Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vypadávanie vlasov

Príspevok v téme: Vypadávanie vlasov
Severka

Ahojte ľudia

Keď si kefujem vlasy tak je mi do plaču taký chumáč vlasov tam mám. Alebo na tričku.

Neviem čo mám s tým robiť. Pijem a jem kyslomliečné výrobky, jem zeleninu a ovocie, mám normálnu funkciu štítnej žľazy, neviem ako som na to s nadobličkami. Mám v norme draslík a sodík a aj hemoglobín aj krvný obraz je v norme a aj pH moči a aj krvi je v norme. I napriek tomu mi padajú vlasy.

Zajtra idem na krv na minerály a vitamíny. Neviem čo mi chýba. Aj pri nedostatku B6 a B12 môžu padať vlasy a aj šedivieť.

Ale po vysadení antikoncepcie čo už ju neužívam tri roky sa už museli nahradiť ten vit. B6 a B12 a C horčík, zinok, kremík, vápnik, fosfor a ja neviem ešte čo. Či nie?? Kto má s tým skúsenosti?? Už neviem čo mám jesť. Vyradila som jednoduché sacharidy, nejem všetko čo má zlé tuky čiže mastné zlé stráviteľné jedlá. A jem a napriek tomu chudnem a padajú mi vlasy.Vážila som 58 kg a potom som schudla a vážim 54kg a meriam 168cm a už nemôžem schudnúť ani kilogram inak budem mať nadváhu. Ale mám problémy aj s jódom?? Keď som pred troma rokmi užívala antikoncepciu tak som mala veľmi časté žaludočné problémy a užívala som na to lieky proti kyseline a pomáhalo to a neviem či mi to nemohlo aj v jednom ublížiť čo sa týka vitamínu B12, že vraj ho znižuje. Alebo mám zlé strebávanie živín v tenkom čreve???

Ničomu nerozumiem. Po testoch budem múdrejšia. A potom napíšem čo a ako.

čiernaPetra

Skús stránku www.vypadavanievlasov.net , majú tam veľa článkov zameraných len na vypadávanie vlasov, tak možno tma nájdeš užitočné informácie. Ja som tam našla niekoľko dobrých rád, ktoré mi ozaj pomohli :-) Držím palce, nech sa z toho dostaneš!

Terina88

Ja som užívala tabletky na vlasy z lekárne a nepomohli mi ani po mesiacoch pravidelného používania. Potom som skúsila kofeínový šampón a ani ten mi nepomohol. Zabrali mi až výrobky od Nanogenu a používam ich dodnes :) Keby si chcela viac info tak na nanogen.sk sú všetky články o vypadávaní vlasov :-)

lombardo1981

Rozoznávame 4 príčiny vypadávania vlasov. Trakčná alopécia (tesné vrkoče, predlžovanie vlasov), androgénna alopécia (pôsobenie DHT), telogén effluvium (stres, tehotenstvo, podvýživa, nespráva strava, pôrod, chirurgický zákrok, trauma) a anagén effluvium (chemoterapia, otrava).
DHT (dihydrotestosterón) je derivát testosterónu, ktorý sa tvorí v určitých tkanivách (prostata, vlasové folikuly, kosti...) pôsobením enzýmu 5-alfa reduktázy. Má silnejšie androgénne účinky ako testosterón. Jeho vplyvom sa vlasový folikul zmenšuje. Niekedy je hladina testosterónu i DHT v norme, no k vypadávaniu vlasov aj tak dochádza. Pretože telo reaguje "precitlivelo". Na znižovanie hladiny a účinkov DHT pomáha Saw Palmetto.
Čo sa týka stravy, tak je potrebný zinok, magnézium, železo, biotín, proteíny, vitamín A, vitamíny skupiny B (najmä niacín), vitamín C, vitamín D, vitamín E a kyselina pantoténová. Z animokyselín cysteín a mentionín, ktoré sú súčasťou keratínu. Ďalej arginín a lyzín.
Skús do jedálnička zaradiť lososa, vlašské orechy, sardinky, ľanové semiačka, špenát, brokolicu, vajcia, strukoviny, chudé hovädzie mäso, ustrice, ďatle, hrozienka.
Nedostatok i nadbytok zinku môže spôsobovať vypadávanie vlasov.
Inak je fajn, že sa to snažíš riešiť. Držím palce, aby to dopadlo dobre a prišlo sa na to, čo to vypadávanie spôsobuje.

Severka

tam som urobila preklep vo vete Vážila som 58 kg a potom som schudla a vážim 54kg a meriam 168cm a už nemôžem schudnúť ani kilogram inak budem mať "PODVÁHU".