Rakytnik krik

Príspevok v téme: Rakytnik krik
muhaha125

Chcem si vysadit na zahradku rakynik. Docitala som sa, ze potrebujem minimalne 2 kriky, myslite ze by sa mi urodili plody aj na jednom kriku? Je velmi potrebne mat 2? Nestaci, ze mam v zahrade ine ovocne stromceky? Nemam miesto pre viac rakytnikov dakujem ... Taktiez by som sa rada informovala aj o nejakych inych netradicnych krikoch

rhea

ja som mala posadeneho samca a samicu...samec nevydrzal a samica mala aj tak par bobuliek- tipujem, ze to opelil vietor alebo vcely z velkej dialky, lebo v okoli rakytniky nemame... samca som ale dosadila, ked cchem mat poriadnu urodu... mlade rakytniky este bohvieco aj tak nezarodia..

Delete 2

A ak chceš niečo zaujímavé tak si určite zasaď toto

Amelanchier lamarckii ,,Ballerina,,

alebo

Asimina triloba

Delete 2

Dobre ti Kýčera píše :)

Ale ak chceš samca, samicu a aj viac odrôd tak to urob nasledovne. Nakúp viac odrôd a posaď ich do jednej jamy spolu so samcom :) Miesto určite ušetríš :)

A z koreňov idú naozaj odnože takže potom môžeš predávať.

A čo sa týka zberu tak voľ beztŕnne kultivary...no za tými musíš veľa internetových stránok prehľadať :)

muhaha125

Videla som uz aj niekde popri ceste a mal plody preto sa pytam. Figu jostu mam :) tiez rozmyslam nad nejakym druhom orecha

Kýčera

Ak chceš zbierať aj úrodu potrebuješ samca a samicu,takže dva,ale ak si zohnala obojpohlavný,stačí Ti jeden.Pozor,je to taká pliaga,z koreňov vyrastajú nové výhonky,aby si ich nemala celú záhradu.Výborná je josta,arónia,goji,kiwi,figa,čučoriedky,...