Laktózová intolerancia (probiotiká, rady, atď.)

Príspevok v téme: Laktózová intolerancia (probiotiká, rady, atď.)
tree90

Ahojte. Chcem sa spytat, ci tu ma niekto podobny problem a ako si upravil svoj jedalnicek. Naco si napriklad davat pozor, co uplne vynechat, co zasa naopak mozem. Mam velmi vysoku intoleranciu, takze mam tiez otazocku, ake probiotika su este prijatelne. Kupil som si Laktobacily 6 , no neviem, ci su idealne pri mojom probleme. Hlavne o tej strave sa chcem toho viac dozvediet. Za kazdu radu a tip budem vdacny :) Krasny den

Bobo10

Ahojte, Mám bezlapkovú a bezlaktózovú dietu. Nie je veľa produktov na trhu ktoré by pre nás boli vhodné tak preto rád poukážem na výrobky Celiane. Sú to bezlepkové, bezlaktózové sladkosti pečivo ale aj slané veci, ktoré sú chutné. našiel som to na nete .Musíme si pomáhať. S pozdravom

martina88

ja kupujem bez lepku a laktozy od sunday natural FLORA ESSENTIALS PLUS maju23 kultur, celkovo tato znacka ma dobre kvalitne doplnky v poho cenach

tree90

Dakujem velmi za vsetky rady :) Tie ovcie vyrobky vyskusam, asi bude dobre to testovat. Najnovsie navstevujem bio obchod, ale super by bol taky , kde by mali len cisto bezlaktozove veci. Pocul som, ze existuju aj take :D Lebo ja uz len nabehnem do obchodu a studujem , co vsetko obsahuje to a tamto , pripadne si necham poradit od predavacky :D jaaaj, uz to nie je ako kedysi , ze som taketo nieco vobec neriesil :D inak milujem arasidove maslo, predpokladam, ze to mozem , kedze asi by nemalo obsahovat nieco s laktozy.

odbornicka_

tree90,

vyrobky z ovcieho mlieka mozes, pretoze pri procese spracovania ovcieho mlieka sa laktoza rozlozi a vdaka tomu su vyrobky ako bryndza, zincica, ovcie jogurty a ovcie syry velmi vhodne. okrem toho obsahuju aj vyssi podiel zdraviu prospesnych latok nez kravske mlieko. urcite ich ale nekupuj v tescu a podobne, ale si najdi stanok s takymito vyrobkami, prípadne zajdi priamo na salas k vyrobcovi.

Kýčera

Tree,ak máš pocit,že Ti robia zle aj iné potraviny,preber to s lekárom,niečo si vieš otestovať aj sám.Chudý môžeš byť z alergií,nedostatku vitamínov a minerálov,iných ochorení,môže byť za tým genetika,takže si daj vyšetriť aj to.Možno Ti chýba len B 12 a akné je sprievodným znakom viacerých ochorení a vyskytuje sa aj pri alergiách.

Kýčera

Laura 321,to akné pred menzesom Ti robia hormóny,ak môžeš skús saunovanie,príp.sa detoxikuj.No a najlepšie probiotiká sú živé,také kt.treba držať v chladničke.Únavu Ti môže spôsobovať energetická nerovnováha obličiek a pečene,vyčerpanosť,alergie,intolerancie,zlá kombinácia jedál,rôzne choroby,lieky,únavový syndróm,...A Rajo robí bezlaktózovú smotanu na varenie 10% z normálneho mlieka.

tree90

Katy, objednal som si normalne z pizzerky, kde taku pizzu maju v ponuke, je to fajn vec, ale myslim, ze je mozne si az kupit samostatne nejaky polotovar to cesto a doma si to pripravit, no niet nad pecenu v peci na pizzu :D pokukaj ponuky pizzerii, ci robia bezlepkovu pizzu a vyskusaj. Super vec, chuti fajn

tree90

Clovece, tak som mozem byt este rad, ze mam len tu intoleranciu na laktozu. Ine si neviem predstavit, uz teraz som dost chudy, co by nasledovalo potom asi :D no skusam aj nove zdrave veci, napriklad ta bezlepkova pizza mi vobec neprisla taka zla, prave naopak, citil som sa po nej dobre, najedeny ale nie nafuknuty a prejenedy, to som ju este bez syra mal. Aj rozne vecicky z bioobchodovu su fakt super, no daleko drahsie. Velmi rad by som si spravil tu stravu tak, aby som jedol zdravo no nechudol, prave naopak , priberal. To je moj velky problem. Tiez preto , lebo mam problem z akne a do velkej miery to povazujem za chybu stravy ale moze to byt problem aj v krvy, je vela otaznikov ohladom tejto zalezitosti. Myslite, ze to moze byt aj vdaka tej laktoze ? Skusim to prebrat z doktorkou , ze by som chcel nejake tie alegologicke testy a co mi povie :)