Preco sa tak spravaju?

Príspevok v téme: Preco sa tak spravaju?
z Humenneho

Preco ked idem po ulici a oproti mne ide nejaky sympos tak so skracujucou sa dialkou medzi nami zrazu odvrati zrak inym smerom akoby ma nechcel vidiet alebo aj zmeni zrazu trasu cesty? Nic si nenahovaram, pozorujem to uz dlhsiu dobu. Stava sa mi to casto a vzdy je to len vtedy ak ide oproti mne chlap sam. Preco? Pritom si nemyslim ze som skareda. Tvarim sa normalne. Bud otocia rychlo hlavu inym smerom alebo vybocia inou trasou. Stava sa to este niektorej? Moze mi niekto vysvetlit preco sa muzi takto spravaju?
Dakujem

Kýčera

-Baby,tak čo,žiadna?Máte pravdu,po čase by ste ho aj tak vrátili!Kto by už chcel síce gentlemana,ale so silnými dioptriami,krívajúceho,...-to má za to,že mi poradil napísať tú "70-ku".Na to akí sú muži má vplyv veľa činiteľov-prostredie,vzor otca,ako správne uviedla Slobodna,povaha,...ale aj výchova.Keď sa pozriem na tých "mojich",akoby ich jedna mater mala,bude to tým,že chlapi sú z Marsu a my z Venuše.Ale všetko záleží od jednotlivca,ak veľmi chce a pracuje na sebe,dosiahne aj nemožné.Chcela som tým povedať,že ak je napr. otec pijan,záleží len na jeho synovi,či aj on bude taký istý;poznám mnohých,kt.sú zarytí abstinenti,a tak je to aj pri povahe,...
-Michal 555,hneď zrána si ma rozosmial a zabudla som aj na bolesti hlavy.Tých brokov sa báť nemusíš,nie je poľovník,mäso má rád,ale zviera nezabije.Ak mi ešte raz zavykáš,tak bude nielen tá káva,ale aj kapurková a platiť budeš TY!Môj Ti odkazuje,že zbaliť ženu nie je ťažké,oveľa ťažšie je vraj sa jej zbaviť-starký asi vie o čom točí,len dúfam,že nemá na mysli mňa,lebo...

Slobodna

Ja si nemyslím, že človek musí spoznať veľa osôb opačného pohlavia, aby zistil čo chce. Ale tak máš svoju metódu :) ale nie je to môj šálok kávy, takže sa nezhodneme. Len sa obávam aby si nespoznával práve to čo nechceš. Ale tak predpokladám, že si ešte veľmi mladý a ideš na to, rovnako ako väčšina mladých chlapov, úplne z opačnej strany :)
Kto vychováva našich a budúcich chlapov? No predsa mužský vzor v rodine :) To, ako sa otec správa k mame. Takže začať treba u seba a uvedomele postupovať.
Áno, je to rarita, keď sa väčšina chlapov bojí, ako ty, že uschne :)

michal555

@Slobodna Nechcem byt majster, skor by som rad spoznal (nie pretiahol) viac zien a zistil co naozaj chcem, naopak co naozaj nechcem a vybral si taku s ktorou budem moct prezit cely zivot. Dnes je vela rozvodov, mne sa tiez rozviedli rodicia a nechcem skoncit tak isto. Ma to dopad na celu rodinu. A si myslim ze to cakanie plati skor pre zeny, ak by som cakal ako pavuk kedy sa muska chyti do mojej pavucinky tak tam asi uschnem :D Ale v tej vytrvalosti sa zhodneme, ono clovek si viac vazi veci ktore dosiahne tazsie. To plati pri uspechu, majetku, ale aj vztahu. A zas si to cele povedala pekne, ale predsa, vztah zalozeny na priatelstve je skor rarita. Ja som to zazil, viem o com hovoris a nie je nic krajsie ako ked najlepsia kamaratka a partnerka su v jednej osobe. Kazdopadne dakujem za tip na oslovenie.
A k tym dzentlmenom este, nikdy som to neanalyzoval, ale to ako sa chlap v dospelosti sprava k zene je vplyv vychovy a prostredia. A povedzme si narovinu, kto vychovava nasich chlapov? Myslim ze nema ani zmysel o tom hovorit, uz moja generacia je na tom zle, nie este ti po mne.

@Kýčera Tak mozme, len dufam ze Vas muz nie je polovnik a nebudem si musiet este broky po tej kave vyberat. Ale zartujem. Ja si myslim ze toto su krajsie spomienky ako spominat na to ze nejaky chlap napisal cez internet. Aj tak by to bol v 99percentach uchyl :D Podla mna ma toto vacsie caro, ale tak ako sa vravi sto ludi sto chuti. Ja som si s jednou mojou byvalou pisal zamilovane listy, aj ked sme obidvaja mali v tom case internet. A dnes ked jej to spomeniem tak je rada ze to zazila.

@Sejla Mozno nie su az take supy, ale zober si ze aziatky su u nas na diskotekach ako kralovne, cernosi to iste. Takze ak ide slovenka do zahranicia, tak uz ta inakost je pre nich pritazliva. A do vyraznej miery je to aj tym ze na zapade su ludia otvorenejsi, priatelskejsi, stastnejsi a je problem prejst po ulici bez toho aby sa ti niekto neprihovoril.

liberta25

z mojho pozorovania som si vsimla, ze na take tie slovenky, co su dost pri sebe, letia tie dohneda az cierna narody. aspon vsetky moje kamosky, ktore maju vacsie rozmery, kazda do jedneho ma bud cernocha alebo nejakeho moslima, neviem odkial zovsadial. toto je vsak moja skusenost v ramci jednej krajiny, nevravim, ze to tak musi platit generalne.

