Panická porucha

Príspevok v téme: Panická porucha
michaela312

Zdravim vsetkych, ktorym tento nadpis nieco hovori... Mna tato pliaga prekvapila pred rokom v obchododnom dome.. Zacalo sa mi zle dychat, pocit na odoadnutie, ale dobre doma to preslo, lenze na druhy den rano to v plnej krase bolo to, bala som sa byt sama doma, ten pocit uzkosti a tlaku na hrudi, nepokoja a strachu naozaj neprajem nikomu, vyhladala som pomoc, bola som chvilu na xanaxe, mozno mesiac, vysadila som ho a povedala si ze to prekonam sama a bez liekov... Prekonala som to na pol roka... Minule leto to prislo zase este vacsia uzkost, nemoznost nikam ist, nahovaranie si chorob, zacala som brat antidepresiva, ataky su miernejsie, doma som v pohode, liecim sa uz 8mesiacov a napriek tomu nemozem teda netrufam si cestovat sama, zvladam obchod a take veci.. Velmi tuzim zit bez obmedzeni ako kedysi

Michaela321

Ahoj, jasne bola mam AD tiez ako je to lepsie ale nie je to este take ze idem si sama busom a tak, proste obmedzenia su stale tam, zacala som chodit aj k psychologicke, to tieu trocha pomaha, ale chcem sa zbavit toho pocitu sebakontrolovania, ze mi bude niekde zle a tak... A neviem ako na to... Niekedy sa len tak zaseknem aj v obchode a chyti ma to skusim predychat a atak ako taky nepride len ta uzkost... Proste to nie je ono.... :-(

atra

Ahoj, takže ja sa už vyše mesiaca liečim s ADčkom Paretín + večer Helex, lebo už to bolo neúnosné,mávala som zlé stavy, búšenie srdca, vytváranie si katastrofických scenárov, pocity závrate, na vracanie, raz som sa spotila ale končatiny som mala ľadové, triašku v žalúdku, pocity na odpadnutie a niekedy aj bez zjavného dôvodu, len tak "to " na mňa prišlo, strach, že umieram, že mám infarkt a tak. Lekár mi nasadil liečbu no a dnes musím povedať, že sa cítim omnoho lepšie. Bola si u psychiatra aj?