Vzťahy a dnešná doba

Príspevok v téme: Vzťahy a dnešná doba
Zina75

Pekný deň želám. Potrebujem vedieť Vaše názory na vzťahy v dnešnej dobe. Som mladá 27 ročná žena a slobodná. Už 2 roky som nezadaná. Pred tým som mala trojročný vzťah, ktorý som ukončila, lebo ex-partner nechcel svadbu a deti. Najprv som neriešila, že som sama a vyhovovalo mi to. No neskôr by som už aj pristala na vážny vzťah. Ale tam nastal problém. Keď som sa začala stretávať s mužmi tak väčšina z nich chcela len sex alebo kamarátstvo s výhodami. Ja som to odmietala, no neskôr by som už aj na to pristala. Ale tam bol znova problém. Najprv z ich strany bola aktivita a neskôr už nie. Neskôr sa zadarilo a našla som si kamaráta, ale po pár týždňoch povedal že už nechce sex. Dosť ma to prekvapilo ale tak som súhlasila. Teraz ked nad tým rozmýšľam tak neviem kde je chyba. Či v mužoch alebo v ženách alebo v tejto dobe. Raz by som chcela mať normálnu rodinu. Bez toho že by sme sa rozvádzali alebo že by som bola slobodná mamička. Ale asi sa to v dnešnej dobe nenosí. Neviem. Poraďte mi alebo napíšte svoj názor. Ďakujem.

Delete 2

Čo je to povrchnosť? Aké sú to tie ,,povrchné,, veci? Len tak ma to zaujíma. Nie sú to náhodou len návody každého jednotlivca a prostredie v ktorom vyrastal a ktoré ho formovalo?

Pochopenie...ach to pochopenie. Ono je to tak jednoduché a pritom tak zložité. Je to ako klapka na očiach, no stačí jediný okamih, a tá klapka vám umožní vidieť úplne odlišný svet.

Kto je zlý a kto dobrý? Kto je vzdelaný a kto nevzdelaný? Kto je proti komu? Otázka znie úplne inak. Ovplyvňuje toto vzťahy? Ja si myslím, že vôbec nie.

Presne tak ako môžu byť šťastní ľudia bez titulu, tak môžu byť šťastní aj tí, ktorí majú tie písmenká pred menom. A dokonca môžu byť šťastní aj rôzne kombinácie ľudí s titulom a bez titulu.

Je to o porozumení, pochopení a hlavne o láske. O nič iné vo vzťahu ako takom nejde. Len o tú lásku. Možno som to trošku prehnal ale je veľmi zaujímavé sledovať ako sa táto debata rozbehla.

Možno by som k tomu napísal len to, že je všeobecne dané spoločnosťou, že VŠ vzdelaný človek by mal byť aj inteligentný, priebojný a mal by mať určité postavenie v spoločnosti. Otázne je či tomu táto spoločnosť uverila. Jasné, že áno. Preto každý idiot študuje aspoň kvôli papieru, aby si ho ľudia vážili a aby mu všetko v živote vychádzalo. Pretože je to tak nastavené.

Kto určuje čo je pekné a čo nie? Ak sa narodí dieťa tak nevie čo sa mu má páčiť a čo nie. Je nezasiahnuté a to, čo nakoniec bude považovať za škaredé či pekné mu vnukneme my...dáme mu práve svoj návod.

Vzťahy sú v dnešnej ,,dobe,, presne také, aké si ich táto doba vytvorila, rýchlo sa meniace tak akou je doba sama. Možno konzumné a povrchné ale to ako sme si ich vytvorili za to nemôže nik iný...len a len my si tvoríme vlastný svet.

Ak niekto chce VŠ vzdelaného partnera tak nech si ho hľadá, mne je osobne jedno z akých pomerov by môj partner bol...až na pár výnimiek. Tiež mám určité návody, ktoré jednoducho mám...a ak niekto vyrastá v nefunkčnej rodine ,,napr,, tak je veľmi pravdepodobné, že tento model sa naučil a aj tá jeho rodina bude taká. Existujú výnimky ale je to jednoducho tak.

Čo sa týka starania sa o vzťah tak to v dnešnej uponáhľanej dobe nie je prakticky možné a podarí sa to len pár vyvoleným, ktorí majú na to všetky podmienky. preto to väčšinou vyzerá okolo tak, ako to vyzerá. No ako som napísal. Život a spoločnosť je tvorené len a len ľuďmi, ktorí v nej žijú...teda nami! A my rozhodujeme o tom čo kedy spravíme a prečo to tak spravíme. Načo si zbytočne míňať energiu na niečo keď aj tak to nemá cenu. Radšej sa treba učiť a pochopiť to, prečo sa nám to deje. Prečo som sa ja nechal uniesť a reagoval som na libertu ohľadom VŠ. Až keď pochopíme samých seba...pochopíme aj okolie.