Sejla

Kycera, v pohode, len žeby Slovenky boli až také šupy, že v zahraničí ich budú oslovovať chlapi, ktorí to normálne nemajú vo zvyku, sa mi zdá prehnané. Proste je fakt, že sa vonku cudzí ľudia viac rozprávajú, než u nás. A to nie len v zaujme niekoho baliť, ale aj len tak konverzovať.
A gratulujem ti k tvojmu mužovi, kiež by všetci boli takí, ale to sú skor výnimky.

Kýčera

Ešte som zabudla dodať,že treba hľadať,určite nie všetci Adamovia sú zadaní.A čo sa tej náročnosti týka,patrím k tým,kt. ich majú vysoko nastavené,len ide o to,na čo človek dáva dôraz.Ten môj by vám vedel rozprávať,ako sa musel usilovať,koľko mu to trvalo,...A niekde treba aj začať,trebárs aj oslovením na tej ulici a dať sebe aj druhému šancu,pokiaľ chce človek vzťah.Tu dotyčného vidím,počujem, vnímam,cítim jeho vyžarovanie,vyhodnotím jeho slová a pokiaľ ešte aj tú kávu pijem,niet čo riešiť,nanajvýš to skončí len pri tej jednej káve,možno bude druhá,možno...

Kýčera

-Sejla,asi Ťa sklamem,ale nežijem v "bubline" a o Slovenkách to tvrdia naši muži,kt.žili v cudzine;cudzinci,kt.si idú krky vykrútiť nad ich prirodzenou krásou pri návšteve Slovenska a dokonca sa mi neraz stalo,že to boli staršie panie z Česka,kt.sa takto vyjadrovali.
-Michal 555,čo bude s tou kávou?Také dobré silné malé presso, pijem bez cukru,mlieka a smotany.Radšej si idem spraviť,kým sa Ty rozhýbeš,alebo je Tvoja taktika nalákať a nechať čakať?No,môj starý Ti odkazuje,že by si sa mal poponáhľať,kým mi 70-tka nezaklope na dvere.Ale teraz vážne,ja si myslím,že si nájdeš trebárs aj na tej ulici seberovnú Evu.Len tak mimochodom,pomohol si mi spomenúť si,že som takéto niečo zažila v Prahe na Václavaku,keď som mala 20.Mali sme tam akciu a kde sa vzal,tu sa vzal,odrazu ma oslovil chlapec,pozval ma,niečo povedal,a to ma tak zaskočilo,že mi vyrazilo reč,no ja som nemohla?/nechcela?,bol to cudzinec,vymenili sme si adresy,aj sme si písali,lenže sa z Prahy odsťahovali a kontakt sme prerušili.
-Baby,ja teda neviem,kde vy žijete,ale ja sa tých slovenských mužov musím zastať,totižto takého chlapa-GENTLEMANA doma mám!Je síce už starší,ale malé aj veľké ženy ho stále zbožňujú a sú rady v jeho spoločnosti.Je úctivý nielen voči mne a ženám,pozorný,milý,šarmantný,vtipný,inteligentný,dodržiava bontón,nepoužíva vulgarizmy,nedá sa len tak vytočiť,zastane pred prechodom pre chodcov,...Neraz zabránil dopravnej kolízií,naposledy keď do kruhového objazdu vošla v protismere vodička,trúbiac,rozčúľujúc a nadávajúc na toho d.b.l.,...kt. jej nedal prednosť v jazde,mne začali tiecť nervy,on sa len usmieval,čo dotyčnú zjavne ešte viac rozčúlilo,vycúval,uvoľnil cestu a ona ŽENA krútiac hlavou nad takou mužskou aroganciou víťazoslávne odcválala-v protismere.Občas by som ho prihlušila,kým tak spravím,môžem vám ho požičať,chcete?A mimochodom,tých chlapov vychovávame my-ženy,tak čo robíme zlé,keď sme stále na nich frfleme?

Anoy1555

Chci být bohatá a chci mít hodně peněz
Nezajímá mě chytrost, nezajímá mě zábava
Chci hodně oblečení a zatraceně hodně diamantů
Slyším, že lidé umírají, když se je snaží získat.....
...Podívám se na slunce a podívám se do zrcadla
Jsem na správné cestě, jo jsem skoro vítěz....
.....Život je o filmových hvězdách a málo o matkách
Všechno je to o rychlých autech a o jejich míjení
Ale na tom nezáleží, protože jsem plastická
A tohle to je to, co dělá můj život tak zkurveně fantastický
(Lilly Allen The Fear)

Slobodna

Musím sa priznať, že v tomto sú skutočne majstri práve britskí muži - ale tí praví, rodení briti/gentlemani. U nich som nemala pocit, že by to bolo hrané ale skôr prirodzené. Nesprávajú sa tak len k objektu svojho záujmu ale ku všetkým rovnako. K mladým, starým, pekným, škaredým, chudým, moletnejším ženám. Slovenskí muži sú obvykle nechutne alibistickí. Dokážu slintať nad mladou pipkou v minisukni, ktorá prechádza cez prechod ale starú pani by niekedy aj cez ten prechod nepustili. Prihovoria sa len tým, do diaľky viditeľne krásnym ženám ale obyčajné šedé myšky ich nezaujímajú a práve dlhším rozhovorom a spoznávaním môžu prísť na to, že toto je skutočná kráľovná a vo svoje podstate nádherná žena, ktorá dokáže aj dávať, nielen hrabať pre seba, čo sa jej hodí.