Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Exekutor za neplatenie zdrav. poistenia. Čo môže?

Príspevok v téme: Exekutor za neplatenie zdrav. poistenia. Čo môže?
Jan56835

Ahojte, pred 15 dnami mi prisiel list ze mam nedoplatok v zdrav. poistovni a ze ak do 15 dni nezaplatim bude sa to riesit exekuciou.

Ide o sumu 330e, do 15 dni som zapltil polovicu ale priratal sa mi dalsi mesiac cize mam zaplatit cca 200e

mam 20r som nezamestatny byvam u rodicou, vsetko je ich, nanich prepísané nanmna nic.

Bojim sa ze pride exekutor a budu zato stinahny rodicia a budu mat problemy ide v podstate len o 200e

mozu zobrat byt? alebo co moze vlasne v tomto pripade zobrat exekutor?

Dakujem

dalsi

No a neda sa zo zdravotneho poistenia odhlasit ? Napr. niekto ide cestovat na rok do zahranicia, tak si neplati zdravotne u nas, odhlasi sa.

0vecka

no sice nemozu ale co som pocul nieje to take zriedkave ze nabehnu do bytu a zacnu brat veci ktore niesu tvoje ale napr aj rodicov s tym ze su tvoje... jeto nezakonne a ked s tym pojdes na sud tak ti to pravdepodobne vratia ale radsej sa tomu vyhni ak mozes

N-ika

inak, nie je mi celkom jasne aka to je poistka v zdravotnej poistovni...
ked si nezamestnany a evidovany na UPSVaR plati zdravotku stat..ak je to nejake poistenie tak vacsinou sa da zrusit bud neplatenim alebo zrusenim k vyrocnemu dnu...
a ak mas nejaky dlh ktory nie si schopny splacat, chod do tej institucie a povedz im to...bud ti daju odklad, alebo ti daju moznost splatok...
inak to posunu exekutorovi...neviem naco cakas...

N-ika

blbost, ked si dohodnes splatkovy kalendar, ziadne penale ti uz nebudu nabiehat...urci sa konecna suma a dohodnete sa na splatkach v sume pre teba splatitelnej...

PNela

Máš možnosť sa voči tomu ohradiť a bude to riešiť Úrad dohľadu nad zdravotnou starostlivosťou a tým na čas exe zabrániš.
Určite by som ale začala splácať aj keď po 5 eur.
Akonáhle nadobudneš majetok tak Ti naň exekútor sadne. Exekúciou sa Ti len zvyšujú náklady, lebo musíš platiť aj exe trovy..

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.