Negatíva sóje

Príspevok v téme: Negatíva sóje
fanda zdravia.sk

Ahojte,
O sóji sa píše mnoho pozitívneho ale aj negatívneho. Má zhoršiť vstrebávanie bielkovín, železa, vápnika (aj keď ich je dostatok), znižovať hladinu testosterónu, znižovať kvalitu spermií, spôsobovať neplodnosť i feminizáciu, alebo vyvolávať ochorenia štítnej žľazy.

Čo vy na to?
Konzumuje ju niekto dlhodobo?
Aké máte skúsenosti?
Máte nejaké zaujímavé recepty (čím jednoduchšie tým lepšie)?

bla bla

soja je bohata na zasadite aminokyseliny, z ktorych potom vznikaju biogenne aminy (putrescin, kadaverin),ktore mozu byt toxicke. Takze vsetko s mierou..

agina

V nejakom mudrom casopise som citala, ze surova soja je jedovata.Neviem co je na tom pravdy, ja osobne soju vobec nekupujem.

jefima

kupujem sóju v náleve / pred použitím opláchnuť /.Robím z nej karbonátky a omáčku na špagety.Je zdravá alebo nie? O akej potravine môžeme dnes povedať,že je úplne bezchybná? Čo bolo včera škodlivé je zrazu dnes zdravé a naopak.Dôležitá je strava vyvážená a nie jednostranná.

RNG

Ja mam osobne moano kontraverzny recept ale ho poviem- vyhnut sa soji. Jedine kvasene sojove vyrobky, kde su hormonom podobne latky znicene su vlastne vhodne na jedenie.
Inac v sucasnosti je trend feminizacie. Vplyvom roznych latok, ktore sa nachadzaju v jedlach zistili napr, ze muzi v 60tke maju vyssiu hladinu estrogenu nez zeny. A pre to ten nedostatok energie(malo testosteronu)