Leukémia

Jojka49

Vrajze ma celé pľúca zaplesnene ,preto sa jej tak tazko dýcha....dali jej infúziu direkt na plesne ,pomohlo !dycha bez kyslíka a nezadychava sa uz tak,chémo nepodstupuje vrajze si ju nikto nechce vziať na triko ak zomrie ,,,ma údajne burkittovu leukémiu !ale ze chémo zatiaľ nedávajú a ani nevedia kedy budú dávať ....

llek

No, aby sme to s tymi plesnami ci hubami upresnili. Pacienti lieceni na akutne leukemie maju casto rozne zavazne bakteriove a hubove infekcie, lebo samotne ochorenie sposobuje ze nemaju tie spravne biele krvinky, ktore ich ochrania a intenzivna chemoterapia sposobi, ze maju rozne dlho trvajucu fazu, ked takmer nemaju biele krvinky. No a to je situacia, ked vas ohrozi hociaka bakteria, ktoru mame bezne v tele a plesne, ktore su bezne vsade okolo nas. Lenze nam bezne neskodia, lebo mame obranne mechanizmy. Clovek ktory nema biele krvinky je tymito plesnami velmi ohrozeny. Plucne hubove infekcie su u leukemikov bezne komplikacie. Preto, ak pacient s leukemiou zomrie ci uz na leukemiu alebo na zavaznu infekciu, skoro vzdy sa v jeho tele dokazu plesne. Ale to nie je pricina ich leukemie. Takze vladne zroje maju pravdu, len treba tieto informacie spravne interpretovat. Liekmi proti hubovym infekciam mozem vyliecit infekciu ale nie leukemiu

RNG

Nuz to zaplesnenie kostnej drene pri leukemii je potvrdene hromadou pitiev a tvrdia to velmi znami a reputabilni lekari, takze sa mozes usmievat kolko chces
. Aj vladne zdroje to spominaju, hoci nie ako pricinu ale ako "nahodnu" komplikaciu, co casto pacientov zabije.
www.ncbi.nlm.nih.gov
www.ncbi.nlm.nih.gov

llek

Burkittov lymfom je ochorenie, pri ktorom ked sa pacient vylieci, tak sa vylieci a zije. Ked sa nevylieci hned v prvej linii, tak su jeho dni spocitane. Dlhodobe prezivanie je termius technikus, kto sa v tejto oblasti pohybuje, vie ze to znamena ze to su pacienti, ktori dlhodobo prezivaju. V tom su zahrnuti aj ti co mali relaps am znovu sa liecili a ziju. Pri Burkittovom lymfome je to cele hop alebo trop. Na vyjadrenie sa k prognoze treba mat samozrejma viac udajov, nestaci len samotna diagnoza. lebo 65 rocny clovek moze byt uplne fit ale moze mat spustu inych chorob a tym je dane to ako sa da liecit. Potom su este ine ukazovatele, ktore hovoria nieco o prognoze. V zasade je ale horsia ako u mladych pacientov. Problem je aj velka toxicita lliecby, ktoru ludia vo veku 65 rokov znasaju inak ako ludia vo veku 20 rokov.
No s tym zaplesnenim kostnej drene, to je vcelku vtipne, ale nebudem to komentovat. ked clovek niekedy videl ale tie bunky vyzeraju, pozna ich biologicke vlastnosti, no tak sa len pousmeje. Ak vam mozem poradit, liecba pri BL je narocna, pacienti maju po nej poskodene sliznice a nizke krvinky. Nesnazte sa prave vo faze, ked su poskodene sliznice a nizke kvinky riesit chorobu vseliakymi stavami a roznymi produktami, jedlom a podobne. Mozete narobit viac skody ako uzitku. Okrem toho, skuste si dat ovocnu stavu, ked mate ranky v ustach, co to je za horznu bolest.

RNG

Na prezitie Burkitovho lymfomu je toto
www.webmd.com
tj mas max 80% dlhodobeho prezitia, bez specifikovania, co to "dlhodobe" vlastne znamena.
U starsich je to samozrejme nizsie.

Ja by som to adresoval tak, ako som uz napisal. Najma pre to, kedze bezni lekari sa k tomu spravaju len ako k rakovine, nie ako nasledku zaplesnenej kostnej dreni.
Ale vyber je na vas.

Jojka49

Jaj tak to som nevedela......uvidim ci este ta pani Dr.odpise a keby nieco nieco tu je moj mail jojka0@centrum.sk...chcem sa len spytat akak je tam pravdepodobnost preživania takychto starsich pacientov ? a este mnoho dalsich otazok ale to by som radsej už riesila mailom....

emalea

Jojka, llek je onkolog.lekárka, ktorá tu na tomto fóre veľmi kompetentne radí ľuďom...možno by bolo najlepšie, keby si jej dala súkromný mail....ale je len a len na nej, či Ti odpovie, je to jej dobrá vôľa....

llek

Burkittov lymfom je naagresivnejsi lymfom aky pozname. je to liecitelne a aj vyliecitelne ochorenie, ale liecba je agresivna, narocna a spojena so zavaznymi vedlajsimi ucinkami. Najma vo veku 65 rokov je to skutocne narocna liecba.

Jojka49

Ide vrajže o Burkittov lymfom :( udajne ma nejake uzliny na hrudniku,pri plucach,nieco na oblicke a este neviem kade...lekarka sa vrajze vyjadrila že ma 80 percent v tele rakovinovych buniek :(