Máte taký istý problém?

Príspevok v téme: Máte taký istý problém?
tete545

Dobrý deň.. mám problém, že vždy, keď mám svoje dni jem všetko. Hlavne veľa sladkostí a všeetko nezdravé. Mesiac som jedla zdravo, no teraz za posledné 3 dni som sa doslova prejedala :( štve ma to, že sa nedokážem ovládať. Za ten mesiac sa mi na bruchu vyrysovali tehličky, no teraz sú fuč :( Prosím vás, ak viete, za aký čas aspoň zhruba by som sa mohla vrátiť tam, kde som bola (tehličky), poraďte mi. Samozrejme, nesedím doma na zadku, ale makám. Športujem 6x do týždňa. Ďakujem !! :)

Kýčera

Dievča,trpíš PREDMENŠTRUALNÝM syndrómom a vonkoncom NEMOŽEŠ za svoje PREJEDANIE SA!A chlapi o tom vonkoncom nemajú ani len páru.Skús to riešiť so svojím gynekológom,telo-hormóny s Tebou cvičia,žiadajú si svoje.Bolo by dobré,ak by si si asi v polovici cyklu nasadila horčík,prišla na čo konkrétne máš chuť a dať to telu-napr.chuť na čoko,ak si ju nedáš,ale sa pokúsiš telo oklamať tým,že si dáš koláč,nie je to ono,potom pokračuješ iným,až nakoniec aj tak všetko pomiešaš a nakoniec zješ aj tú čoko.Zatiaľ by si mala niečo zistiť u dr.Googla.A nedaj sa zlomiť,zdvihni sa a pokračuj vo svojom úsilí!

Kultak

Nie je umenie pokračovať v tom keď to ide ľahko ale keď to ide ťažko.K čomu dodržuješ mesiac "zdravú" stravu keď potom celé tvoje úsilie za pár dní zničíš?Prečo to robíš?musíš mať ciel a toho sa držať.To nemá zmysel a môžeš s tým seknúť.
Ak to nedokážeš si jednoduchý slaboch.Neber to ako urážku ale ako fakt.
Neviem čo čakáš tu od ľudí?V čom ti majú pomôcť?Máme prísť k tebe domov keď máš "svoje" dni a prefackať ťa ?

odpovedam

neexistuje nic take ako zdrave a nezdrave jedlo. Aj keby si jedla v kuse len ovocie, myslis si, ze by to bolo z dlhodobeho hladiska zdrave? Urcite nie. Podstatne je VZDY len a len mnozstvo. Aj zmrzlinu si mozes dat, aj cokolvek ine, pokial vsetko, co za den zjes, nepresiahne pocet kalorii urceny predne na tvoje potreby a ciel. Tym, ze chces jest len "zdravo" bez perhreskov si doslova vynucujes, ze to zakazdym budes porusovat. Ja mam tiez casto chut na sladke, ale nemam problem odolat. Je to o sebadiscipline a zamestnani mysle niecim inym, nie len neustale jedlom.

tete545

Keby som bola slaboch, nevydržala by som ani týždeň :) .. no tak nezdravé myslím ako sladkosti, chipsy, cola, limonády, pudingy, vyprážané jedlá, hranolky, zmrzlina.. a zdravé veľa ovocia a zeleniny, čaje, voda, celozrnné pečivo... :)

Kaliber

Mám takisto podobný problém vydržím dlhý čas zdravo sa stravovať ale niekedy proste to na mňa príde minule som si len tak bol kúpiť čokoládu, zmrzlinu a puding a všetko som hned zjedol a potom ešte pizzu a potom ma to už iba demotivuje a jem dalej nezdravo kým sa zase neodhodlám psychicky.