Hrazda do stropu

Príspevok v téme: Hrazda do stropu
Hydra

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ako je možné upevniť bezpečne hrazdu na strop, objednal som si hrazdu do stropu a po menších úvahách rozmýšľam, či bude možné ju navŕtať do stropu tak aby som netrafil armatúru v strope alebo elektriku, pretože s bojím, že trafím výstuž a či to bude mať potom nejaké následky na cely stropný panel, viem poskytnúť aj foto hrazdy, šrubuje sa na oceľové alebo kovové(neviem presne) úchyty na strop a na každej srane má 4 diery na šruby, ktoré sa po navŕtaní rozptýlia a oprú do vyvrtanej diery, ďakujem za odpoveď.

0vecka

navrtaj to kam xces ak chytis elektriku a niesi lavy tak to v pohode opravis a strop musi udrzat nejakych 100 kg to bez debaty...

Hydra

Chcel som len odpoveď od niekoho, kto už takú hrazdu montoval na strop v paneláku, a práve preto, že neviem kolko ten strop unesie a či unesie záťaž tam, kde tu hrazdu namontujem. Lebo keď vyvalím strop tak už bude neskoro :)...ináč tie kotvy, ktoré som k nej dostal sa daju prstami ohnúť, ako tie pliešky čo sa rozpínajú tak neviem či to je bezpečné..

flegma

ak trafis vystuz, posunies sa trochu vedla, elektrina je natiahnuta kolmo od vypinaca k stropnemu telesu (teda ak to tam nejaky domaci majster nepremiestnoval krizom krazom) a hlavne si dobre zvaz kam s tym, premiestnenie uz pojde do penazi