Zhubny nador a odstranenie maternice

Príspevok v téme: Zhubny nador a odstranenie maternice
J33

dobry den prosim vas cez krcok maternice mi z maternice prerastal tumor ktory ked mi vybrali zistili ze je zhubny,high grade endocervikalny adenokarcinom,NOS, zle diferencovany G3,TZ a prilahla cast exocervixu i indocervixu,zaver nizkodiferencovany karcinom (skor adeno) IhcH cytokeratiny M903,cK5/6,CK8/18 + v cca 30-40per. nadorovych buniek, EMA+,p16+ silna pozitiva v celom rozsahu tumoru, Ki67 proliferacna aktivita, vysoka,PLAP nejednoznacnapozitiva skor negat. ostatne pouzite markery neg. (inhibin,SMA,EBV,p63,dezmin,HCg, tento nador mi vybrali Amputatio portionis vaginaliscervicutery, curretage canali cervicis uteri,plastika sec, Sturmdorf Palmrich, HSK+ablatio stopky myomu+curretage fractionalis, vo vysledku okrem zhubneho ochorenia bolo aj Okraje:endocervikalny okraj bez nadorovej infiltracie,exocervikalny okrajbez nadorovej infiltracie,dlazdicovy epitel s parakeratozou, bez dysplatickych zmien, ostatny nalez v makroskpicky popisanom samostatnom fragmente tkaniva nachadzame struktury endometria so zlazami proliferacneho typu s prilahlim myometrom bez nadorovej infiltracie, Kyret cavi utery v kompletne spracovanom a zrezanom materialy nachadzame fragmenty endocervikalnej a isthmickej sliznice bezznamok infiltracie vyssie popisanom materialy a to iste j Kyret CKCK,, po vysetreniach mam krv uplne v poriadku,, na MR v rimavskej sobote zaver:bez znamok rezidua tumoroznehoinfiltratu v oblasti cervixu, bez znamok infiltracie okolia, cystalavy adnex, male mnozstvo tekutiny v douglasovom priestore,LU nezvacsene, chcem sa opyta 26.3. mivyberali ten nador, vcera mi robili MR a vysledok negatyvny, je mozne ze mi to zmyzlo a po odstraneni nadoru uz tam nic nerastie? mozem si odlozit odstranenie maternice o 3 mesiace? chceli by sme este dieta, v pripade ze by som mala zle vysledky samozrejme pod noz.dakujem