Panenstvo

hekina12

čistá láska
ahoj vieš sme spolu už 5 rokou a viem že to priateľ chce len akosik nedokážeme o tom hovoriť lebo on je tiež panic takže nemáme žiadne skúsenosti ja som si to vžy predstavovala niekde na chate pri krbe vieš aby som si to pamätala pre mňa je to dôležité aj keď pre niekoho je to smiešne, Myslíš si že je to zlé že som ešte v 22 panna. ďakujem za odpoveď

hekina12

sewie
neviem niake rady ako nato ale ako to je po prvý krat, čo môžem čakať vieš krvácanie veľa som čítala o tom a mám stoho srach

čistá láska

Najlepšie je zachovať si panenstvo pre manžela. Nič krajšie by si mu nemohla dať ako vedomie, že si čakala na neho a nedovolila si pred ním nikomu inému, aby sa ťa dotkol. Ak to priateľ s tebou myslí vážne, vydrží čakať lebo to bude pre neho vyznamenanie, získa niečo, čo iný muž nie. Predčasný sex s priateľom, keď si ešte nie ste istí, či chcete zostať spolu ako manželský pár, vašu lásku ani nezväčší ani ju neprivolá. Skôr zaslepí oči žiadostivosťou a odkloní pozornosť od skutočného spoznávania sa k telesnej rozkoši. Ak by nakoniec vzťah skončil rozchodom, niesla by si to ťažšie, ako keby si s ním nespala. Navyše, treba počítať aj s možnosťou otehotnenia, ste pripravení postarať sa o dieťa, ak by si náhodou počala? Lebo žiadna antikoncepcia - okrem sexuálnej abstinencie - nie je 100%-ná. Ak si ešte mladá na dieťa, si ešte príliš mladá aj na sex.

Sexualita je veľký dar a treba ju vedieť zodpovedne užívať. S niekým, u koho máš istotu, že ťa miluje a zostane s tebou do smrti, s niekým kto cíti zodpovednosť za teba i vaše spoločné dieťa, ktoré by ste prípadne počali. Priateľ, ktorý je ešte dieťaťom a v prípade tehotenstva by hľadal riešenie v zbavení sa zodpovednosti nahováraním priateľky na interupciu, nie je zrelým mužom, a teda nie je zrelý ani na sex. Ak pomýšľate na sex kvôli skúšaniu a získaniu sexuálnych zážitkov, tak to je veľmi slabý dôvod. Ten ozajstný je túžba odovzdať sa v láske druhému a úplne sa s ním zjednotiť - navždy. A o tomto je vlastne manželstvo. Jednota túžby srdca a aktu tela. Preto by sexuálny život mal byť výsadou manželstva.