Dospelé deti alkoholikov

Príspevok v téme: Dospelé deti alkoholikov
Unavený

Existuje u nás odborník ktorý sa zaoberá dospelými detmi alkoholikov ? Existuje nejaka skupina týchto ludí ktorí sa stretávajú ? Je tu niekto dospelé dieta alkoholika ?Jedná sa o ludí ktorí vyrastali v dysfunkčnej rodine kde jeden alebo obaja rodičia boli alkoholici a teraz sú dospelí ale ich majú nejake následky ktoré si so sebou nesú v dospelosti. Niektoré zahraničné výskumy dokonca hovoria o podobnosti s posttraumatickou stresovou poruchou, čo je porucha ktorú majú ludia po desivých zážitkoch, katastrofách, alebo aj vojaci ktorí sa vrátia z bojísk.

kristiinka

Ahoj Unaveny,
ja som nasla na internete tuto knihu www.amazon.com Nikdy som si neuvedomla, kolko ludi ma rovnaku traumu. Co je velmi smutne.
Skupinu ACoA na Slovensku som nenasla,
ale rozmyslam, ze navstivim psychiatra, snad to pomoze. Uz s tym nedokazem bojovat sama.

chaverim

Ahoj, mozes skusit individualnu terapiu u psychologa/psychoterapeuta, ktory pracuje so zavislymi. Vyhladat mozes aj svojpomocnu skupinu AlAnon.

jerry74

Ahoj Unaveny.Ja som dospele dieta alkoholika,a cca od 25 mam problemy...mavam hrozne uzkosti,psycholog pise v sprave u mna-v pozadi nespracovana trauma z detstva...

NO2

Alkoholizmus je skôr psychická závislosť ako látková. Ak ide o psychickú závislosť, tak takého človeka z toho nevyseká nikto, žiadne liečenie.
Veľkú úlohu tu zohráva aj výchova a inteligencia, čo sa týka závislosti, ale nie až takú ako keď ide o psychickú závislosť.
Ja som mal otca alkáča, nemám ho rád, radšej s ním nechcem mať nič dočinenia.
Ja som začal popíjať, keď som mal asi 35 rokov.
Mám veľa koníčkov, tak na to nemám náladu, lebo tie sú pre mňa prednejšie ako ležať s hlavou, ktorá sa točí ako na kolotoči.