Vitamíny, minerály, stopové prvky a chudnutie

Príspevok v téme: Vitamíny, minerály, stopové prvky a chudnutie
dejzinka

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť s niekým, kto sa naozaj vyzná v danej téme. Už pred vyše polrokom som si upravila stravu a začala na sebe makať. Výsledky už je vidieť, no bohužiaľ nie tak, ako by sa na 8 mesiacov patrilo a pri takom jedálničku aký mám. Totiž to, neviem sa zbaviť tuku. Doktorka mi poradila, že môže byť problém v tom, že nemám dostatok minerálov a stopových prvkov. Preto sa chcem poradiť, aké doplnky by som si mohla kúpiť na to, aby telo odbúravalo tuky lepšie. Prosím nie ,,zázračné´´ spaľovače tukov, ale nejaké doplnky výživy..Je vhodný Lecitín? Alebo Mangán, Chróm, Kelp? Viem, že sa nestane zázrak zo dňa na deň, ale možno to pôjde dole adekvátne s mojím cvičením a jedálničkom.

odpovedam

kto ti robil jedalnicek? vies, ono je to nic nehovoriaci zoznam, pokial tam nie su uvedene mnozstva. Mnozstva su pritom klucove, nie samotne zlozenie (urcite mi das za pravdu, ze je rozdiel zjest 50g masa a 200g masa).

Ovociu sa nevyhybaj, to su predsa vitaminove bomby. Mozes skusit nizkosacharidove - bobulovite, citrusove alebo kyslejsie jablka. CO sa tyka spalovacov, nic take v skutocnosti neexistuje. Doplnky stravy podla legislativy nemusia mat dokazany ucinok, nemusia mat ani ucinnu latku, takze vacsina ludi ich kupuje zbytocne.

Aky mas vydaj energie? Cvicis?

dejzinka

V mojom jedálničku prevláda zelenina a bielkoviny, sacharidy veľmi obmedzujem- tie pomalé. Rýchle absolútne nekonzumujem, ani ovocie. Takisto jem zdravé tuky v podobe mandlí, vlašských orechov, na varenie používam kokosový alebo olivový olej. Tiež jem ryby, syry, mliečne výrobky ale len biele jogurty, acidko neochutené, tvarohy - všetko neochutené, dochucujem si to sama kakaom (holandským, v žiadnom prípade grankom). Chlieb nejem a čo sa týka tekutín, pijem čistú vodu, bylinkové čaje bez cukru, kávu so sladidlom. Čo sa týka mäsa, jem len kuracie a ryby.