Maturujem, mám akademický

Príspevok v téme: Maturujem, mám akademický
Maturantkaa

Prosím poraďte mi, čo mám robiť, keď teraz viem, že sa to nestihnem všetko naučiť. Ja som dobrá žiačka, len strašná stresmanka. A keď nestíham, upadám do paniky a depresie a to sa práve deje. Už druhý deň sa drvím GEO a stále mám ešte kopu pred sebou. Lenže už sa to nemôžem viac učiť, už sa musím začať učiť SJ a DEJ. Je toho hrozne veľa a zo SJ a DEJ maturujem v jeden deň.

Prosím vás poraďte mi, tí, čo už maturovali, pomáhajú tí učitelia alebo nie? Čo sa stane, keď dostanem úplne okno alebo nebudem vedieť nič? Majú pravdu žiaci, že je to len formalita, alebo učitelia, kt. strašia? Už neviem čo mám robiť som jak myš celý deň zalezená v izbe, bledá jak stena, ani nejem, len sa učím, už mi je z toho zle. :(((

Povedzte mi prosím, ako to naozaj prebieha, prípadne aké skúsenosti máte s maturou vy.
Ďakujem.

Zelíčko

Maturita je asi najľahšia vec, čo ťa v najbližšej dobe v živote čaká :D
Stresovala som sa pred ňou každý deň. Nakoniec u nás prešla skoro celá škola, len úplní blbci nie.
Teraz som druháčka na výške a strašne sa smejem na maturantoch. Teraz pred jednou skúškou za týždeň prespím asi len 25 hodín týždenne, a aj tak ju spravím ledva. A potom si pomyslím na strednú a chce sa mi revať. Ani maturita z 5 predmetov sa nevyrovná jednej skúške na VŠ.
To také pozitívne do budúcna :D čiže nie, zatiaľ nemáš čoho sa báť :D

Kýčera

Už Ti tu určite múdro poradili,ja by som len dodala,aby si aj jedla,oddýchla si,nadýchala sa jarného vzduchu,zhruba prešla všetky témy,ale nie dopodrobna,začala si veriť a predstavovať ako to zvládneš.Nemusíš byť perfektná,kašli na jednotky,sústreď sa na to,aby si to v zdraví prežila.Neboj,dáš to,budeme Ti držať päste!

0vecka

no nevim podla mna je maturita asi ako skuska na vyske s tym rozdielom ze na skusku ma clovek semester a na maturitu 4 roky

hobbo

aka nostalgia, ja som maturoval takto pred rokom a tiez som si robil starosti a pritom zbytočne, Ved maturita je plot ktorý ked nepreskočiš tak ta prehodia :-) , oproti skuskam na vyške je maturita nič

Nina6589

Maturovala som takto pred rokom takže si ešte veľmi živo pamätám aké to bolo. Ako pozerám ty asi chodíš na gymnázium budeš to mať teda o dosť ťažšie ja som chodila na obchodnú. Dôležité je nestresovať, ano to ti hovorí určite každý a ťažko sa to dá, keď máš ešte toľko pred sebou. Poviem ti tak že treba o každej téme vedieť aspoň niečo. Netreba nič vynechať. Aspoň aby si ku každému vedela povedať niekoľko slov. Ja som sa tiež veľmi bála, ale nakoniec by som si to možno aj zopakovala. Učitelia boli v pohode. Oni totiž prihliadajú na celé tvoje štúdium. Ak si bola vždy výborná žiačka a vždy si sa snažila učiteľ si to zapamätá a keď náhodou sa stane, že dostaneš okno, alebo tu maturitu jednoducho dosereš kôli stresu tak myslím si že učiteľ určite privie očko ak to teda nie je nejak vyslovene sviňa. Maturita je nič. keď si to teraz porovnávam so skúškami na vysokej škole tak jedna hlúpa maturita na strednej je úplna prechádza ružovou záhradou. Ak nie si mentálne zaostalá taku maturitu dáš, dá ju každý kto to má v hlave v poriadku :D

Gggg

Same ale a vyhovorky. Uc sa a spi. Netrapos na nete. Ludia nie su uspesni preto, ze maju dobru pamat atd. Su uspesni preto,lebo sa nevyhovaraju ale tvrdo na sebe pracuju. Uspech si v zivote musis vydriet. Nezvladas jednoduchu maturu, chces raz zvladnut statnice? Co je teda ovela horsie a ovela viac ucenia.

Maturantkaa

gggg: Prečo si myslíš, že som na nete až teraz? Asi preto, že som sa učila? Vieš píšeš, ale nepoznáš ma. Každopádne, gratulujem k úspechom. Vieš, niektorí nemajú takú dobrú pamäť ako ty a hlavne keď majú problémy doma. A niektorým to proste nejde tak ľahko do hlavy ako tebe. A to ti píšem ako poctivka, kt. sa skutočne tie 4 roky učila. A mám aj spolužiačku, kt. vždy mala na vysvedčku vždy len samé 1tky a učila sa vždy zo všetkého /gympel/ a teraz jej je do plaču, vraví, že ešte teraz ráta príklady.

flexiplexi: Budem dúfať,že máš pravdu. Ale ja naozaj nestresujem za to, že chcem 1tky, ja chcem proste prejsť. Mám len strach, že si niečo nestihnem zopakovať a vytiahnem si to. Alebo že budem mať stres a dostanem okno. Ďakujem za povzbudenie ale :)

flexiplexi

je to fraška.. všetkým, čo sa aspoň ako-tak učili, dajú prejsť určite. A ty stresuješ asi, lebo chceš samé jednotky. Jednotkárky stresujú najviac, pritom nemajú prečo.
Proste keď povieš 3 vety, tak si v suchu.