Alergici - co jete?

Príspevok v téme: Alergici - co jete?
alergicka

je nas cim dalej tym viac, viem ze nie som sama na svete so svojim problemom, som z neho ale zufala a dufam, ze sa najde niekto, kto ma uz nejake skusenosti a vie poradit.. citala som ze s alergiou sa treba naucit zit, ze sa to neda vyliecit. ako ale zit ked mam alergiu na uplne vsetko? nesmiem vobec ziadne obilniny, ani ryzu, vajcia, kukuricu, mlieko, dokonca ani mrkvu a ja neviem co vsetko este. skor je jednoduchsie vymenovat co smiem. vodu a vzduch. asi mi ani ine neostava ako naucit sa zit zo vzduchu. mam ledva 47 kg a nemozem sa najest napriek tomu ze som permanentne hladna. aj vsetky tie nahrady za muku obsahuju bud kukuricnu aleby ryzovu muku alebo skrob, takze ani to nepripada do uvahy. prosim je tu niekto s podobnym problemom? ako sa stravujete? je to pravda ze mam takto zit do konca? potom naco, ved sa citim byt vaznom vo vlastnom tele... :((((

alergicka

dakujem. zopakujem ale svoju otazku, vyliecila ta? znamena, mozes uz normalne vsetko jest? vdaka za podporu!

kycera, ty mas tiez problem? ja som skor mala dojem, ze chces pomoct.. s tymi joalis kvapkami. ci tebe nepomohli?

Kýčera

BE 237,krásne si to napísala,dala by som to ako povinné čítanie,vďaka.Čím ďalej,tým viac sa mi tá PANI páči,aj to,že neznáša klamstvo.Chcela by som sa Ťa spýtať ešte,či si vedela o tých alergiách,alebo Ti ich zistila ona?A mala si len potravinové,alebo aj iné alergie-peľ,zvieratá,kovy,lieky,...Díky.

BE237

Kýčera, Albertová je naozaj fantastický človek.inak - ona je pôvodne psychologička a dosť možné že práve preto je k svojím pacientom taká obetavá. ale ako som už napísala, vôbec neviem či ešte pracuje. ja som k nej chodila pred pár rokmi to ešte bolo pred tou haváriou čo ju že vraj dosť dokatovala.

BE237

ale ja neviem či ona ešte robí. mala haváriu a prestala pracovať. najskôr si zisti či už robí. ak by ťa aj zobrala tak počítaj s tým že to nie je liečba na mesiac. hlavne keď toho máš tak veľa a zanedbané. a je niečo iné intolerancia na potraviny a alergia. najskôr musíš mať jasno v tom. každé z toho sa lieči ináč. ja som bola alergička (rôzne alergie) a k tomu ešte intolerancia na potraviny. nemohla som mlieko ani múku ani vajcia. a potom ešte nejaké oriešky, ovocie a drobnosti, ale bez tých sa človek zaobíde. viac ma trápili tie vymenované základné potraviny. ale ako som zistila všetko sa dá niečím nahradiť. najhoršie boli začiatky, lebo mi skoro nič z toho čo som mohla jesť nechutilo. ani som to nevedela pripraviť, ja som vyrástla na klasickej slovenskej strave sem tam s nejakými talianskymi špecialitami. a nič z toho som nemohla. musela som variť mužovi a deťom to čo predtým a sebe niečo iné. stále mi tiekli sliny a jasné že zo začiatku som mala aj krízy a zlyhávanie. urobila som dobre že som to albertovej vždy na rovinu priznala. lebo ma ľudia informovali že si na toto mám dávať pozor a nemám ju klamať lebo na to aj tak príde. a potom ma proste pustí k vode. ja som asi trikrát začínala od začiatku. potom som si ale povedala že predsa nie som pako a niečo snáď vydržím. tak sa mi to nakoniec podarilo. potom mi to už vôbec tak nedošlo lebo mi už tie jedlá ktoré som predtým mala rada prestali chutiť. človek ani netuší ako môžu chutiť iné jedlá aj keď sú oveľa jednoduchšie a neobsahujú všelijaké príchute. základ bolo nebyť nikdy hladná. lebo práve vtedy človek najskôr zhreší. ano,je to oveľa horšie keď má človek rodinu a tá sa napcháva všetkým možným a ty to nemôžeš. najlepšie je takým ľudom, ktorí bývajú sami. nemusia kupovať zakázané potraviny, takže ich nemajú stále pred očami. ale ja som si postupne odvykla od tých jedál ktoré mi škodili. človek si uvedomí, že má vlastne len dve možnosti - alebo byť chorý a napchávať sa tým na čo má chuť, alebo držať diétu a pritom sa tešiť zo zdravia. jedlo je síce dôležité, ale nemôžeš sa naň upnúť a rozmýšľať len nad tým ako by si sa chcela nacpať. nájdi si koníčka, dobrých priateľov a vytvor si nejaký program ktorý ťa bude tešiť. ja som sa napríklad u albertovej zoznámila s jednou jej pacientkou. tá ani nemala také problémy s jedlom ako ja, nemohla len mlieko, ale vysvetľovala mi ako nenávidí svojho muža, lebo on môže jesť všetko a nič mu neni. že ju z toho chytá zúrivosť. mne to pripadalo ako keby všetkým ľudom zazlievala že sú na tom s jedlom lepšie ako ona. vtedy som si uvedomila že sa k tomu celému musím inak postaviť. každý máme niečo. jeden musí držať diétu, druhý by ani nemusel, ale nemá čo dať na tanier, lebo si to nemá za čo kúpiť. ďalší má choré deti, muža alkoholika, nezaujímavú prácu z ktorej nemôže odísť. jedlo je nutnosť pre život ale nemalo by byť jeho zmyslom.
tak len toľko, prepáč že som sa tak rozpísala.

