Preco sa mi neznizuje vaha?

Príspevok v téme: Preco sa mi neznizuje vaha?
miba

Dobry den, RNG.

Nie som registrovana, neda sa mi prispiet do tvojho prispevku. Poradis mi prosim?
Neviem, preco sa mi neznizuje vaha. Je roky stale rovnaka nech robim co robim. Navonok je na mne vidiet ubytok vahy. Aj oblecenie obliekam uz mensie velkosti. Ale vaha sa mi napriek vsetkemu nehybe nadol. Stale je rovnaka. Napriklad: prv som obliekala iba velkost c.50. Teraz obleciem v pohode velkost c.42. Niektore veci c.44 alebo 46 podla toho aky je to strih a podobne (ale to skor iba kvoli vacsim prsiam a zadocku. Na pase a inde mi je to volne). No vacsie cisla uz na mne lietaju, su mi volne. Ta vaha ma trapi preto, ze ju riesia vsetci lekari. Kazdy mi dokola - schudnite. Ale ja obmedzujem jedlo, jem menej sladkoati nez prv, mam aj dostatok pohybu. Vidim to na mensom obleceni. Ak sa ma niekto pyta, kolko vazim - hovorim ze 75kg. A kazdy mi veri. Lebo mam formovanu postavu. Prsia pas boky. Mam zensku postavu (pres.hodiny). Poslali ma aj na vysetrenie stitnej zlazy. Vsetko mam v poriadku. Stolica a moc su pravidelne. Pijem dostatok tekutin. Naozaj mi nikto netipuje vahu aku v skutocnosti mam (pod 90kg sa neviem dostat). Minule som bola u lekarky. Sestricka tam vazila jednu pani a mna. Ta pani vazila 67kg ale navonok vizualne bola gulicka (typ postavy jablko. Velke brusko a aj ked mala nohy ruky chude, uz celkovy dojem bol iny-proste obezita). No a ked sestricka povedala moju vahu tak ta pani zacala protestovat, ze to musi byt omyl, ze to nie je mozne (ja som vedela ze ta vaha je ok, ze tolko skutocne vazim. Lenze ja navonok naozaj nevyzeram na tie kila. Mala som na sebe obtiahnute veci, obliekam sa pritazlivo zensky. Takze v tej obtiahnutej suknicke, vysokych cizmyckach, opasok, obtiahnute s vystrihom tricko, bolerko som vizualne vyzerala stihlejsie nez dotycna pani ale vahovo bol medzi nami rozdiel takmer 30kg :( . Preto sa jej to nezdalo. Sestricka nas vazila este raz. Potom aj lekarka ked mi merala pas povedala, ze mam pas mensi takmer o 20cm od tej pani predomnou co bola a pritom o takmer 30kg navyse. Potom ma chytila za zadok stehna a povedala mi s usmevom, no viete, vy mate vahu rovnomerne rozlozenu vsade, mate prsia zadocek stehna lytka ai takze ako celok posobim sumerne pekne).
Poradis mi prosim RNG co mam robit aby som si znizila vahu? Uzivam trajentu milurit a este depr.lieky. Dakujem ti za rady RNG

jaaass

Rng, na strankach ako je napr. ih.reb (schvalne somvto napisala zle, aby to nepovazovali admini za reklamu) predavaju kapsule s obsahom 1.5g CLA a odporucaju brat 3x denne. Myslis ze to je vela? Moze to mat vedlajsie ucinky?

hfc bvhmvc

Povedat \"mam tazke kosti, preto som tazka\" je uplna hlupost. Kostra v tele u zien vazi maximalne 3kg a to nehra ziadnu ulohu v tom, ze si jednoducho tucna a mas nadvahu, prebytocny tuk v tele. Zmeraj si podiel tukov a vody v tele. Robia to napr v niektorych lekarnach, u lekarov, v posilnovniach.
Mala by si prehodnotit svoj psychicky stav so svojou psychiatrickou , lebo si myslim ze aj tato tvoja predstava o vahe je jednym z dovodov navstev psychiatra

