Túžim cestovať a objavovať - no prachov nikde!

Príspevok v téme: Túžim cestovať a objavovať - no prachov nikde!
kirssten

Zdravím všetkých :-)
Ešte študujem (3. ročník SŠ), mám síce brigádu, no o nejakom peňažnom zisku, ktorý by mi ulahodil, nemôže byť ani reči, takže prakticky som finančne závislá od mamy (je rozvedená, otec má na háku, všetko ťahá sama).

Nuž, ide o toto - keď skončím školu, rozhodne nemám záujem zaradiť sa do nudného, nezáživného a ubíjajúceho kolobehu, a síce: práca, manželstvo, deti, dôchodok, smrť. V mojom prípade to nepripadá do úvahy, pretože stádovitosť a jednotvárnosť ma ubíja.

Áno, viem, znie to naivne, ale chcem si život užívať plnými dúškami vo všetkých jeho príchutiach - chcem spoznávať svet. Cítim v sebe tuláckeho ducha, dobrodružstvo a divočina sú to, čo mám záujem prežívať.

Lenže - chce to prachy. Veľa, VEĽA prachov. Letenky, ubytovanie, všetky tie vecičky a tak... kde na to všetci tí ľudia berú? Fakt to nechápem. Keby si chcem poctivou prácou zarobiť čo i len na obyčajnú dovolenku v Chorvátsku, tak musím makať najmenej 5 rokov. Lenže ja túžim spoznávať svet - Amerika, Ázia, Afrika... lákajú ma severské krajiny, to je mojou srdcovkou.

Musí sa to nejako dať, keď je na svete toľko dobrodruhov, ktorí si to šikujú naprieč svetom a majú na to.

Kde prísť k peniazom? Prosím, poraďte. Ja osobne okrem nejakých čiernych obchodov či vylúpenia banky nevidím nijaké východisko - to fakt musím makať ako fretka, aby som si mohla dovoliť jednu úbohú dovolenku?

Ako ste na tom vy? Nemáte podobné pocity?

Ak sa tu nájde nejaký skúsený "tulák" a bude ochotný podeliť sa so mnou o svoje postrehy, budem véééééľmi vďačná :-)

michal555

Na to aby si cestovala po svete nepotrebujes vela penazi, staci si nieco pocitat po internete a dozvies sa ako kupit lacne letenky a zohnat lacne ubytko. Len sa netreba hnat za luxusom a do rezortov.
A samozrejme ako spominali uz mnohi tak zvazit vydavky. Mnohi minu za vikend v bare a na shoppingoch tolko za co by mohli na exotickom ostrove zit vyse tyzdna. Cestovanie uz nie je iba pre vyvolenych, ak chces cestovat a je to tvoj sen tak za nim chod. Zorganizuj si zivot tak aby si ho dosiahla. Staci len prestat lamentovat, zdvihnut zadok od televizora a zacat makat na svojich snoch!

embryo

to, ze sa neda je len vyplod vasich obmedzenych mysleni, hladate problem tam kde nie je, staviate pred seba mur aj ked mozete budovat mosty...

inspiracia pre ludi z kategorie "to sa neda" - web byvaleho kolegu icycleast.cz ;-)

Sisi092

Toto by aj mna zaujímalo, ja mam takéto sny tiež. Ale netuším ako prísť k peniazom, a mam 22. Tiež by som šla nejako ale netuším vobec, ako ...

Samo2X

youtu.be Benny Lewis, polyglot, za 12 rokov precestoval 23 krajín a v tejto prezentácii dáva svoje tipy ohľadom leteniek, ubytovania, práce etc.Je to samozrejme v angličtine.

menma

tiež by som rád cestoval je to moj sen vypadnut zo slovenska objavovať krásy sveta atd.. :) už len vyhrať loteriu,dokončit školu,vyriešit zdrav. problemy a možem ist podla mna je taký život daleko lepší než nejaky rano robota poobede krčma a spat a zase..

laura36

ak sa po skole zamestnas, dostanes v praci dovolenku 20 dni do roka, co ti tvoj sen urcite nesplni. pri zivotnom style ako chces zit musis peniaze zarobit narazovo viac, aby si napr. mohol aj mesiac dva stravit v nejakej krajine, kde je lacno. cize bud pracovat kdesi v rakusku na sezonne prace v alpach v oblasti gastronomie, hotelierstva, kde sezona letna trva pol roka /ubytko strava gratis/ a pol roka mozes cestovat za zarobene peniaze. mam znameho, co maluje vyskove budovy, kazdy to nemoze, preto je to dobre platene a zarobi dost na cestovanie. niektori ludia pobehali nejake krajiny a teraz tam chodia s klientami ako sprievodcovia, najdu zopar klientov, ktori nechcu ist s cestovkami, ale vidiet co najviac a najimaju si takychto ludi, maju to lacnejsie ako cez cestovku, no a vlastne to mas platenu dovolenku...

flegma

ake letenky? europa sa predsa da prejst krizom krazom hoci aj na bicykli, odvaznejsi stopom, nedavno tu bola tema, kde chalanisko hladal partakov...

ubitá

mám rovnaké pocity ako ty. Chcieť niečo a nemožno to dosiahnuť je strašne ubijajúce a berúce chuť do života. To radšej zomrieť. Cítim sa ako v klietke z ktorej niet úniku.

mačiak

človek, ktorý býva u rodičov a nemá žiadne záväsky si aj z podradnej práce ako predavač alebo nejaký roboš ušetrí ročne bez problemov od 1000 do 2000 euro, napr, 100x12, 150x12, stačí len vedieť šetriť a nemínať na debiliny, za 1500 euro mozes íst de facto kamkolevk na 10 dní, aj na nejaký tropický ostrov, tobôž do europy,... cize od 20 do 30 rokov mozes ist 10x na super dovcu a potom ked budes scestovana tak v klude stihnes mat aj tie deti