Odísť do zahraničia alebo ostať na Slovensku? Alebo...?

Príspevok v téme: Odísť do zahraničia alebo ostať na Slovensku? Alebo...?
Nerozhodpár

Váhame s priateľkou,

či ostať na Slovensku a nájsť si nejakú (nič moc) prácu, žiť si v podnájme a časom si vziať hypotéku na (100) 30 rokov,

alebo odísť robiť do zahraničia /UK, Holandsko, čojaviemkam/, našetriť si nejaké money, prípadne šetriť tak dlho, kým si na to bývanie nenašetríme (ak je to vôbec reálne pri zahraničnej minimálke napr. v sklade).

Máme niečo mááálo na teoretické vycestovanie niekam do Európy, anglicky vieme na takej dohovoriacej sa úrovni, priateľka vie aj po nemecky, ale ja nie. Školy máme bez praxe, takže sme prakticky nevyužiteľní v nejakej kvalifikovanej robote. Na výšku sa nechystáme v tomto živote, pretože ani jeden z nás nechce byť lekár, právnik, ITčkár... a pod, čiže by bola zbytočná (podľa mňa). Zaujímali by ma vaše názory a skúsenosti, čo by ste odporúčali. Odlúčiť sa určite nechceme, na prvom mieste je, aby sme boli spolu, lebo sme sa fakt našli.

OTÁZKA: Ostať alebo odísť?

liberta25

cez agenturu by som nesla, zbytocne vyhodene peniaze. Irsko som ti poradila, lebo tam je vyssia zakladna hodinova mzda ako v Anglicku. cize radim pragmaticky ;). na FB co sa tyka Irska sa skupina pre slovakov vola tusim presne Slovaci v Irsku, poziadaj o schvalenie prijatia a zacni tade komunikovat. je tam vela zlatych ludi, mnohi vedia o nejakej praci, pomoct s ubytovanim na zaciatok..

Nerozhodpár

trdlo123321, ak myslíš AuPair, tak to by sme nebývali spolu a nezarobí sa tam až tak, je to skôr jazykovo-pracovný pobyt s vreckovým a bolo by to treba zladiť s mojou prácou v lokalite, čo je zase mínus, čiže toto sme vylúčili už, ale vďaka.

liberta25, pozerám tie stránky, aj dnes som pozeral, akurát sa mi nepodarilo nájsť zatiaľ nič aktuálne. Írsko a Holandsko hovoríš? Zapíšem si.

Keď pozerám tie ceny agentúr, 150 € až 200 € za vybavenie na osobu, je to dosť veru.

liberta25

ak nechcete ist na VS a vase buduce pracovne zaradenie by bolo na SR nieco ako casnik, pokladnik, suciastkar, tak by som radsej isla do zahranicia. namakate sa rovnako, ale za ovela lepsie peniaze. urcite by som ostala v EU, aspon nemusite zabijat cas vybavovackami. a orientovala by som sa na najlepsie platene krajiny, cize Holandsko, Irsko a pod. ak ste na FB, tam existuje vela skupin s nazvami ako slovaci v anglicku, slovaci tam a tam, treba skusit tade. vela ludi tam vie pomoct, poradit, kedze sa nachadzaju v zahranici.

Nerozhodpár

V tom prípade, ako nájsť prácu mimo slovenskej agentúry? Známosti nie sú, žiaľ, a z toho, čo mi vyhodí google po anglicky sa neviem vysomáriť, príliš veľa informácií všade. Nejaký tip, kde konkrétne hľadať?

trdlo123321

Urcite odist. Na slovensku je sice pekne, ale je tu bieda. Najlepsie by bolo mozmno odist do ameriky alebo teda uz do toho anglicka. Ja tiez rozhodne odidem do zahranicia po VS.