Ako úplne dostať kamoša?

Príspevok v téme: Ako úplne dostať kamoša?
Caroline03

Ahojte, neviete mi poradiť ako namotať kamoša, ktorý všetko, a najmä city a emócie rozoberá, analyzuje a rieši hlavou? Poznáme sa už možno rok a pol, stretávame sa tak pravidelnejšie možno 6 mesiacov a posledné 3 mesiace to vyzerá medzi nami ako vzťah, len si to nechce priznať. Rozumieme si v podstatných veciach, aj chémia tam je celkom. Ale mám dojem ako keby všetky ženy porovnával so svojím vysneným ideálom. Možno problém je aj že má inú povahu než ja (ja som skôr sangvinik/cholerik a extrovert, on melancholik a introvert, mnohé veci vníma negatívne). Nemáte niekto skúsenosti s partnerom/partnerkou, ktorí by sa vo vzťahoch viac riadili hlavou než emóciami a citmi, že by mi poradil ako sa mu dostať do hlavy? Je to trochu hard-core level, lebo je ajťák.

Prosím, nepíšte komentáre ako \"vzdaj to s ním\" a pod. Chcem vidieť návrhy na pozitívne riešenia problému. Až keď skúsim všetky možnosti, potom si môžem povedať, že sa vzdávam.

liberta25

Caroline, pozri, to rozhodnutie je na tebe a zivot prinasa rozne situacie. ale zamysli sa aj nad tym, ci si dokazes predstavit zivot s takymto skor introvertom takmer navzdy, ci ta neskor nebudu tahat tie extrovertne typy, ci budes schopna chapat toho cloveka podla jeho cinov a vyznamu slov (lebo sa vyjadruju dost vecne, zeny maju tendenciu analyzovat, pri nich netreba, to, co povedia, tak to je). ze budes musiet byt obcas aktivnejsia, ono to je dost veci, ktore by niektore zeny nedali. ak nie, tak radsej chod dalej a mozno to dopadne ako u mna, ked budes pripravena, opat sa stretnete. ak ano, potom radim zabojovat.

Caroline03

@Liberta25: Tak neostáva mi nič iné len ti pogratulovať. ;) Mala si šťastie. Bohužiaľ, nie som ten typ, čo by vydržal takú večnosť, v neustálej neistote čo a ako. Viem vydržať možno pol roka, dať tomu čas a snažiť sa prenikať dotyčnému pod kožu. Ale keď budem už na neúnosnej miere trápenia sa z tej neistoty, tak s tým seknem. Len obávam sa, že budem potrebovať napísať hrubú čiaru za ním a to nechcem. Chcela som byť jeho kamoška, len ťažko rozkášem srdcu, že ho nemá milovať a aby sa cez to preniesli, pritom by som sa s ním v pohode stretávala ďalej. Asi aj preto tomu dávam čas, lebo keď sa rozhodnem to ukončiť, tak to bude prinajmenšom dlhodobé, ak nie trvalé.

liberta25

Caroline, jedna vec, dost veci vynecham, lebo tu nechcem rozpisat cele svoje sukromie ;). najskor som po nom dost isla, takpovediac skor kvoli sexu. to trvalo rok, potom medzi nami nieco bolo. potom sme neboli v kontakte 5 rokov, po tych rokoch sme sa stretli opat, zacalo to, teraz uz na baze vztahu, ale zas do toho nieco prislo. znova rok a pol bez kontaktu, potom sme sa sporadicky stretavali tak 2krat rocne. a potom sa to vyvinulo uz inak ;).
je to velmi skratene a urcite nepochopitelne, ked to je takto podane, ale chcem ti len napisat, ze myslim, ze spravil velmi dobre, ked tolko rozmyslal a nesiel hned do toho so mnou. velmi ma dokazal a dokaze posunut v mnohych veciach. dnes to vnimam tak, ze jeho rozhodnutia boli uplne spravne. mozno, keby zareagoval skor, nemala by som ten zaujem vobec zistovat, co to je za cloveka. a dnes viem, ze vdaka nemu nie som tak povrchna, mrskata, no proste, nedokazem byt bez neho. je to ten najlepsi clovek a muz akeho som stretla, mohla mat a budem mat.

Caroline03

@liberta25: A to si ho vytrvalo balila? Alebo si medzitým riešila svojich a on svoje až sa to zrazu prelomilo? Neviem, zatiaľ to nechávam tak, nevyvíjam aktivitu a neviem či vôbec chcem vyvíjať aktivitu, skôr sa chcem zamerať na niečo iné.

