Z čoho je zápal mozgových blán?

nonickname

Tak sorry ale tvoja matka múdra nemá pravdu odkaz jej to odo mňa.klidne si to môžeš má konci s studenou vodou opláchnuť a aj so studenou ( nie veľmi studenou ) sa osprchovať

nonickname

Medzi príznaky patrí spavosť, bolesti hlavy, kĺbov, svetloplachosť, vysoké teploty, červené škvrny na koži alebo modrinky. Liečba prebieha vždy v nemocnici, pretože lieky sa musia podávať priamo do žíl.

nick120

Mám 16 rokov a na internete som našiel iba zápaly spôsobené baktériami tak preto sa tu pýtam. Mama mi zvykávala hovorievať že z toho môžem dostať meningitídu a vždy som sa bál umyť čo i len s trošku studenšou vodou..

nonickname

Zápal mozgových blán je vlastne zápal mäkkých blán mozgu a miechy. Spôsobujú ho baktérie, vírusy, huby či parazity. Najčastejšími pôvodcami bakteriálnej meningitídy sú pneumokoky, meningokoky a heamophilus influenzea, ale jej príčinou môže byť aj zápal strdného ucha. Vírusovú meningitídu zasa spôsobujú tzv. herpes vírusy. Zápalom mozgových blán sú najviac ohrozené deti do štyroch rokov, mladí vo veku medzi 15 - 20 rokov, alebo ľudia starší ako 60 rokov. Desať až 20 percent detí, ktoré prekonajú meningitídu majú následky do konca života (hluchota, ochrnutie, poškodenie mozgu

nonickname

No a ty si si to aj uveril? Koľko máš rokov? Samozrejme že z toho nemôžeš dostať zápal bože! Ja keď si umývam vlasy vždy na konci dám studenú ale nie až tu "ladovu" veď skade by tiekla ta ľadová voda? Studena je dobrá na prekrvenie!