Brintellix - skusenosti

zoa

Mam problemy s PANIKOU! Mam postraumaticky syndrom. LAKAM SA ODJAKZIVA. MAMA MA TYRALA.

A SKOR AKO SOM MALA POCITY PRAZDNOSTI co sa prisudzuje depresiji, mala som skor paniky, ľakanie sa uz v detstve z matkinho pysku a afektivneho zaobochadzanirma so mnou. KED SOM SA OSAMOSTATNILA som zacala mat take divne skraty s traum. Zrazu v hlave po robote mnou precgadzali divne minisekundove paniky, desy.

zasla som za lekarom a stale mi po 2-3 rokoch lieky rezistentuju. ZASA NASTANU DESY. STRACH. A UZ SOM BOHUZIAL NA TOM FYZICKY ZLE. NEDARI SA MI POSTAVIT NA NOHY PO TRAUMACH- STESOVYCH SITUACIACH NA KTORE INI LUDIA REAGUJU MENEJ INTENZIVNE. VO MNE ZANECHAVAJU DALSIE DIERY S TRAUMAMI.

LIEKY PRESTANU UCINKOVAT. NEZVLADAJU ODOLAVAT STESU . LIEKY SU LEN NAPLASTE!!!!!
A PO CASE TA NAPLAST NEMA TAKU UCINNOST DRZAT POKOPE. NA KTORE REAGUJE MOZOG AKO NA SILNU TRAUMU.

PRIDU NOVE LIEKY A ZASA JE MI FAJN.

NAJLEPSIE BOLI S ESCITALOPRAMOM. VYSKUSALA SOM UZ VSETKY DRUHY ESCITALOPRAMU. OD ZENTIVY, FARMAXU. ELICEA UCINKOVALA NAJLEPSIE. LEBO MA CEZ DEN DRZALI HORE A VECER USPAVALI.

VEDCINA ANTIDEPRESIV MA DRZALO HORE AJ V NOCI. TAKZE MUSELA SOM BRAT VECER LIEKY NA UVOLNENIE SVALSTVA. LEBO ZO SPANKOM A DLZKOU NEMAM PROBLEM. ALE BUDILA SOM SA OD STRACHU. A PORIADNE SA NEVIEM VYSPAT. HYPNOTIKA MI NEPONAHAJU K SPANIU. PRETO MA POCAS CELEHO SPANKU DRZIA BENZI.....LIEKY. TIE CO VRAJ NAVYKOVE.

UZIVAM ICH VIAC AKO 8 r. ale necitim zavislost.

VED MI ANI ANTIDRPREDIVA PO CASE NEUCINKUJU. " ODLEPUJU SA Z RANY"

zoa

Mam problemy s PANIKOU! Mam postraumaticky syndrom. LAKAM SA ODJAKZIVA. MAMA MA TYRALA.

A SKOR AKO SOM MALA POCITY PRAZDNOSTI co sa prisudzuje depresiji, mala som skor paniky, ľakanie sa uz v detstve z matkinho pysku a afektivneho zaobochadzanirma so mnou. KED SOM SA OSAMOSTATNILA som zacala mat take divne skraty s traum. Zrazu v hlave po robote mnou precgadzali divne minisekundove paniky, desy.

zasla som za lekarom a stale mi po 2-3 rokoch lieky rezistentuju. ZASA NASTANU DESY. STRACH. A UZ SOM BOHUZIAL NA TOM FYZICKY ZLE. NEDARI SA MI POSTAVIT NA NOHY PO TRAUMACH- STESOVYCH SITUACIACH NA KTORE INI LUDIA REAGUJU MENEJ INTENZIVNE. VO MNE ZANECHAVAJU DALSIE DIERY S TRAUMAMI.

LIEKY PRESTANU UCINKOVAT. NEZVLADAJU ODOLAVAT STESU . LIEKY SU LEN NAPLASTE!!!!!
A PO CASE TA NAPLAST NEMA TAKU UCINNOST DRZAT POKOPE. NA KTORE REAGUJE MOZOG AKO NA SILNU TRAUMU.