Ale už som nie raz počula o prípadoch, kedy sa ľudia dali dokopy tak, že boli len kamoši a zrazu po rok či dvoch sa dali dokopy. Teda jeden môj naj kamoš (iný, nie tento) to tak mal takmer vždy.

liberta25

Caroline, neviem, ci si sa teda uz rozhodla a urcite ta nechcem demotivovat, ale prezradim ti, ze u nas trvalo 8 az 9 rokov, kym sme zacali mat vztah ;)

Caroline03

@dixit: Hmm preletela som to pohľadom, zaujala ma tam veta, že keď muž povie, že nechce vzťah, že mu má žena veriť.

Ak by mi chlap povedal takú vetu, očakávala by som dôvod, vysvetlenie prečo. Myslím si, že je to normálne chcieť vedieť dôvod. Ale ak mi na to nevie povedať adekvátny dôvod a povie maximálne niečo ako "ja som introvert, ty extrovertka", tak taký dôvod neberiem ako adekvátny ani opodstatnený.

Druhá vec je. Nie nadarmo sa vraví, že ver činom, nie slovám. A nuž nejde o to, že sa to hovorí. Ale slová sú výplodom hlavy, lenže city nie sú o hlave ale o srdci. A práve činy, najmä impulzívne činy sú odrazom toho, čo chce srdce. Verím viac činom a keď mi niekto povie niečo, čo je v rozpore s činmi a najmä muž, budem veriť činom. Lebo slová klamú, nahovoriť môžeš človeku hocičo, ale skutky nikoho neoklamú. Sama som na vlastnej koži zažila aké to je, keď mi niekto každý deň hovorí "milujem ťa" a dokáže to povedať aj do očí, no vôbec to nemyslí vážne. A na druhý deň z ničoho nič už láska bola preč (respektíve možno nikdy nebola). Takže prepáč, ale človeku, čo písal ten článok o tom, aby som verila tomu čo muž hovorí, veriť nebudem. Riadim sa skutkami.

Caroline03

No nič. Ďakujem Vám za rady... ale asi s tým nič neurobím. Už nie som ani aktívna, zbytočne využitá energia. Snáď to bude v budúcnosti lepšie, s niekým iným.

Caroline03

@mark030: Ja už som mu povedala, že ho ľúbim, takže vie.

@Nina.: Možno máš pravdu. Len nerozumiem prečo má potrebu sa ozvať, keď sa ja na istú dobu odmlčím. Mám veľa kamošov, ale s nikým nie som v kontakte každý deň, nie to, že by som s nimi volávala cez skype, nie to, že by mi vyvolávali keď sú niekde na ceste a majú čas volať. Ale on to robí. Ak aj sa dohodneme, že teda v určitý deň sa nestretneme, tak mi píše, volá, atď. Nemá rád hokej, ale teraz sa ma pýta, že či vtedy alebo inokedy hráme a či sledujem hokej. Posiela mi odkazy na články o ktorých vie, že ma budú zaujímať. Dneska ma dostala otázka, keď som povedala, že na jednom filme som bola v kine, spýtal sa ma, že s kým. Bolo to dávnejšie, nepamätám si, asi s nejakým kamošom... nemyslím si, že je podstatné s kým som bola, skôr či sa mi ten film páčil alebo nie. Preto ma to zaujalo.

No s tými bývalými, málo hovorí o nich, čo-to som zistila ale len neustálym sa pýtaním. Neviem o tom veľa, s jednou to vraj vyšumelo, že prestala chodiť za ním a ozývať. O prvej viem ešte menej, že to ukončili, lebo chceli spoznať aj ďalších. Zato on sa na mojich bývalých dosť vypytoval a ja som otvorený človek, nemám problém o tom hovoriť. No neviem veru, s tým jeho štýl jeden krátky vzťah raz za 3-4 roky. S inými ženami sa nestretáva. Má kamošku ale vídajú sa veľmi zriedka, nechce sa mu s ňou stretávať. Neviem ako sa správa k iným ženám. Keď niekam ideme vždy sme sami spolu, on je typický uzavretý introvert. To nie je práve človek, ktorého môžeš preskúmať na základe reakcie na okolie.

liberta25

Nina, uz som spominala, ze som mala osobnu skusenost s takymto typom muza. a to, co opisuje Caroline, presne akoby som videla seba z pred par rokov. odvtedy ubehlo vela casu a vela veci som o takychto ludoch pochopila. velke plus je to, ze su verni a vztah pre nich nie je system pokus - omyl. proste, ak zistia, ze ta ktora osoba nie je pre nich, radsej budu sami, akoby mali donekonecna skusat s striedat. a ja si prave zo vsetkych mojich muzov v zivote vazim tohto absolutne najviac.