Kašel, únava, borelióza

Príspevok v téme: Kašel, únava, borelióza
Emilie8879

Dobry den, stala sa mi taka jedna vazna vec. Uz kaslem asi tri mesiace mala so 5 sirupov na kasel,dokonca som mala aj antibiotika a nic nepomahalo. Bola som neuveritelne unavena a preto som isla k doktorke. Ta mi zobrala krv a znej zistila, ze som mala mykoplazmy, dala mi liekmi a tyzden som sa liecila. A teraz pred tyzdnom som bola u nej zas, pretoze kaslem a som unavena. Zobrala mi este raz krv a dnes prisli vysledky. Sice uz nemam mykoplazmy ale nasli mi boreliozu. Ale na tele som si nenasla ziadneho kliesta a ani ziadne cervene flaky. Pomozete mi?

Emilie8879

Kliestica: nie, kasel nie je priznak boreliozi, ja som to myslela tak, ze na zaciatku som kaslala, tak ma poslali na plucne, ale preistotu mi vzali krv a ukazalo sa, ze mam akutnu boreliozu, cize som sa nakazila len nedavno

laura36: predstav si, ze ja som naozaj este nemala kliesta, a klieste su teraz uz naozaj aj v meste a v parkoch, tak som ho asi tam chytila. Na klieste sa nechodi uz len do lesa.

kliestica

A dlhodoby kasel je priznak boreliozy? Ja tiez dlhodobo kaslem uz od zimy mam suchy kasel obcas. Je to borelioza?
Laura kliesta chytis aj v meste v trave ci v parku nielen v lese. klieste sa uz presunuli aj do miest.

laura36

niekedy sa aj po antibiotikach borelia neprelieci celkom, ako mojmu kamosovi. odporucila by som nejake prirode preparaty, Joalis vyraba tusim nieco extra na boreliu , skus sa poradit na ich stranke, antibiotika ti akurat rozhadzu ´travenie, moj bracho ich do seba pchal asi mesiac, ked mu vysiel pozitiv test.

laura36

to mi nevrav , ze si nemala niky kliesta, kade chodis po betonovom meste vkuse? z toho by som umrela, ja potrebujem les a mestu sa vyhybam ked mozem. ja som si jedneho vytiahla prave vcera a dnes v lese po mne liezli asi piati, esteze som sa poprezerala, musim zakupit okamzite nato repelent.

RNG

Len asi 70% nakazeni boreliozou sa prejavi tym typickym, cervenym kruhom. Boreliozu prenasaju nielen klieste, ale prakticky vsetok bodavy hmyz, aj ked menej pravdepodobne. Boleliozne bakterie nasli aj v semene a slinach, co je tiez moznost prenosu, samozrejme o to mensia. A tesdt na boreliozu a chlamidie je notoricky nepresny.
Pozri cez Google.sk pod mojim nickom a slovom borelioaza, ako na to ucinne prirodnymi potravinovymi doplnkami

Emilie8879

Som rada, ze mi tu boreliozu zistili hned a ze sa moze zacat liecit. Ale trapima to s tim kliestom, pretoze kliesta som este nemala, aspon takeho o ktorom som vedela... A ako sa lieci borelioza? Antibiotikami?

laura36

tak to je super, ze ti to zistili v krvi hned, lebo casto sa to nezisti ani po viacerych odberoch. nemusela si mat kliesta tento rok, mohla si ho mat pekne davno, aj pred rokmi a mas neliecenu boreliozu. dostanes nadlho zas antibiotika, tes sa m ze ti nasli pricinu, inym to za roky nezistia...