Kýčera

BE 237,vďaka,aj za Tvoj fundovaný príspevok,kde si o.i. vysvetlila,že je to beh na dlhé trate.O tej pani Albertovej,už som tu na ňu narazila,som nevedela,že dokáže liečiť aj takéto veci,musí to byť veľký ČLOVEK.Konieckoncov dievčina môže vyskúšať liečbu aj u nej,v BA má veľa možností na výber.Ak môžeš a máš čas napíš,čo si riešila Ty.Vďaka.

alergicka

BE237 velka vdaka!! A ta liecitelka albertova ti zistila ze na co vsetko mas alergiu?? Dieta by pre mna nebola problrm ved tu drzim vlastne stale..zijem len na salatoch a zelenine a ovoci..uz sa citim ako krava na luke. A ona ta vyliecila tak ze mozes normalne jest??? Vyliecila ta z alergii??? Dakujem za nadej...!!!

BE237

alergicka, ja som síce nemala až takéto alergie na potraviny ako ty, ale tiež toho nebolo málo. skúšala som aj rady od RNG pred pár rokmi, bola som v prahe u čínskeho lekára. vrazila som do toho kopec peňazí a bolo to stálen a mrtvom bode. najhoršie bolo že som už mala doma problémy s mužom lebo ten samozrejme môže jesť všetko a posielal ma na psychiatriu. lebo pre neho su alergie výmysel. ja som nakoniec skončila u luby albertovej. nechcela som tam ísť lebo som počula že je to nadlho a ani som tým prírodným liečiteľom veľmi neverila. už toľkí zo mňa vytiahli peniaze, mala som toho akurát dosť. o albertovej som si našla na internete hodnotenia že nie je na prachy vlastne som tam išla skor zo zvedavosti. mala som asi veľké šťastie že to bolo pred tými jej úrazmi vtedy pracovala na plný plyn a sústavne sa mi venovala. vyskúšali sme všetko možné až to konečne zabralo. ale diétu som aj tak musela držať vyše roka veľmi prísnu. no a čo píšeš že nemôžeš nič jesť to ti veľmi neverím. ja som v diéte musela veľmi veľa potravín vylúčiť, také základné. myslíš si, že bez toho sa nedá variť, ale veru dá. by si sa čudovala koľko vecí sa dá nahradiť inými. takže neklesaj na duchu, urob ako ti radí kýčera, nájdi si nejaké vhodné pracovisko, dobre sa predtým informuj hlavne u ľudí ktorí tam boli. nesmieš naletieť reklame jednotlivých liečiteľov lebo oni sú schopní si na stránky napísať že vyriešia každý problém. tomu never.

Kýčera

Môžem sa spýtať na dôvod,prečo chceš brať enzýmy,a na čo? Už som sa Ti k tomu predsa vyjadrila.A čo za kraviny-kyseliny chceš brať?Veď nepoznáš svoj stav,peniaze chceš vrážať zbytočne do vecí,kt. nepotrebuješ,ale naopak Ti môžu škodiť?Je to v Karlovej Vsi,zisti si cenové relácie,ale ako som písala,je ich viac.Môžeš si dať vyšetriť stav,brať len najnutnejšie veci,odskúšať zo 3 frekencie,...

alergicka

dakujem! skusim to pozriet na internete ze kde sa to v blave robi.
ale podla opisu..sa mi zda ze to bude asi dost financne narocne. :(
mas s tym kycera prosim dobre skusenosti? tebe to pomohlo?
este ked by si mi vedela poradit ty, alebo niekto iny, ktore enzymy treba uzivat? a kyseliny ako kolko? RNG to tu vzdy zdoraznuje ale nikde som nenasla ze ktore a ako davkovat. vie to niekto?

Kýčera

Alergicka,tak tam máš najviac možností-sú tam viaceré pracoviská,diagnostika sa robí podľa metódy MUDr.Volla,neviem Ti povedať ako sa presne volá.Povieš všetky svoje problémy,zistí všetky možné choroby,infekčné ložiská,toxické záťaže,...to robí 1 pracovníčka.Potom pôjdeš k ďalšej-diagnostičke,kt.Ti stav vyhodnotí,poučí Ťa,odporučí kvapky,vysvetlí ako ich brať,v akom poradí,...Niektoré veci sa riešia zappovaním,niektoré odstránia len kvapky.Počítaj s tým,že je to dlhodobá záležitosť,dávaj dobrý pozor,uč sa,všetko si nezapamätáš,preto ich požiadaj o fotokópie.Zvlášť Ti odkontrolujú-platí sa to tiež zvlášť tie potravinové záťaže,o kt. som Ti písala.Okrem toho platíš základné vyšetrenie,zvlášť kvapky,...a zvlášť zapping.Jednou z nich je AlterMed,ale ako som Ti napísala je ich tam viac,môžeš si vyberať,len dávaj pozor na tie veci,kt.som Ti spomenula a na dobrého diagnostika.