Som lezba, čo s tým?

vebe

Nemyslela som to doslovne ze homosexualita je geneticky podmienena. Ale obrazne, ze moje dieta to su aj moje geny a vsetko co s nim kedy bude, ci v detstve, ci v dospelosti, vzdy to bude moje vlastne dieta, ja budem vzdy ako matka pri nom, keby ho aj vsetci opustili, odsudili. Keby clovek akokolvek zatratil z nejakeho dovodu svoje dieta, vyhodil ho prec, kazde rano sa zobudi a vie ze kdesi niekde vo svete je moj syn ci dcera. Pred tym sa neda utiect, teda neverim ze by sa dalo

anna9999

ja viem že to znie šialene mne sa vždy páčili a vzrusovali ma ženy nikdy som nič necitila k mužom lenže ja to z tou mojou partnerrkou taham už od nasich 15 rokov a dnes máme 24 tak sme to oznamili nasim rodicom lebo chceme spolu žit a mat deti

bella21

anna, možno cítiš sexuálnu náklonnosť k ženám a teda k Tvojej priateľke, ale to ešte neznamená, že si lesba. Túto "diagnostiku" si si urobila predpokladám sama. Avšak na to, čo cítiš a prečo to cítiš treba poznať celé pozadie Tvojej minulosti, výchovy, prostredia a toho, čo si prežila. Okrem toho, v búrlivom období puberty, ktoré je obdobím veľkých telesných i psychosociálnych zmien u mladého človeka, môže tento pociťovať prechodnú sexuálnu náklonnosť k osobám rovnakého pohlavia.

Padli tu slová o tom, že keď je niekto lesba či gay, tak môžu za to gény. To nie je vôbec také jednoznačné a jednoduché. Je mnoho faktorov, ktoré počas života (detstva a dospievania obzvlášť) môžu viesť k tomu, že sa človek identifikuje ako homosexuálne orientovaný, napr. sexuálne zneužitie, chýbajúci rodič rovnakého pohlavia počas detstva a dospievania či aj taká vec, že matka túžila po dieťati opačného pohlavia a keď sa jej dieťa narodilo, nevedela jeho pohlavie prijať a bola veľmi sklamaná. Toto všetko dieťa už v ranom detstve či dokonca v prenatálnom období vníma a môže mať vplyv na to, ako sa dieťa neskôr vníma a s akým pohlavím sa identifikuje. Gény má pritom má heterosexuálne.

anna, ak si teenagerka, máš na vážne vzťahy ešte času dosť. Nechaj tomu čas. Možno o rok-dva uvidíš veci úplne inak a nad tým, že si si myslela, že si lesba, sa len pousmeješ. Rieš školu, koníčky, a priateľov v rámci medzí slušnosti. S priateľkou sa len kamaráť a nezachádzaj s ňou do žiadnych intímností. Raz by si to mohla totiž ľutovať a hanbiť sa za to.. Neboj sa nič, ti neutečie.

vebe

Kazdy rodic by sa citil nestastny, ked zisti ze jeho dieta je ine ako vacsina a je jedno v com je ine. Lenze kto iny ma prijat svoje dieta take ake je ak nie vlastny rodic. Vychovavat prisne je jedna vec. A co ked sa rozvinie u mojho dietata schizofrenia a zacne byt agresivne, vyhodim ho z domu? Tiez som ho nevychovavala k agresivite. Ked mas dieta, nikdy nevies co bude, co vnom je, co sa pripadne neskor ukaze ci rozvinie.

salon

Dajla ty si typicka prisna zaskatulkovana mama,co niekedy neni na skodu,ale...stastie nasich deti je pre nas rodicov to naj dufam :-)

Ved dnes je normalne sa lezbit,alebo homosit,co je na tom?

Nase deti nas prave v takychto chvilach najviac potrebuju a ked sme pri nich tak nas to vie aj pekne zblizit.
Laska nadovsetko! :-)

Rodicia sa hanbia nie za svoje deti,ale za seba,myslia si,ze zato,ze ich deti su inak orientovane,tak zlyhali...ved predsa takto sme ich to neucili,takto sme ich nevychovali...ach...

vebe

Myslis si teda ze otazka homosexualilty je vec vychovy? Nie, taka sa narodila a su to tvoje geny. Myslis si, ze to z nej vytrieskas? To si mysleli mnohi, ale nevytrieskali. Mozes sa hnevat a moze ta slak trafit, ked to tak citi, ty s tym nepravis nic. Ziaden rodic si nemysli, ze by sa ho to tykalo, ale percenta nepustia, iste percenot nasich deti je homosexualnych. Mozes zavriet oci, mozes puknut, mozes vyhodit to dieta na ulicu. Ale veci nic nezmenis, akurat by si prisla o svoje dieta