nevidím ,vidím tam len miesto kde je nuda a nič nieje take čo by som urobil a bol by som štastný to matrapi a o tom aj vela premyšlam ,,,som z malej obce a tu sa toho vela robiť nedá ---chcem sa zmeniť a nemyslieť si že zmysel života neexistuje ,,teraz som toho nazoru že zmysel neexistuje mam aj teoriu ,,,ked zmysel existuje tak by to malo biť hladanie lebo v kuse hladame to o čom si myslíme že nas to naplní štastím ale zmysel niečoho čo chceme sa straca z jeho dostupnostou a to už nemá zmysel ked furt nastane nové hladanie niečoho a potom to nieečo nas zas omrzí a zas niečo nove hladame ,,,a možno že zmysel života sú len krátke časové useky či okamihi štastia--ale ja ani tie kratke časove okamihi nemám ,,,chcem si najsť babu ale ja som takí že sa hambím a aj to akne a sf mi v tom dosť zabranuje ,,,kvoli sf niekedy neviem nadviazať konverzaciu alebo neviem udržiavať konverzaciu dlho ,,,iem že je to tou sebadôverou no ,,,mam 18sť a neviem do kedy budem mať tieto diagnozi už to trva od 12stich ,,ako sa zmeniť k lepšiemu ? čo mám preto urobiť ked ma nič nenapadá ked sa kuknem vonku tak neni čo robiť akoby som stal na jednom mieste a všetko bežalo okolo mna tak rýchlo ako kolotoč a ja sa do toho kolotoča nedokažem dostať lebo ide prirychlo a ja len stojim a stojím :/ ako by som tu bol na svete zbytočne tak sa cítim a mam pocit že to tak aj je

yess

chcem odpísať chlapcovi ktorý sa nazýva pacient 23,máš asi naozaj depku a ja ti len poradím ako sa jej zbaviť,možno to dokážeš mono nie,ak nie tak nechaj tomu voľný priebeh ,moja rada je taká že vždy si pomysli čo ti vlastne chýba,si chrý /samozrejme inak ako depka/? máš rakovinu? zomrekla ti snád mamička? zrazilo tvoju sestru al.brata auto? nemáš kde bývať? si hladný? si smädný? asi nič z tohoto nepociťuješ,a vidíš sú ľudia ktorí toto pociťuju, a už to je znamenie že ti je vlastne dobre, skus si to dať do hlavy že je ľudom oveľa hopršie? predstav si mladú mamičku ktorej práve oznámili že jej dnes zabilo auto jej 7 ročnú dcerku! máš ešte stale depku? alebo v nahpršom pripade chod na detsku onkologiu do Blavy a to ti zaručujem že máš po depke,naozaj toto je len v hlave a treba to z nej takýmto spôsobom dostať ,inak sa to nedá ,ver mi,nechcem ťa v žiadnom peípade uraziť ,ale budem rada ak pomôžem,držím palce

pacient123

Odpovedam ti ....ja tiez niesom juhovista ..preco mas pocit ze niektory co mi tu pisu ju juhovisti ...a dik za snahu mi ponoct ..cenim si to

odpovedamTi

pacient, pozor na svedkov jehovovych, vidim, ze ti odpisuju. je to sekta.
a k tvojmu problemu.
tiez som (bola) z dediny, sama nuda, nuda a este raz nuda. nic, len premyslat nad vsetkym a utapat sa v depkach. az som sa raz jedneho dna zbalila, OSAMOSTATNILA. odisla som do mesta byvat. mala som uz vybavenu pracu, i byvanie. nevravim, ze depky odisli na 100 percent, ale odisli dost podstatne. iny zivot, ine tvare, ine myslienky... vsetko ine. na depky akosi nezostane cas, ked mas priatelov, pracu, nejaky ten konicek....
mala som 19 rokov, ked som odisla od rodicov. ach, dobre davno to uz je! ale, myslim, ze by nieco podobne nezaskodilo aj tebe. mladi ludia by sa mali osamostatnovat a nie visiet rodicom na krku do 30tky, 40tky...
neviem, ci este studujes, alebo uz nie a hladas pracu. skus odist do mesta, osamostatni sa. je to vyzva, naucit sa fungovat sam.
skus sa mozno venvoat aj trosku sportu, s akne skoc ku koznej, ale ku nejakej dobrej, nie ku dakej fuchtli, co ta ani nepozrie a da ti nejaku patlaninu na ksicht a bodka.
zapamataj si, ze vsetko je riesitelne. nema zmysel travit zivot depkami. zapamataj si, ze si este mlady a je pred tebou straaasne vela veci, ktore mozes prezit. si chlap na prahu dospelosti a o par rokov sa len budes chytat za hlavu, ze co si to riesil dnes. ako sa spieva v jednej pesnicke: kazda trampota ma svou mez...
tak ideees! to daaas! :-D
(a Boh ti zehnaj, tiez som veriaca, ale nie jehovistka)

pacient123

dianuska uz to ma potešilo ze sa budeš za mna modlit ...nič krajšieho som este nečital ...aj ja sa budem modlit za teba ze sa snazis pomoct

pacient123

LMarika ..byvanie je v pohode je nadpriemerne cisto atd....a ano som z dediny kde je rieka ktora je znecistena odpadkami a doznimi svinstvamivale pochibujem ze to je s toho kedze som viac doma ako vonku ...niekedy som aj cele mesiace doma

pacient123

Dianuska si velmi mila a to modlenie urcite pomoze najviac len boh lieci nie lekari .....tu je moj mail... stano.hangurbadzo@gmail.com

dianuska

Ak mi posles mailom Tvoju email adresu, poslem Ti nieco, co Ta urcite velmi zaujme, utesi a potesi;-)

Modlim sa aj za Teba!

dianuska

Pacient 123: na stranke jw.org je julovy clanok casopisu Prebudte sa! ktory odpoveda na Vasu otazku. Dajte mi vediet na moj mail, ci ste tam nasli pre Vas osobne nieco uzitocne.

S pozdravom, D.C.

LMarika

Ja som mala v pubetrte akne, ale po 18-tke vymizlo a vratilo sa v 30-tke, ked som sa nastahovala na dva roky do plesniveho bytu. Po odchode z plesniveho bytu akne znovu vymizlo a uz je dobre. Neviem sice, ako suvisi, ci vobec suvisi akne s plesnami a s vysokou vlhkostou vzduchu, ale asi ano, ked sa toto so mnou dialo. Tak ma napadlo, ci nebyvas nahodou v blizkosti nejakeho jazera na dedine, kde denne prsi, ci nahodou nebyvate v starom dome s plesnami a ci nemavas alergicke nadchy. Ak ano, mohlo by pomoct odstahovat sa odtial. Je to len moja vlastna skusenost, clovek v 30-tke by uz akne nemal mat a u teba ak do dvoch rokov nevymizne, tak nema pricinu v pubertalnom veku, ale v niecom inom, v nejakom zdravotnom probleme, v nejakej alergii... niekde ta pricina musi byt, len ju treba najst. Lekari ti pomozu, ak budes mat staastie na dobrych, dufajme, ze ano.