Ako sa vyhnúť jojo efektu po schudnutí

Príspevok v téme: Ako sa vyhnúť jojo efektu po schudnutí
ukulalula

Ahojte! Za posledné cca 2.mesiace som schudla asi 10 kilov. Mala som asi asi 61, teraz 51. (Výška 167cm). Viem, že nie je zdravé takéto rýchle chudnutie, no teraz je už neskoro to riešiť. Obávam sa, že teraz naberiem tie kilá rýchlo späť. Klasika zvaná jojo efekt. Síce sa nadalej stravujem zdravo aj tak sa toho obávam. Dá sa nejako vyhnúť tomu aby som späť tie kilá nenabrala? Chudnúť už nepotrebujem, len si to nejako udržať by asi bolo fajn :/

odpovedam

pe84, takmer vsetko, co popisujes su myty. v skutocnosti je to naopak... sacharidmi na vecer (a nie predpoludnim) sa chudne rychlejsie. takisto male porcie nezrychluju metabolizmus vobec, iba zatazuju pankreas.

pe84

jojo efektu sa, podla mna, vyhnes vtedy, ked chudnutie nebudes brat ako kratkodobu dietu a po nej dufat, ze to udrzis, ale ked to spravis formou zmeny zivotneho stylu - cize uz bude pre teba samozrejmostou pravidelne si zacvicit a zmena stravy nebude docasna, ale uz tvoj sposob stravovania, doobedu sacharidy - do nejakej 14-tej, vecer prevazne bielkoviny a stale vela zeleniny, pravidelne stravovanie, male porcie viac - x za den, kludne obcas mozes "zhresit" ale potom dalej svojim novym zdravym stylom, asi len takto sa to udrzi, clovek si zvykne, od sladkeho odvykne, aj od velkych porcii a telo sa tomu prisposobi, spalovanie - metabolizmus sa zrychli...

poradcas

Jojo efekt znamena jedine - ak zacnes znovu zrat tak ako pred dietou, tak logicky znovu priberies. Na vine nie je dieta, ale clovek, ktory sa nedokaze ovladat!

odpovedam

metabolizmus sa spomaluje az po 70 hodinach hladovania, mensie porcie su mytus. dokonca z hladiska fungovania hormonalnej sustavy (vratane hormonu inzulinu) su lepsie velke porcie (2-3 jedla denne) a skoncentrovat sacahridy do co najmensieho poctu jedal, kedze inzulin blokuje spalovanie tuku.

Co sa tyka chudnutia viac kg mesacne, tak toho tuku tak vela dolu nejde. vacsinou je to zadrziavana voda a pri nespravnom chudnuti aj vela svalovej hmoty. zdrave je chudnut 1-1,5kg tuku mesacne. to je mnozstvo, ktoremu sa telo prisposobi a v tomto pripade je aj nizka sanca jojo efektu a ovisnutej pokozky. vzdy je lepsie stavit na vyvazenu stravu a celkovo zdravsi zivotny styl nez jednorazovu dietu. intervalovy pohyb vam v tom neskutocne pomoze, zaroven zvysi metabolizmus, ak je znizeny. ale 80% uspechu je strava.

Františka744

Teba udržiavať metabolizmus v chode, menšie jedlá a ako píšu kolegyne vyberať vhodnú stravu. Mne sa veľmi pri udržiavaní hmotnosti osvedčilo HCA (používam toto -odkaz odstránený-) látka je to veľmi zaujímavá nakoľko sa viaže na zjedené cukry a bráni telu ukladať ich vo forme tuku. Nie je to samozrejme všeliek, ale keď občas človek zhreší tak pomôže udržať ,,formu,, A samozrejme veľa veľa piť, hlad je prezlečený smäd.

milucka

Shayleen a we-wericka. Co ste prosim robili ze sa vam podarilo tak krasne schudnut? O mesiac by som mala ist na svadbu a rada by som aspon nieco dovtedy schudla. Dakujem vam za rady a inspiracie

ukulalula

Zatial sa mi to darí držať, ale bojím sa niečo si dať navyše :)
Potešili ste ma. Snád sa mi to podarí ak nebudem sa prejédať :)Len neviem či som to neschudla až veľmi, lebo sa mi vytratila menštruácia. Asi budú musieť ísť (aspon tie kilá) späť, alebo neviem :/

we-wericka

samozrejme ze to ide udrzat :-) rataj ze nieco priberies spat, take 2-3 kg ale ten zvysok si udrzis pohybom a zdravou stravou v mensich porciach...
ja som schudla 20 kg za dva mesiace a vahu si drzim uz 15 rokov...

Shayleen

Za 2 m 10 kg nie je rychlo ja ked som schudla tak 12 kg za 1 mesiac a za 3 m 30 kg! Toto uz mozes nazvat rychlim ake u mna sa jojo effekt nedostavil

jojo_efekt

mne sa osvedčilo stravovanie s "krabičkovou dietou" od firmy fitness food menu -> » -odkaz odstránený-...
Spolupracujú s nutričnými poradcami, takže to nie je dieta ako taká, ale skôr zdravé stravovanie a pomôžu ti nastaviť jedálniček tak, aby si nepriberala...jedlá sú pestré a veľmi chutné, naozaj odporúčam aspoň vyskúšať :)