Neviem či to má význam?!

Príspevok v téme: Neviem či to má význam?!
xJAROx

Ahojte,
mám 25 rokov a 3 roky mám priateľku. Vlani som končil na VŠ a priateľka bude končiť na rok.
Medzi nami nám takmer všetko klape až na financie. Ona žije len s matkou, ktorá je vážne chorá už vyše 2 rokov, otec jej zomrel a hoci chodí na brigádu nezarába podľa mojich predstáv. Ak jej navrhnem, aby sme išli niekam na wellnes víkend, tak mi povie narovinu, že ona si to dovoliť nemôže.
Ja zarábam dobre a pravdou je, že ma podporujú aj rodičia, ktorí sú podnikatelia, ale aj tak si myslím, že tá priepasť medzi nami zostane ešte minimálne rok.
Naši si myslia, že je to smiešne, že ešte ona musí podporiť matku, lebo ona všetko nedokáže zaplatiť z invalidného dôchodku. Žijú v rodinnom dome, majú auto, ale aj tak je proste "iná" ako moji rodičia a ja.
Kus mi jej je ľúto, lebo je šikovná a ak ju u nás tak dokáže navariť, upratať, len tie mi vadia tie financie.
Chcel by som vedieť akoby ste sa k tomu postavili vy? Viem, že peniaze nie sú všetko, ale aj tak pre našu rodinu znamenajú veľa ale zase by mi jej bolo ľúto, kvôli tomu aká ja.
Má to význam ísť ďalej? Čo si o tom myslíme vy?

kafe

myslím, že si pako. Ale keď už takto dementne rozmýšľaš, vážne chorá matka predsa tiež raz umrie a potom priateľka bude vlastniť dom, auto a nebude podporovať nikoho. To ti bude vyhovovovať, nie?
Kočke prajem niekoho lepšieho, snáď sa dievča spamätá alebo jej dáš kopačky ty, to je jedno. Vydať sa do takejto rodiny je des. Z toho ako rozmýšľaš mi je špatne.

pom a ranc

na druhej strane treba povedat ze keby to bolo naopak, teda ona by peniaze mala a on nie, tak on by uz davno dostal kopacky :D

PeťoN.

Ak sa s ňou rozídeš, tak to bude lepšie pre ňu.
Ty si už pracujúci a ešte Ťa podporujú rodičia, ona študuje, má brigádu a dokáže podporiť ešte aj mamu....
Je Ti ľúto, lebo u vás uprace a navarí,....
Zamysli sa nad sebou prosím Ťa. To dievča si poznačil len preto, lebo nemajú peniaze, teda nie sú bohatí ako vy. Ak by si ju mal rád, tak by si jej pomohol a nečakal od nej, aby si po 3 rokoch sama zaplatila víkendový pobyt.
Ja mám priateľku 7 mesiac, tiež nie je z najbohatšej rodiny a ja mám rodičov tiež podnikateľov, ale peniaze neriešim. Plánujem s ňou spoločnú budúcnosť a mojou teóriou je, že čo je moje, to patrí aj jej. Moji rodičia by ju takto nikdy "neoznačkovali", ba dokonca s ňou vychádzajú perfektne.

Horalkaaaa

Ja lutujem to dievca. Umrel jej otec, ma choru mamu, ktora moze tiez umriet... Dievca potrebuje oporu, ale keby vedela cim sa ty zaoberas...

božinku

ano ľudia pri výbere partnera strašne vyberajú, musí byť pekný, zdravý, bohatý a čo krása duše? Čo tak dobré srdce? To je mnohým ukradnuté. Smutné. Potom dvaja čo si toho druhého vybrali pre jeho peniaze a krásu zistia po pár rokoch že s akým to vlastne človekom v jednej domácnosti žijú. Preto toľko rozvodov lebo pozeráme na krásu tela a peňazí nie na charakter a povahové vlastnosti či krásu srdca.

nahnevana

Jaj tebe je je luto, radsej jej pomoz. AK nema peniaze na wellness vikend a ty mas, tak jej ty zaplat.

MYslim, ze vztah ma vzynam, ak je zalozeni na laske a citoch. AK na peniazoch, tak nema. Ale cloveka nemozes sudit podla toho ci an to ma alebo nema. Byva v dome, maju auto. MOzes byt rad, co keby byvala niekde v horsich podmienkach?

Ak ju naozaj milujes, tak jej pomoz aspon, ze ju podporis, nemusis jej davat peniaze. ALe ak ti predsa ide o to, aby si mal materialisticky seberovnu priatelka, tak radsej sa s tou rozid a najdi si inu co ti bude vyhovovat.

A pamataj si peniaze su v zivote dolezite, ale nemali by byt prioritou pred laskou.

mariaan

ak by si ju mal naozaj rad, tak by si sa toto nepytal...

vazne, je mi zle z tvojich rodicov. a z toho ze si beries ich cudny nazor, ze tvoja priatelka musi mat dobre financne zazemie...fakt nechapem...

je mi zle z takych ludi...

moja rada je...ked rozmyslas nad takymito kravinami, nechaj ju ist...cim skor..lebo jej to raz budes vycitat, ze pochadza z chudobnej rodiny za co ona nemoze!!!