Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Socialna fobia + introvert + nizke sebavedomie v jednom

Príspevok v téme: Socialna fobia + introvert + nizke sebavedomie v jednom
Neznamy2015

Ahojte,

ako je uz v nadpise uvedene, trpim socialnou fobiou. Navyse som clovek s nizkym sebavedomym a skor introvert. Tieto vlastnosti mi do znacnej mieri komplikuju pracovny a sukromny zivot. V praci sa to este da zvladnut, ale skutocny problem mam s nadvazovanim znamosti. Je pre na obtiazne zbalit zenu. Ked je dotycna z kategorie kamaratka tak to este ide, ale akonahle mam o nejaku skutocny zaujem, tak to je boj.
Je vtedy pre mna problem viest normalnu debatu, prejavovat naklonnost, byt prijemnym spolocnikom, proste vsetko co k randeniu patri. Je to vlastne aj dovod preco som doteraz nemal priatelku. Je tu nejaky muz, ktory mal podobne problemy a podarilo sa mu to zvladnut. Potreboval by som poradit. Myslite si, ze by som mal navstivit psychologa. Je realna sanca, ze by mi pomohol? Co vy na to? Naozaj dakujem, za kazdy postreh.

_meno

Ahoj Neznamy2015

Myslim ze navstevou psychológa sa posilni tvoj mozog, tvoje rozmyslanie.

Z toho ako pises vyzeras byt mudry.

Preto si myslim ze mozog je organ ktory pouzivas rozumne.

Organ ktory si myslim ze je potlacany je srdce.
Ano ako pises je to boj, casto je to nas boj voci nasim minulym skúsenostiam.

Je to taky cyklus, ze tie zle skusenosti v minulosti .. su v skutocnosti nase zle spravania z obdobia este predtým atd.

Preto ak som zly nachadzam okolo seba same dokazy aky je svet zly ... A zase v svetle zivota, ak produkujem dobro nachadzam okolo seba same dokazy aky je svet dobry.

Ak mozem ti poradit, odpusti si. Odpusti si sa vsetko zle co a v zivote stalo, aj za to co si mohol a nemohol ..

Ked prijimes tie svoje moznosti, tuto dualitu byt dobry aj zly. A rozhodnes sa byt dobry, casom vidu na povrch zle veci ktore teraz nevidime ze su zle ale skodia..

Je to taka klasika - dobri sa stavaju lepsimi, zli sa stavaju horsimi.

Aha a este som zabudol, akoby oddeleny postoj k zivotu - ja mam problemy a zivot mi nechce pomoct. Tak prave aj taketo negativne postoje vnasaju do nasho zivota oddelenost..

Je velmi radostne sa odovzdat zivotu, reagovat nan.
Mozes sa postavit k zivotu zvolna - bud otvoreny, nie uzavrety. Naco predsudky, toto sa ma takto a takto a teraz by som mal toto a toto a lepsie je toto a toto ... su to vsetko obmedzenia ktore sa snazia zamedzit spontánnej radosti.

Ako som pisal na zaciatku, co sa tyka kontroly si myslim ze si na tom velmi dobre, resp. to extremne kontrolovanie potlaca spontannost, city....

Napr. ked dnes spravim nieco co som vcera nerobil - je to krok do nového. Ked citim ze nieco mi skodi a nechcem to robit - je to krok do nového.

Vsetko sa ti podari Neznamy2015, za par dni/tyzdnov/mesiacov sa spatne len pozries a milo pousmejes aku cestu zlepsenia si presiel :)

Vela zdravia stastia radosti ti prajem Neznamy2015 :)