Priebeh urologického vyšetrenia

Táto diskusia patrí k článku: Priebieh urologického vyšetrenia
Priebieh urologického vyšetrenia

Aké sú skúsenosti urológov s pacientmi, s akými najčastejšími problémami sa stretávajú a čo, naopak nepatrí do ich kompetencie, hoci si to ľudia myslia? Položili sme zopár otázok odborníkovi v tejto oblasti - MUDr. Martinovi Hrivňákovi.

mikhy

Konkrétne ma zaujíma vyšetrenie prostaty. Má niekto skúsenosti? Prebieha to tak, ako tu píše www.castemocenie.sk Na čo by som sa mal primárne zamerať?

Makiavelli

Pani, tento clanok vam vysvetli, s ktorym problemom ci podozrenim na nejaku nemoc mozete zajst za urologom, andrologom a sexuologom. Kazdy z nich ma iny zaber specializacie a tazko sa tipuje, ktory s cim pomoze.. Clanok tu -- vimax.sk
Pridavam aj citanie o tom, ako presne prebieha urologicke vysetrenie a ako sa na neho pripravit. Navod tu -- vimax.sk

Bunger

Ja chodim k urologovi na preventivku pravidelne od svojich 14 rokov, ked som problemy s jednym semmennikom a musel som podstupit operaciu.
Nechapem preco sa muzi tak boja, cele to nic nie je a je to bez bolestive. A na nejaky pocit hanby sa treba vyskaslat, ten doktor vidi denne desiatky pipikov - je to prenho absolutna rutina. Cele to spociva v tom, len vstupe do ambulancie, rozhovoru a stiahnuti nohavic a je to...

testosteronka

Presne mladenci by uz v mladom veku tak od 16 roku zivota mali zacat navstevovat preventivne prehliadky u urologa. No najlepsie po prvej polucii.
Ved kolko mladych muzov ma problemy so semennikmi, prostatou, ejakulaciou, erekciou, so žaluďom, semenovodmi, predkozkou atd.

Defcon

Zalezi aj na type vysetrenia, taka kamera do penisu je horsia ako nejaky zubar. Nastastie tie kamery su dost kompaktne.-)))

Frenky852

Treba si nájsť najbližšieho urológa v nejakom zozname (na príklad aj tu: -odkaz odstránený-) a jednoducho tam ísť. Urológ ešte nikomu vtáka neodkusol :-D

despacito

No nie je to dvakrat prijemne ked idete k urologovi z tym ze ste zrejme prechladli a bolia Vas semeniky, a potom vam lekar povie predklonte sa a prstom Vam bude smatrat v anali.Tot moja skusesnot bolo to sakra neprijemne.

michal erektor

Momentík slečny, tu nejde o to, že by sa muži vyšetrenia báli, ide o to, že sa hanbia.. Vás mamy posielajú ku gynekologičke od malička, takže s ňou máte často vzťah celý život. Muži k urológovi minimálne do 18-20 rokov nechodia vôbec, a potom tiež zvyčajne nie, pokiaľ ich vyslovene niečo nebolí, alebo nechytia pohlavnú chorobu.. Proste nie je príjemné, ak iný muž siaha na penis a intímne oblasti a skúma ich.. Muži k tomuto lekárovi nemajú vzťah, ale to vy samozrejme nemôžete nikdy pochopiť. Aj preto som spísal tento krátky článok, čo sa na vyšetrení bude diať a ćo pánov neminie.. Prevencia je dôležitá, tak zabudnite na ostych a zájdite si!!! Článok tu --- vimax.sk

HansonBorček

muži si totiž často myslia, že by sa im doktor nejak posmieval alebo že by sa oni cítili zahanbení. Pritom pre lekára je to denná rutina, prresne ako Fero chodí nahadzovať do miešačky alebo Milan stojí osmičku za pásom. Tu som našiel presný psotup, ako vyšetrenie prebieha, no a keďže som ho pred týždňom aj sám absolvoval, potvrdzujem, že sa naozaj nie je čoho obávať... -odkaz odstránený-