Človek nemôže dávať ak sám nič nemá.

[zruseny37]

Nina., ja ti odpoviem. Pretože niektorí ľudia pozerajú na povrchné veci a napriek nejakej nefunkčnosti nechcú odísť z takéhoto vzťahu, ktorý si obhajujú. Pozri, koľko je len tu na fóre tém typu "mám dokonalý vzťah, ľúbime sa, ALE..." a rozpíše sa o svojich hrozných problémoch. Toto nie sú funkčné vzťahy. Už na začiatku človek vidí, či ma druhá strana záujem. Ak nemá ani trochu, nemá to zmysel, ale toto tým ľuďom nevysvetlíš. Koľko je vzťahov, kde napr. žena nemala žiaden záujem a chlap sa snažil aj rok, kým ju nezískal. Rozpadlo sa to. Možno jej lichotil ten jeho záujem, ktorý inde nevedela nájsť, ale už na začiatku nič necítila. Časom možno nadobudla neurčitý pocit, ktorý sa koniec koncov vytratil. Rovný rovného by si mal hľadať, no ignoruje sa to, preto je toľko nanič vzťahov. Druhá vec, že keď už nájdeš osobu do vzťahu, treba sa oň starať a udržiavať ho. Vzťah môže byť plnofunkčný aj časom. Nie ak žene dáva chlap kvety a darčeky, kým ju nezíska a nedostanú sa do nejakej fázy, po ktorej to už opadne a nazve sa to ako prvotná zamilovanosť, ktorá vyprchala. Ja rada prekvapujem priateľa po rokoch, on mňa takisto. Pracujeme na vzťahu, okamžite sa o všetkom vždy porozprávame, čokoľvek sa vyskytne a to nám pomáha ho udržať na vysokej úrovni. Pri vyberaní partnera treba zapájať aj rozum a intuíciu. Bolo niekoľko chlapov, ktorí ma priťahovali, ale rozum mi vravel, že sú dôvody, z ktorých by to nefungovalo, a toho som sa držala.

creature

Liberta ok. Ja zas viem o x studentoch ktori sice studuju vs ale nie kvoli odboru a preto ze maju nejaky ciel v tom napredovat. Studuju kvoli pohodlnosti, kvoli diplomu ktorym sa pohodlne, podla nich, budu ohanat na pracovnom trhu. Takze len preto ti stale opakujem ze hodnota vs, alebo to co by mala akoze znamenat, je v realite trosku pestrejsie nez v tvojej hlave. A to hovorim iba o zlomku tychto neduhov ktore suvisia so vzdelavanim. Mozno o mnohych ani sama nevies hoci si studentkou vs.
Ok teda howg

creature

Anjelik rozmyslam ale ci je dobre tie male deti nechavat v ich iluzornom svete alebo im ukazat aky naozaj je :-) A hlavne ci treba takto nechavat cloveka ak uz dietatom nie je, ale povedzme mladym dospelym. Ale ved nie sme jej rodicia.

Nina tu iskru o ktorej pises, tu chemicku reakciu mozno neovplyvnime, ale ovplyvnime to ze mozme zapojit rozum. Nie je dobre jednat iba rozumom, ale ani iba srdcom. Ja si myslim ze oboje treba skombinovat. Vies tak ako kafe aj ja o tomto pisem zo svojej skusenosti. Uvedomil som si ze ak sa snazim pcohopit svoje emocie, porozumiet sebe, svojim strachom, tuzbam, lepsie sa v sebe potom orientujem a rovnako aj v druhych. Ok aj ja som len clovek, nie vzdy sa mi to podari. Ale aspon viem, ze ked ma sklame nejaka zena, nemusim zanevriet na vsetky, alebo na vztahy vseobecne. Viem ze ked nenachadzam tu ktoru chcem, nie je to tym ze taka neexistuje, ale je to tym ake mam poziadavky, ako tie zeny vnimam, a hlavne ako ony vnimaju mna. Mal som napriklad davnejsie obdobie, ked som bol prilis opatrny, ony to vycitili a zneisteli, boli zo mna zmatene. Akonahle som sa otvoril vsetko slo lahsie. Napriklad.

vebe

Spring, toto je diskusia, nemusis citat vsetko ani s tym nemusis suhlasit, ja nehodnotim co pises ty, tak nemusis hodnotit ani to co pisem ja. To co clovek vidi v rodine, je najsilnejsi vplyv, netvrdim ze sa z toho oneda vyskocit, ale som hlboko presvedcena ze rodina ma velky vplyv na rozvoj deti. Keby to tak nebolo, tak by bolo zbytocne sa detom venovat a vychovavat ich.
A iste partnera si musi kazdy hladat podla svojich kriterii, hlavne aby si sadli a rozumeli> neexistuju univerzalne platne kriteria, nastastie, ved ludia sme taki rozni

liberta25

tak som rada, ze sme sa pochopili.
ukoncim to tak, ze vzdelavanie zohrava jednu z najhodnotnejsich sucasti zivota cloveka. a institucia, ktora toto vzdelavanie poskytuje je aj vysoka skola. amen.