RNG

Na chudnutie existuju rozne pomocky, na zvysenie spalovania. samozrejme ked zacnes jest s nimi viac, tak ti nepomozu.
Proti ukladaniu tukov je hydroxycitricka kyselina, najdes ju v extrakte z plodu Garcinia cambogia(1 gram), tak isto proti ukladaniu tukov pomaha brat CLA/tonalin 2 gramuy denne, na zvysenie spalovania su stimulanty ako kofein, tein, gotu kola citrus auracium, teobromin cacao, atd. A pomaha destresovanie, lebo stresovy hormon cortisol nuti telo ukladat tuky. Moze pomoct aj lecitin co ulozene tuky uvolnuje, moze pomoct aj ocot, co pred jedlom potlaca chut, mozu pomoct aj mikrovlakniny, najma glucomannan pred jedlom(2-3 gramy) co vyvola skor pocit plnosti. Extrakt z fazule(phaseoline) zase nedovoli travit skroboviny, ale za to poriadne naduva, ked sa nestavene skroby dostanu do criev.
Pomaha na potlacenie hladu aj vytazok z kaktusov, napr ako nopalu alebo inych kaktusovitych,z africkeho manga, zo supiek zelenej kavy a listov caju alebo ine vyrobky pod menami relora alebo satierol. Atd.
Prostriedkov je dostatok, ale na dosiahnutie cielu su len mala pomocka kazdy z nich jednotlivo. Najviac pomaha sa destresovat, brat CLA, cvicit , jest len nizkoglycemicke potraviny a viac zelenin namiesto sacharidov.
Tuky netreba velmi obmedzovat, ale samozrejme ich zdroj maju byt napr orechy a panenske tuky, ine sa na telo "navesaju"

RNG

Az 60% zien ma znizenu cinnost stitnej zlazy, tj znizene spalovanie a tvorbu energie.
Takze osobne kazdemu dnes odporucam si doplnat jod a selen na podporu cinnosti stitnej zlazy.
No a samozrejme cvicit kazdodenne, alebo aspon hodinove prechadzky rychlym krokom, co je vyborne aj na destresovanie a odmorovanie tela, a znizovat kaloricky prisun stravy, tj od skorobovin, cukrov a sacharidov k nizkoglycemickym potravinam a samozrejme viac zelenin.

miba

Moireal dakujem ti. S tymi kostami to moze mat trosku suvis. Lebo mamina navonok stihla a pritom vaha 68-70kg. Jej tiez vzdy kazdy tipoval menej. Lenze kazdy kuka len na vahu..
Zeleniny jem dost, aj ovocia. Mlieko pijem malo lebo ma zahlienuje ale jogurty syry ai mam rada. Obilniny neviem ako a cim nahradit. Snazim sa jest hlavne celozrnne.
No a tie toxiny moze byt. Lebo ked chodim sem-tam na masaze tak mi ta pani hovori ze mam toxiny hrudky masazou mi ich "rozptyluje" ci co. Pijem ozaj dostatok tekutin (hl.cistu vodu, prip.mineralky a dost pijem zeleny caj).
Tie toxiny neviem ako zo seba-cim dostat z tela von, prec

Moireal

Ja sice niesom RNG ale mne pomohlo vyradenie mliecnych vyrobkov a obilnin. Jem len minimalne mnozstvo. Vela ovocia, zeleniny. Isto to pomoze aj zhodit kila. Mozno tie kila, co sa drzia, su nejake toxiny. Navonok mozno ubytok svalovej hmoty a vody ale tuky a toxiny zostali. Dalsia vec je ze sme vsetci jedinecni. Niekto potrebuje vazit menej, niekto viac. Pre zeny je nebezpecny najma tuk v pase, co asi nieje tvoj pripad. A dalsia vec su kosti. Kazdy ma tu kostru inak stavanu.