Čo sa deje s mojou tvárou / pleťou?

Príspevok v téme: Čo sa deje s mojou tvárou / pleťou?
1karina1

Prosím Vás pekne,vedeli by ste mi poradiť s problémom so začervenaním pleti? Nie je to typické začervenanie od mrazu v zime alebo pri vysokých teplotách keď je v lete horúco.
Najprv to bol fliačik max. veľkosti vyrážky, ktorý ale nezmizol a k nemu sa začali pridávať ďalšie a ďalšie. K tomu sa mi začali robiť červené žilky, z nepatrného množstva ich je napokon tak veľa, že mi "zdobia" obe takmer celé líca a hoci som doteraz nikdy nepotrebovala a nepoužívala make-up, v súčasnosti je pre mňa nenahraditeľný :(
Vyzerám ako taká alkoholička, keď nemám na sebe aspoň púder... pritom si dám ledva 2 dcl šampusu na Silvestra.
Bola som s tým u kozmetičky, tá ma "potešila", že sa to odstraňuje laserom, je treba min. 6 zákrokov, pričom jeden stojí od 30 € a vyššie.
Dobre, bola by som to možno dala, ale zároveň ma pani upozornila, že sa to vracia a vráti sa to aj v mojom prípade.Že odstránenie je len dočasné. Kožná lekárka len skúša všelijaké mastičky ale efekt žiadny :(
A ide tu aj o to, že by som rada našla ZDROJ tej tvorby, aby som sa mi vedela vyhnúť. Vylúčila som z jedálnička mastné korenené jedlá aj keď ani doteraz som k takým jeldám nejak neinklinovala, tiež sladkosti..PROSÍM, VIETE NIEKTO, Z ČOHO TO MÔŽE BYŤ, PRÍPADNE AKO SA TOHO ZBAVIŤ? Už sa hanbím aj ísť medzi ľudí, a to s nimi pracujem...Je to čoraz horšie :(

1karina1

ĎAKUJEM PEKNE, UŽ SOM ANI NEDÚFALA, ŽE NIEKTO ZAREAGUJE. JASNÉ, PRÍSPEVKY SI POHĽADÁM AJ VECI OKOLO ROSACEI POŠTUDUJEM. ASPOŃ VIEM, ČO MI JE. ALE ŽE ANI KOŹNÁ TENTO POJEM NESPOMENULA.. :(

zuzi74

Precitaj si na nete nieco o rosacei. Nie je to o vysokom tlaku. Spustacov je viac. Moze pomoct potieranie pleti olivovym olejom. Najdi si tu starsie prispevky, je ich dost.
Na opalovanie pleti by som uplne zabudla, aby sa to este viac nerozsirovalo. Laser, ked uz teda chces, by som volila ako poslednu variantu, aj pri nom sa moze stat, ze plet este viac poskodi (spali).

Spúšťače nepríjemného ochorenia

● vystavenie sa slnečnému žiareniu,

● korenisté alebo horúce jedlá,

● alkohol, najmä víno a horúce nápoje,

● akútne zmeny počasia a teploty,

● horúci kúpeľ či sprcha,

● prípravky na kožu s obsahom alkoholu,

● vilín, mentol, mäta, eukalyptový olej, parfumy,

● emócie, napr. rozpaky, stres i hnev,

● intenzívne cvičenie, ktoré vedie k prehriatiu tváre.

Annamária123

Asi len ten laser podľa mňa. A vždy keď sa zhorší tak hneď podstúpiť jeden-dva zákroky a zas počkať a takto dokolečka. Ohľadne tých žiliek som počula, že sa môžu robiť ľuďom s vyšším tlakom ale či je to pravda, nevedno.
Neporadí ti RNG????
Mohol by.