PRIDU NOVE LIEKY A ZASA JE MI FAJN.

NAJLEPSIE BOLI S ESCITALOPRAMOM. VYSKUSALA SOM UZ VSETKY DRUHY ESCITALOPRAMU. OD ZENTIVY, FARMAXU. ELICEA UCINKOVALA NAJLEPSIE. LEBO MA CEZ DEN DRZALI HORE A VECER USPAVALI.

VEDCINA ANTIDEPRESIV MA DRZALO HORE AJ V NOCI. TAKZE MUSELA SOM BRAT VECER LIEKY NA UVOLNENIE SVALSTVA. LEBO ZO SPANKOM A DLZKOU NEMAM PROBLEM. ALE BUDILA SOM SA OD STRACHU. A PORIADNE SA NEVIEM VYSPAT. HYPNOTIKA MI NEPONAHAJU K SPANIU. PRETO MA POCAS CELEHO SPANKU DRZIA BENZI.....LIEKY. TIE CO VRAJ NAVYKOVE.

UZIVAM ICH VIAC AKO 8 r. ale necitim zavislost.

VED MI ANI ANTIDRPREDIVA PO CASE NEUCINKUJU. " ODLEPUJU SA Z RANY"

zoa

BRINTELIX NA ŠTVE. NA ZACIATKU SOM BOLA AKTIVNA AZ SOM ZASPAT NEMOHLA VECER. TERAZ MAM Z NEHO NERVY BO MAM Z NEHO SEXUALNE VZRUCHY! A NERIESI MI PANIKU! TERAZ SOM Z NEHO UNAVENA A VYDESENA. NEMOZEM HO PREHLTNUT. VEGETATIVNA NEUROZA Z PREHLTNUTA NA VYSOKOM BODE NAPETIA. TO SEXUALNE LIBIDO NECHCEM. PRECO KLAMU ZE LIEKY NEMENIA OSOBNOST. VED AJ TUZBY A CHUTE PATRIA K OSOBNISTU. MA SERU TI .......ODBORNICI NA PSYCHIATRIU. DO P.XE S NIMI.

helgaJ

Myslim, ze Brintelix je jeden z najnovsich AD.( skupina snad SNRI), ale nie som magistra z lekarne, tak neviem. Ale kedze pracujem s pacientmi, ktori Brintelix uzivaju (uzivali) viem, ze je to ucinny liek. Ludi nastartuje,doda elan.Pozor vsak niektori, co maju sklony preklznut do manickej fazy (cize MD psychoza, ci Bipolarna porucha) mozu preklopit do dalsieho extremu, co je neuzitocne samozrejme. Je to na Vasich lekaroch a Vas samotnych nakoniec.
Zvysuje tlak a tepovu frekvenciu a teda treba sledovat srdiecko. Toto vlastne robi aj Alventa. Lekari by to s Vami mali konzultovat.
Ak zabralo, tak super. Po pol roku treba zacat postupne znizovat pod dohladom lekarov. Vsetkeho dobreho.

Kajsynko

Ahoj-

Ja beruiem ešte len druhýtýžden a cítiím sa úžasne. Normálne cítim ako ma to harmonizuje. Neuveriteľné

zahrada

dobry den mam uzkostnu depresiu beriem brintelix a vysipala som sa od neho ma s nim niekto skusenosti?pomaha to na depresie,?mal niekto od neho vyrazky?

helgahelga

Alventa a aj Brintalix by sa mali uzivat rano. Su to lieky, ktore byVas
mali nastartovat a dodat energiu. Nerozumiem, ako z nich mozete
byt ospaly? To bude nejaka paradoxna reakcia. Konzultuje s leakrom.\
Pozor, obidva zvyknu dvihat krvny tlak.

Gabo2

Toto je zbytocna debata. Rozne SSRI inhibitory na kazdeho posobia uplne rozdielne. Je to uplne individualne. Co jednemu pomoze, to druhemu nemusi. Je to o skusani.