Nina.

creature - ok, pochopila som tvoj názor. Len by ma potom zaujímalo prečo je teda toľko na nič vzťahov? Prečo aj super ženy si proste nájdu chlapa debila a prečo mnohý dobrý chlapi si nájdu mrchu? Odkiaľ sa berú tieto typy vzťahov, keď rovný rovného si hľadá? A nech mi nikto nehovorí, že je to o zrkadlení a podobne a že ten druhý človek nám len niečo odráža - blbosť - pretože to by potom neexistovali nikdy v histórií ľudstva vôbec žiadne harmonické vzťahy a ja zas netvrdím, že jeden pár z milióna by sa nedal nájsť aj v dnešnej dobe - , pretože každý z nás má svoje chyby, takže ak by som to mala brať takto tak by sme stretávali stále všetci iba nevhodných ľudí a nevhodných partnerov. Mne to proste nedáva logiku. Naozaj som nad týmito vecami veľa rozmýšlala a tiež som si dlho myslela, že je to aj tak ako tvrdíš creature, alebo ako tvrdia mnohí iný, ale vôbec to nevychádzalo v praxi. Zrazu som si začala všímať xy prípadov a situácií, kedy tieto veci vôbec neplatili.
Zamilovanosť a vôbec vzťah je skrátka hlavne o chemickej reakcii - bohužiaľ/našťastie. A to aká chemická reakcia sa spustí a kedy neovplyvníme. Tak isto vlastne ani to povestné preskočenie iskry sa ovplyvniť v podstate ani nedá.

anjelik *

Nuž, tak vysvetlime si teda. :o) Prečo mi je zábavné, ak sa niekto vyvyšuje. Pretože, ak je niekto skutočne vzdelaný, skutočne inteligentný, skutočne otvorený, tak nikdy, milá Príšerka, nikdy, nemá potrebu sa tým vychvaľovať a tobôž už nie deklarovať pred ostatnými, že je od nich lepší. Plus, povedz mi, čím už by sa tu tak mohol jeden chváliť? Keď všetko je tak pominuteľné, od statkov, majetkov, cez vzťahy a telá? Leda tak poznaním, to jediné má hodnotu a tým sa spätne dostávam k úvodu, že skutočne rozumný človek to nerobí. Ale. Robia to malilinké deti, ktoré sa chvália, lebo sú ešte malilinké a mladučké a hlúpučké. A ja mám deti rada. Tak potom aj to vyvyšovanie beriem a preto je to pre mňa úsmevné. Pochopili sme sa? :o)

creature

"neviem ako by mohol byt chlap taky isty bez VS a s nou"
Tie vlastnosti ktore si vypisala si spajas iba s vs. Pritom take vlastnosti ma aj vela ludi bez vs. Ty zrejme zijes v nejakej bubline svojho narcizmu a myslis si ze clovek bez vs je automaticky clovek pracujuci za pasom, zadubeny, necielavedomi s dervami ponozkami pachnusi vypatlani. Ja ti hovorim ze mam inu skusenost, ovela rozmanitejsiu. Tvoj problem zlatko je ze si drzis svoje videnie sveta a bojis sa o neho prist. Nastastie si uz aspon pripustila ze taky clovek moze existovat. Aspon v tomto sme sa niekam posunuli.

liberta25

creature, neviem ako by mohol byt chlap taky isty bez VS a s nou, resp. po nej. pises, akoby sa VS studovala jeden den, akoby to v podstate bolo to iste ako odhrabavanie snehu. VS okrem vzdelania dava aj ine pozitiva, samozrejme zalezi, kto ju ako pojme aj napr. dovod, forma, odbor studia. ale ten, kto VS poctivo vystudoval, je ovela snazivejsi aj v zivote, tito ludia su mnohokrat cielavedomejsi, maju vacsi rozsah obzoru, su sikovnejsi, uspesnejsi, ovela skor vedia, co v zivote chcu atd. zas netvrdim, ze vsetci alebo, ze clovek bez VS taky byt nemoze. ale vacsinou su taki ludia prave ti vzdelani.