Rozmaznaná?Večne nespokojná!

Príspevok v téme: Rozmaznaná?Večne nespokojná!
m.

Ahojte,ja by som sa len chcela priznať že už mi je z toho vážne zle, že nie som so sebou spokojná. Kúpim si nové veci, urobí mi to radosť tak na deň, idem sa von zabaviť s priateľmi, mám super náladu a ráno sa zobudím opäť mrzutá. Mám aj super priateľa,v lete ideme na dovolenku, super rodinu, teraz som aj schudla, tak vyzrám tak, ako som vždy chcela, ale proste mne to nestačí a neviem už od dobroty čo so sebou. Pozerám sa na seba do zrkadla a vidím len svoje nedostatky, vyrážky (minimálne),riedke vlasy a to je taký kolotoč. Viem že sa veľa mladých dievčat cíti podobne, tak preto by som chcela počuť váš názor.Len ma prosím neodcudzujte za povrchnosť, ja som si nikdy na takýchto hodnotách nepotrpela, len v poslednom čase som akosi viac zahladená len sama na seba. Asi to je tým, že mám všetko...

ivanka2222

podla mna tvoj problem je ze sa potrebujes realizovat nieco ti chyba v com by si sa akoze nasla ja mam podobne problemi nemam starosti mozno to je aj zato treba si najst nieco co ta bude bavit co ta bude naplnat ale niekedy pri takych komplikovanych osobach mozno ja aj ty je to tazke a treba sa o to pokusat

RNG

Ja nehovorim o velkych mnozstvach tukov, len par gramov specialnych, potrebnych na nervy a mozog.
Ked to nepomoze odstranit Vase problemy, iste to neuskodi a predide imym.
Ja sa sustredujem na udrzbu zdravia, hoci niektore doplnky su priamo zviazane s liecenim, lebo mnohe choroby su sposobene ci uz nedostatkom niecoho, ci uz znizenou obranyschopnostou tela, ktoru sa da ovplyvnit niektorymi doplnkami.
Par gramov specialnych tukov kaloricky neovplyvni dietu, 3 gramy=27 kalorii....

alk

V jedalnom listku moze vadit salama,obsahuje histaminy,rozsiruju cievne steny a nasledkom coho klesa krvny tlak,vyvolava mrakoty,bolesti hlavy.Histaminy su aj sunke,tuniaku,kyslej kapuste,cervenom vine, tvrdom syre.Vadia aj citrusove plodiny na vecer,treba ich jest v spravny cas ,na vecer sa ich ucinok obrati.Je v nich vela kyseliny,na vecer organizmus nevie tento obsah spracovat.Imunitny system musi pracovat na plne obratky,je pri tom zatazeny ako pri riadnom prechladnuti.Marmelada na ranajky je nevhodna,obsahuje ovocny cukor alebo cukor nahradzajuci latku sorbit,ktory sa v tele premiena na fruktozu.Ak mate tuto poruchu,odburavanie fruktozy ,stupne hladina latky v krvi a mate tazkosti.Vadia aj kolove napoje.,zutie zuvacky vraj.Obsahuju kysel.benzoovu E210.Konzervacna latka,ak ju prijimame vo vacsom mnozstve vyvola v nas stav vynimocneho stresu.

m.

RNG:
Myslíš že "zdravé tuky" sú zodpovedné za našu náladu alebo pohodu až v takej miere?Skôr si myslím že tie moje vrtochy môže mať na svedomí fakt, že som sa dostala do stavu, keď už nie som dieťa a nemôže ma nik usmerňovať, som sebestačná, tým pádom mi nemôže nikto diktovať a sebavedomá, čiže nikoho by som ani neposlúchla, iba šťastie akosi nespomínam...

alk

A preco drzis nizkotucnu dietu,ked uz mas idealnu vahu?Naozaj su pre telo nevyhnutne aj tuky a nemozes ich jednoducho zo stravy uplne vyhodit.Inac nemozem si pomoct,ale ja tie light a nizkotucne veci jednoducho nemusim.Ak si mam dat uplne odtucnene mlieko,tak ho radsej ani nebudem .To je moj nazor.A mozno niekde ,kde je light,to je zasa vykompenzovane cukrom.V jedalnom listku nemozes vyhodit len tuky.Nielen pre ne priberame.Urcite mnozstvo musime organizmu dodat,aby dokazal prijat VITAMINy z potravy.schudnut pomozu aj bielkovinove jedla.A ked sa nechceme uplne vzdat chleba,cestovin,a inych jedal bohatych na sacharidy,staci sledovat len ich mnozstvo.A dostatok pohybu.A kde ides na tu dovolenku?Uz sa konecne tesis zo zivota?

mia

Paci sa mi tato tema.Je na zamyslenie aj pre druhych.Pre mna urcite.Niekedy si pripadam,ako ufrflana stara baba,co neni s nicim spokojna.Ked si potom uvedomim,co by za to dali druhi,keby tak vyzerali v mojom veku....atd,atd.Idem na sebe pracovat,idem sa vybit!

RNG

Tuky sy potrebne pre ludske telo, operaciu, regeneraciu a pod. Nervova sustava potrebuje rozne specialne, ktore sa casto v nasej strave nenachadzaju v dostatocnom mnozstve. A kedze si ich telo nevie vyrobit, ovplyvnuje to nervovu sustavu.
Mensou davkou rybacieho(DHA, EPA) lanoveho(linolenicka, tusim po slovensky linolova)a borakova ci pupalkova(GLA) pomoze odstranit tento nedostatok. Najdete na Google napr pod :(doplnky, rybaci, lanovy borakovy,) alebo pod (omega 3, omega 6, omega 9)
Tiez spravna haldina serotoninu pomoze na ukludnenie. Doplnok na regulaciu je 5-HTP

realista

cau, si jednoducho nevyuzita, mas energiu a ked ju nevyuzivas myslis na negativa.Skus vysetrenie stitnej zlazy (moj pripad).Chodil som spat okolo 3-4 rano, teraz normalne cca o 23. Velmi mi pomohol mi aj sport a hobby.
NEcinnost sposobuje depresiiu a vymyslanie negativnych scenarov. Pozri na starych ludi co nemaju co robit. Su nespokojni somru a hladaju len negativa.Podvedome zavidia aktivitu mladym a preto ich odsudzuju. Pokial je co robit niet casu na "blbosti"